Dvanáctiletá Frankie studuje už od tří let balet. Její maminka byla světoznámá primabalerína. Frankie si na ni ale už nepamatuje, rodiče zemřeli před lety při autonehodě. Vychovává ji babička. Stará paní i učitel tance jsou přesvědčeni, že zdědila talent po matce. Za devět týdnů se Frankie má zúčastnit konkurzu do městského baletu. Děvče by však ze všeho nejvíc chtělo hrát baseball. Pak náhle v místním týmu vyhlásí nábor nových hráčů. Frankie za pomoci své nejlepší kamarádky Hazel uspěje. Babičce se ale o baseballu bojí říct. Proto střídavě nejen tančí, ale také tajně trénuje na hřišti plném kluků. Jenže pak se přiblíží hodina baletního konkurzu... (oficiálny text distribútora)

hygienik

Frankie a Hazel je rodinný film z 90. rokov, ktorý chodieval na Hallmarku, keď ešte vysielal v češtine. Z toho sa môže zdať, že ide o brak. Je to béčkový film, áno. Ale zdal sa mi pekný a obsažný vtedy a páči sa mi aj po štvrťstoročí. To môžem povedať len o veľmi málo filmoch. Aj klišé sa občas stávajú dobrými. Už dlhšie mám dojem, že dozrel čas na retro TV kanál, ktorý by dával americké filmy s dabingom z rokov 1990 - X. Ak by taký vznikol, Frankie a Hazel by za pár repríz stála. ()

Amgis

Takových filmů už tu několik bylo, jsou tam části povedené a části které jsou pořád dokola v podobných filmech. Ve filmu hraje moje oblíbená herečka Misha Barton ze skvělého seriálu "O.C. California". Film mi v některých úsecích připadal zdlouhaný natahovaný co to jen jde, nakonec jsem se rozhodl pro 3 hvězdičky. ()