Kurt & Courtney

• Veľká Británia Kurt & Courtney
všetky plagáty

Tragická smrt sedmadvacetiletého leadera, zpěváka, textaře a kytaristy skupiny Nirvana Kurta Cobaina v roce 1994 byla úředně označena za sebevraždu. Dokumentarista Nick Broomfield ale ve svém filmu Kurt & Courtney naznačuje i jiné eventuality a pátrá po okolnostech zpěvákovy podle něj ne úplně jasně vysvětlené smrti. (oficiálny text distribútora)

Mimomisu odpad!

Musel jsem shlednout mnohaletym zpozdenim, po dokoukani noveho dokumentu Montage of Heck, kde se nekolik lidi na tenhle "film" odkazovalo a chtel jsem si udelat obrazek...Takovy hyenismus a amaterinu a snahu vyzdimat penize jsem uz dlouho nevidel. Technicky mizerne, zarazeni vsech scen, kdy byli "filmari" utlacovani, aby clovek nabyl dojmu, ze se neco velkeho taji a od zacatku ta strasna nenavist ke Courtney z toho primo tece. Tohle se radi na uroven konspiracnich teorii o 9/11, ktery dava dohromady v moviemakeru upocenej nerd ve sklepe svejch rodicu. FUJ. Uz dlouho me neco takhle nenasralo a vsichni radoby emo fanousci Nirvany, ktery se na tenhle "dokument" odvolavaj" by si meli prehodnotit spoustu veci v zivote ()

Davered

Zjevne dost nepochopeny a nedoceneny film. Kdo ocekava konvencni dokument, bude zklaman. Jakozto jeden z nejosobitejsich dokumentaristickych auteuru, Broomfield se az tolik nezajima o samostatny subjekt (v tomto pripade okolnosti Cobainovy smrti), jako spis o meta nahled na proces utvareni dokumentarniho filmu a vsechny prekazky, kterym jako filmar/vysetrovatel musi celit. Stejne jako v jeho dvojici snimku o k trestu smrti odsouzene Aileen Wuornos, i zde je klicovy Broomfielduv status outsidera (Brit v Americe) a defile bizarnich individuii, ktere se mu pripletou do cesty (zde predevsim dvojice nejneschopnejsich paparazzi, obsesivni detektiv, a slovy nepopsatelny El Duce). To, ze Broomfieldova puvodni vize se borti a vysledna podoba filmu se mu doslova meni pod rukama pak neni handicap ale integralni soucast samotneho filmu dokumentujiciho Broomfielduv kreativni proces. I tak ale musim uznat, ze v tomto pripade (na rozdil od filmu o Wuornos) se vysledek rozpadl snad o neco vic nez by bylo zdravo a snimku misty chybi vetsi ucelenost. Velkou neferovosti je ovsem film vinit z toho, ze by propagoval konspiracni teorie, jak mnozi uvadeji. Pozorny divak, stejne jako Broomfield, musi na zaklade podanych informaci uznat, ze Cobainova smrt byla sebevrazdou (ze Courtney Love je zatracena mrcha, to je jina). ()

kisha

Sic se těch 95 minut ztratí jako nic, jelikož je to relativně poutavě vytvořený, neobjektivita a snaha co nejvíc očernit Courney je jediný, co je výsledkem tohodle dokumentu (nesnažím se ji ospravedlnit). Toho (prej)novináře bych nekomprisně vyhodila hned, jak bych Kurta & Courtney dostala do ruky. ()

Radiq odpad!

Myslím, že dost stupidní dokument, kde vystupují lidi, kteří někdy Cobaina na chvilku poznali a místa, kde se vyskytoval. Samotnej Cobain nebo Courtney se v dokumentu vyskytují dost málo a jeho hudba vůbec. Dokumentarista má dost přiblblý otázky a dělá hrozně dlouhý záběry na nezajímavý věci (jízdy autem nebo někam přijde a řekne, že dělá dokument o Cobainovi atd.). Polovina všech lidí je tam sjetejch nebo tak aspoň vypadý a celkově je to dost o ničem. Kromě El Duce, chchch. ()

nirvanafan

Jako jo, netvrdím, že by Courtney byla vzorná manželka a byla Kurtovi jenom oporou, ale konspirační teorie mi připadají přitažený za vlasy až to bolí. O tom, že se Courtney ráda popere nepochybuju, a že nemá ráda novináře, se dá celkem snadno pochopit. Jasně když za ní debil přileze, že slyšel kus její nový nahrávky, když tam neměl co dělat a vpálí jí to rovnou do ksichtu, tak mohl bejt rád, že se nenaštvala ještě víc. Rozhovory s ostatními Kurtovými známými, především s jeho tetou, mi přišli podstatně zajímavější. Courtney je ovšem dobrej terč pro média, akorát s tím narozdíl od Kurta dokáže žít... ()

• Jelikož ve filmu nemohla být použita hudba Kurta Cobaina, zní v něm místo Nirvany písně z alba Pentastar: In Style of Demons od Earth - kapely Cobainova přítele Dylana Carlsona, který v dokumentu také vystupuje. Ten se však později vůči filmu vymezil a svého vystoupení v něm litoval. (Trauma)