Pavel Nedvěd a jeho osud

Otakar Černý

Scenár:

Otakar Černý

Pavel Nedvěd

Dokument o jednom z nejlepších, ne-li nejlepším, fotbalistů České republiky, jenž zobrazuje celou kariéru Pavla Nedvěda, a to od úplných začátků až po konec kariéry. Dokument je obohacen o poznatky Pavla Nedvěda a lidí, kteří se s tímto skvělým fotbalistou za jeho kariéru potkali. (Radim1.)

otík

Poměrně krátký dokument o jednom z našich nejlepších fotbalistů v historii českého i československého fotbalu a také Juventusu Turín. Film je hodně živý, plný autentických záběrů či fotek, všechno komentují Pavel Nedvěd a jeho slavní i méně slavní spoluhráči (Tomáš Peček, Jiří Šnajdr, Karel Krejčí, Dušan Fitzel, Karel Poborský, Vítězslav Lavička, Vladimír Šmicer) a trenéři Dušan Uhrin st. a Zdeněk Zeman. Na poměrně malé ploše je slušně vykreslena Nedvědova fotbalová kariéra, ovšem nemohu si pomoct - taková osobnost by si zasloužila hodiový dokument. Komentář četl: Tomáš Karger PS: uvedeno v rámci cyklu Sláva vítězům - http://www.csfd.cz/film/249419-slava-vitezum/komentare/ ()

Likan7

Dokument musím brát jako dokument. Ne jako dokument o Nedvědovi, a protože byl Nedvěd velký hráč, tak tomu napálim 5*. Dokument sám o sobě je sotva průměrný. Hodila by se mu minimálně dvojnásobná délka, abychom se dozvěděli něco víc ze života Pavla Nedvěda. Tady se jedná prakticky jen o sumírování jeho kariéry, pár přestupů, několik kratičkých vět od bývalých spoluhráčů a trenérů. Informační hodnota 0. K tomu mě celkem točila hudba, která byla tak melodramatická, jako by Pavel právě zemřel a my sledovali jeho medailonek na jeho počest. ()