Detektiv je na stopě sériovému vrahovi. Jenže se zničehonic přesune o 30 let do budoucnosti, kde se pokusí případ vyřešit s novými kolegy. (Netflix)

zelvopyr

Po delší době jsem zase zabrousil (celkem mnoooho hodin) do Korey. Je sympatické, že se tvůrci nenechají zaskočit, když jim něco (například fyzikální zákony, časové paradoxy, logika...) brání v dobrém vyprávění - protože jde o to dobré vyprávění, ne o to, být dokonalý. Asi se mi líbilo víc než Signal, byla to větší legrace, míň se bulelo a drásalo emoce (no i když...), bylo to takové nažehlenější a míň surové a zlé, při všech těch vraždách. Cimrmanovská odhalovačka kdo je kdo byla zábavná samozřejmě i v tom, že se dala dopředu tipovat :) a celkem obstojně přemýšlet o tom, kam se děj posune. ()

*CARNIFEX*

A ďalšia "lakocinka" z Kóree, plná zvratov, výborných hereckých výkonov, v dobrom tempe. Nedajte sa odradiť 16timy epizódami, kľudne si to rozdeľte na dve série. Neustále sa niečo deje, mení, je to plné twistov či prekvapení. Námet ako taký, poteší aj nežné polovičky, má totiž jemný, romantický nádych, či občasné, komediálne prvky. Tak, ako to býva pri tvorbe z Juhu zvykom, určité krátke herecké vsuvky sa nevyhnú afektovaným prejavom, ale to je už proste Kórea, kto ich tvorbu miluje, len sa pousmeje. Ja ich projekty (obzvlášť o sériových vrahoch) zbožňujem. Sú proste iní, originálni, bez náznaku kopírky širokého filmárskeho spektra. No a bude toho viac, lebo odložených mám viacero seriálov na tému sériových vrahov, len každá jedna séria má viac ako 15 epizód, takže treba byť trpezlivý ;) Dal by som aj piatu hviezdu, koniec koncov sa asi aj pýta, len ma trochu mrzí, že samotný seriál nie je tak temný, ako by sa žiadalo, pričom je zameraný čisto na "vyšetrovanie" oných zločinov. Je to skrátka skladačka, ktorá sa odvíja v dvoch časových líniách, no nie je nijakým spôsobom mätúca. Čiže žiadne obavy .. ()

Mkqp

Když se s někým cítíte dobře, tak vám je pár chyb ukradených a to samé jsem cítil u Tunnelu. Herce Jin-hyeok Choika mám hodně v oblibě a tady opět nezklamal. Sympatický herec, jehož postava je napsaná velmi dobře. Další kdo nezklamal je Hyeon-min Yoon, který zaujal i v mém oblíbeném seriálu Cruel City. I když on vlastně nezklamal nikdo :D. Kupodivu mě tady ani tolik neštvaly typické korejské rysy (např. brečím stylem, kleknu na zem a co nejhlasitěji vyřvávám do všech stran). Než jsem začal Tunnel sledovat, tak jsem si myslel, že bude kopírovat a vykrádat Signal, nicméně o proti němu se zde téměř vůbec nepracuje s ovlivňováním dvou časových linek, jelikož detektiv Park Gwang-ho se přesune o 30 let v budoucnosti a téměř do konce seriálu řeší vše jen tam. Vztahy mezi lidmi jsou fajn, samotné osoby víceméně sofistikované nejen pouze vyprázdněné skořápky, a děj je po celou dobu v pohybu. Za mě velká spokojenost a po delší době seriál, kde jsem dokázal zhlédnout v kuse přes deset dílů. Rewatch - Tak po opětovném zhlédnutí musím snižovat. ()

skretik

paraaaada... na konci trocha rozvlacnejsie, hlavne posledna epi hra na city, ale celkovy dojem mi to nepokazilo... tento serial som zhltla za 2 dni, kedze som si odlezala doma chripku s nadchou :)... vyborna kombinacia thrilleru, krimi, stipka fantasy a mala stipka romatinky, nicoho prilis, vsetko akurat :) ()

jarah

Ešte som plná dojmov z práve dopozeraného seriálu. V prvom rade ma teší, že ho nemám s čím porovnávať. Znamená to, že neznáma scenáristka Eun-mi Lee odviedla skvelú prácu. Jej zámerom bola metafora na tunel ako prechod z temnoty do svetla. Teraz neviem, či majú kórejskí scenáristi akčných drám a thrillerov takú bujnú fantáziu alebo je ten poloostrov naozaj preštrikovaný monštrami, nekonečnou inšpiráciou pre filmárov. Choi Jin Hyuk sa na postavu detektíva Parka hodil ako šerbeľ na zadok, je to pán herec a navyše sa naňho dobre pozerá. Dokonca Lee Yoo Young, ktorá je skôr filmová herečka, sa zhostila svojej úlohy s prehľadom. Smutno-vážny výraz ženy, ktorá svoj život prežíva v osamotení jej pristal. Seriál mal minimum slabých miest, tuším niekde okolo desiatej časti sa zdalo, že sa dej rozsype, ale už v ďalšom pokračovaní nabral druhý dych. Úsmev na tvári mi navodili niektoré chronicky odrhované scény, ktoré sú mi známe z väčšiny kórejských drám. Uhýbanie pred autom (niekedy pred motorkou) stiahnutím ženy do náručia, chytanie sériového vraha so zapnutými sirénami, aby sa mohol lepšie ukryť a včas utiecť, no a čerešnička na torte je miestnosť v reštaurácii s kvetinovou stenou. Tá nechýba hádam v žiadnom seriáli. Prvýkrát som na vlastné oči videla viečka podložené zápalkami, bolo to zábavné. V závere som čakala, že sa na druhý deň na policajnej stanici v súčasnosti objaví šesťdesiatročný Park Gwang Ho, ale to už by som chcela príliš. Tejto dráme naozaj nemám čo vytknúť, bol to dobre strávený oddychový čas. ()

Krysap

Líbila se mi hlavní dvojka detektivů (i výběr herců), už míň mi sedla ta křehule, ale nakonec docela pěkně zapadla. Líbil se mi i propracovanej scénář, a i ten konec - SPOILER - jak to pěkně udělali, aby se dcerka potkala s Kimem i přesto, že budoucnost bude úplně jiná, než jak jsme jí viděli. :-) Jediný, co bych vytkla, je občas poněkud nelogický řešení problémů - například to s tou donáškou balíku a hledání pachatele při únosu v závěru bych prostě řešila mnohem jednodušeji, ovšem chápu, že to muselo být napínavý (a bylo). ()

moikan

Mám rada filmy s tématikou cestovania v čase. Tento seriál som začala pozerať kvôli tomu, avšak som sa úplne zamilovala do hlavnej postavy. Detektív Park Gwank Ho (Choi Jin Hyuk) je úžasne stvárnený - priamy chlapík až surovo logický, umanutý , nazaťažujúci sa maličkosťami, ani ako sa prispôsobiť budúcnosti, kde sa ocitol. Skrátka ide si za svojim. Má istotu (nechápem prečo) , že proste keď vyrieši prípad, tak sa vráti domov k žene. Jeho postava dodáva iskru celému príbehu. ( asi si s ním ešte nejaký seriál nabudúce pozriem) Zvyšné dve hlavné postavy (mladý policajt Kim Seon Jae a mladá profesorka Shin Jae Yi) sú až príliš chladné, to že nevybočia zo svojho charakteru počas celého seriálu , je skôr na škodu atraktívnosti príbehu. Dej je celkom v pohode, sem-tam sa nájdu medzery v logike , ale ujde. Vizuálne sú krásne scény v tunely aj zábery z mesta sú pekné- také celkom noir. ()