V pokračovaní hudobného animáku Spievaj 2, sa partička nadšených hudobníkov snží preniknúť do vyššich poschodí soubyznysu. Aby to dokázali, musia na svoju stranu získať legendu, ktorá sa zaprisahala, že v už nikdy v živote na pódium  nevystúpi. (CinemArt SK)

PetrPan

Animáky často nehodnotím, byť jsem jich díky dětem viděl mraky, ale u Zpívej s číslem dva rád udělám výjimku. Jednička mi totiž kdysi překvapivě polechtala slzotvorné kanálky a tak jsem čekal další porci podobně příjemně laciných emocí. A s překvapením jsem zjistil, že i když jsem se podobné nálože nedočkal, tak odcházím z kina stejně spokojený jako mí potomci. Plakátek si  tedy v pokojíčku vylepovat jako oni nebudu, ale klidně s nimi někdy kouknu znovu. Zvláštní, tohle Zpívej, kýčovité obrázky a písničky mimo můj obvyklý okruh zájmu, tentokrát i zcela běžný příběh s padouchem a pochopitelně  lehce zjednodušené morální ponaučení a poselství o plnění si snů, lásce, přátelství a bla bla bla a já se zase necítil trapně.  A jak tak koukám na současný rating, tak nejsem sám, komu tahle hravá srdcovka  zase sedla.  Možná proto, že je ve své podstatě tak kouzelně a prostě upřímná?  Čtyři,  ta jedničková slza přece jen trochu chyběla. ()

T2

║Rozpočet $85miliónov║ Tržby USA $162,790,990║ Tržby Celosvetovo $407,454,252▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,006,934║ Tržby za predaj DVD v USA $3,826,831║ Len tak trochu na jedno kopyto animáky, vytiahne mi to len U2. /55%/ ()

EvilPhoEniX

Jednička se mi líbila o chlup více, ale i dvojka je solidní animák pro fanoušky moderní pop hudby. Animace zvířat je úžasná ( Lev vede!), songy jsou fresh, dějově má film spád a spolehlivě dokáže bavit. Škoda, že na animák je zde nedostatek humoru, ale na 4 hvězdičky to pořád vytáhnu. 7/10. ()

Nevka

Druhé Zpívej má parádní energii, písničky i postavy. Co na tom, že nepřináší nic moc nového, když vás na začátku chytí a už nepustí... V takovém případě nemám potřebu cokoliv vytýkat, i když by se něco málo určitě dalo. ()

pepo

Veľmi milé prekvapenie. Jednotku som ledva rozchodil, ale toto je fakt dobré. Trochu dlhšie, než by sa patrilo, ale vlastne ideálna rodinná zábava. Najlepší Ilumination. 8/10 ()

Xmilden

Vím, že jsem se minule zařekl, jenže dětem odolat zkrátka nejde, takže jsem do toho šel znovu s Dvojkou. K mému překvapení mě to tentokráte sedlo. Až když to na konci rozbalil Bono se svou I Still Haven't Found What I'm Looking For, tak mě to skoro vehnalo do očí slzy a samozřejmě jsem si ji okamžitě začal prozpěvovat. 70% ()

filmfanouch

Animák Zpívej z roku 2016 byl v kinech obřím hitem, který si v kinech došel pro 634 milionů dolarů. Studio Illumination tak rázem mělo po sériích Já, padouch a Tajný život mazlíčků zaděláno na další úspěšnou franšízu. A muselo tedy povinně dojít na pokračování. Fakt, že se na něj muselo čekat 5 let od premiéry prvního filmu ovšem naznačoval, že tvůrci pokračování neodbyli, což je ve výsledku nakonec vidět. Zpívej 2 totiž rozhodně nevypadá odbytě a prvnímu filmu nedělá ostudu. Studio Illumunation pochopitelně v rámci animace nedosahuje kvalit studií Pixar, Walt Disney Animation či Ghibi. V rámci Zpívej 2 ovšem vše vynahrazuje kreativitou. Zpívej 2 je muzikál a dle toho adekvátně předvádí velkolepá muzikálová čísla. Herci, kteří postavy mluví v originále naštěstí též umí dobře zpívat a díky tomu se to zpívání poslouchá pěkně. A především je tu spousty zábavných nápadů, které snadno vyloudí úsměv na tváři. Zpívej 2 přitom tak nějak automaticky nabývá pocitu nastavované kaše a kouzla prvního filmu v tomhle ohledu úplně nedosahuje, přesto to ovšem pořád neztrácí roztomilost a a především zábavnost. Opět má každá ze stěžejních postav svou vlastní linku a zamrzí jen absence myšáka Mikea z prvního filmu, který v prvním filmu patřil mezi nejzajímavější postavy. V zápletce už tak nabité postavami by ovšem nejspíš pro něj stejně neexistoval ideální prostor. Z nejnovějších postav poté zaujme především lev Clay Calloway, kterého v originále mluví Bono. Jeho osobní linka je ve finále nejsilnější. Zpívej 2 přitom pochopitelně v osobní rovině tohoto umělce, kterého poznamenala osudová ztráta nejde úplně na dřeň. Přeci jen ovšem dohra jeho aktu může vehnat lehkou slzičku do tváře. Navíc zde dojde ke Coming outu jednoho kocoura. Který animák cílený spíše na dětské publikum byl v poslední době tak pokrokový? Poselství o tom jít si za svým snem a nevzdávat je poměrně přesvědčivé. Kadence vtipů je dostatečná a celkově jde o animák, který rodiče při doprovodu ratolestí nebude muset vyloženě trápit. Tvůrci Garth Jennings a Christophe Lourderet přišli s další várkou půvabných muzikálových čísel a ve finále jde o ideální podívanou pro celou rodinu. Kouzlo jedničky je sice fuč, dvojka ovšem vyloženou ostudu rozhodně nedělá. PS: Český dabing je opět fajn a moudré rozhodnutí o tom, že postavy budou zpívat v originále zůstalo (tentokrát to platí i o dikobrazí slečně Ash, kterou dabuje Ewa Farna a v originále Scarlett Johansson). Pavel Soukup se poté v roli Claye Callowaya snaží, Bono je ovšem Bono. ()

Tsuki

Kupodivu minimálně stejně dobré jako jednička, možná dokonce o kousek lepší. Stejně jako první díl jde o nápadité, barvité a vtipné dílko, prošpikované velkým množstvím současných popových písní (zazní dokonce dvě písničky od Taylor Swift, také Billie Eilish a mnoho jiných…) V jádru jde samozřejmě o pohádku s velmi jednoduchým námětem, ale film zkrátka vyniká svým zábavným a dobře fungujícím zpracováním, které je opět v detailech maximálně vyšperkované. Mimo hlavní dějovou linku o vytvoření úspěšného mega-představení, získání celebrity, která odešla do ústraní, a přesvědčení dravého magnáta, že to všechno má smysl, se film věnuje taky drobným jednotlivým linkám některých postav. A v tomhle ohledu je hezky vyvážený a vyvaruje se dokonce jakémukoli „neuzavřenému“ zakončení, jaké je citelné v prvním díle u postavy myšáka. Tady nemám žádnou takovou výhradu. Zkrátka kvalitně provedený, vtipný, živelný a optimisticky laděný animák, na jaký by se člověk klidně podíval i opakovaně. ~(4,3)~ ()

MikeCool

Zpívající zvířata v animácích mě nikdy moc nebraly. Už první díl byl z mého pohledu průměrný. Dvojka klesá v mých očích lehce pod průměr. ()

silentname

Ďalší film, ktorý bol pre mňa veľkým očakávaním ešte minulý rok, no mal som možnosť ho vidieť až v januári. "Sing 2" pre mňa v podstate spĺňa skoro všetko čo som od neho očakával. A hovorím - skoro.  Je len jeden element, ktorý tento film podľa mňa úplne nezvládol a to je príbeh. Myslím si, že je veľmi predvídateľný, nemá v sebe žiadne väčšie prekvapenia a okrem toho nepotrebujeme mať vo filme ako je tento nejakého zloducha. Popravde v prvom "Singby sme sa mohli hádať či mal film zloducha alebo nie, ale podľa mňa ani nie. Skôr to boli dôsledky situácie, ktorá jednoducho vyeskalovala niekam, kam to možno Buster Moon ani neplánoval. Tu je to však trošku iné. A hoci to prinesie niekoľko dobrých momentov, tak silná stránka tohto filmu nie je jeho príbeh. No pravdou je, že ani prvýkrát to nebolo úplne o príbehu. Čo však funguje opäť excelentne je hudba, postavy a animácie. Vo všetkých ohľadoch perfektné. Pravdou je, že mám veľmi rád tieto postavy a dokonca by som ich rád vídal aj častejšie. Všetci sú tu skvelí. Meena, Ash, Rosita, Gunther, Johnny, Buster Moon a aj jeho vtipná asistentka Miss Crawly. Toto sú všetko postavy, ktoré zanechajú dojem a ostanú v pamäti. Povedal by som, že aj nové postavy sú celkom dobré. Máme tu dcéru veľkého šéfa, ktorá čaká na svoju veľkú rolu, bývalú veľkú hviezdu Claya Callowaya, ktorý možno potrebuje trošku postrčiť, aby opäť vystúpil pred ľudí, Crystalova asistentka Suki, ktorá má možno aj skrytú stránku a mnoho ďalších. A bavilo ma ich sledovať všetkých. Animácie? Čo dodať. Dizajny postáv sú skvelé, film dýcha na nás zo všetkých strán a špeciálne efekty počas záverečného čísla sú absolútne perfektné. A hudba? Nie som veľký fanúšik popovej hudby, no v tomto podaní mi to veľmi pasuje. Má to atmosféru, má to šarm, farby sú krásne a pre mňa je toto proste skvelá filmová séria. Viem si predstaviť aj pokračovania s týmito postavami. Dúfam, že sa ešte uvidíme a nepovedali svoje posledné slovo. Lebo táto séria je pre mňa skutočne najväčší poklad od Illumination po prvom "Despicable Me"Hodnotenie: B+ ()

Chrustyn

Aktualizace po druhém shlédnutí. Vizuálně nejkrásnější a nejpropracovanější animák posledních let s dokonalými performancemi popových songů vč. třešničky v podobě největší pecky U2 od samotného Bona. Pro malé, mladé i starší. ()

marhoul

Veselé, zábavné, dobře napsané a perfektně animované. Děti nadšené, my dospělí jsme si na své přišli taky. Líbila se mi jednička a dvojka ji ještě překonala. Ne že by neexistoval lepší animák, ale Zpívej 2 je natolik osvěžující a příjemná záležitost, že jdu s chutí do plných.  Castingová scéna k popukání. ()

Arsenal83

To isté, čo v jednotke, proste dobré songy skazené slabým dejom a blbými postavami. Koho zaujíma ako prasnica spieva Arianu Grande, žaba System of the Down, či kura Eminema, bude spokojný. Hlavne že tu bol transgenderový kôň v ženských  šatách = norma splnená. ()

Stanislaus

Druhé Zpívej po pětileté pauze rozhodně neztratilo nic na svém náboji a půvabu a může se bez problémů rovnat s jedničkou. Staří známí jsou zpět v akci a čeká na ně nejedna nejednoduchá výzva. Člověk sice tuší, jak celý příběh skončí, přesto jsem se nechal opět unést na vlně pěkných písniček a líbivé animace, která i přes svou pestrobarevnost nijak neruší a hezky se na ni dívá. Dějová linie s Clayem "Bonem" Callowayem dojala, zatímco o největší porci zábavy se opět postarala nejstarší chameleonka v branži paní Crawlyová. Audiovizuálně hezká a zároveň poučná oddychovka, k níž se v budoucnu jistě někdy milerád vrátím. ()

BMW12

Koukám, že druhý díl animáku Zpívej má vyšší hodnocení než ten první. Já tedy půjdu proti proudu, protože zatímco první díl měl skvělý příběh a chytlavé songy, tak u toho druhého je to o chlup, možná o dva chlupy horší. Zaprvé se mi v tomto pokračování moc nelíbily písničky, zadruhé začátek příběhu mě vůbec nezaujal, i když se to postupně zlepšovalo a závěrečné muzikálové představení bylo fajn. ()

luka4615

První snímek z roku 2016 byl rozjuchanou hudební jízdou s neuvěřitelně zpracovanou choreografií, který mě bavil od začátku až do konce. Je tedy vážně dobrou zprávou, že druhý díl se nese ve stejném duchu, přičemž si i tu a tam něco přidá k dobru. Ve finále tedy dostaneme dynamickou oku i sluchu lahodící záležitost, která občas dokáže být i překvapivě dojemná. Skvělá práce! „Dream big dreams.” ()

corpsy

Pri sledovaní a nakoniec aj pri písaní recenzie na prvý diel som spomínal, že je to všetko brutálny divácky kalkul a nebyť strhujúcej záverečnej sekvencie, bol by som v hodnotení prísnejší. História sa opakuje. Tááák strašne povrchný, moralitkový príbeh, plný patetickosti, plus nejaký ten oridžo vtípek navrch. Ale záver opäť exceluje, zimomriavkuje a robí z tohto animáku lepšiu vec, akou v skutočnosti je. ()