Mladého ambiciózního Johana a jeho partičku kamarádů zaskočí znepokojivé události poté, co navštíví opuštěné lyžařské středisko Black Lake, místo děsivého zločinu. Do tohoto odlehlého a zanedbaného resortu, který je už léta zavřený, se Johan rozhodne vzít své přátele. Sní o tom, že znovu otevře opuštěný hotel a navrátí mu někdejší slávu. Původně zábavný průzkumnický výlet ale brzy nabere děsivý spád. Během první noci probudí Johanovu přítelkyni nepříjemné bouchání ozývající se ze sklepa. Správce jim nedovolí prozkoumat, o co šlo. Vyjde najevo, že středisko bylo uzavřeno poté, co zde byla nalezena mrtvá, uškrcená rodina. Členové skupiny se jeden po druhém budí s krví podlitýma očima z nočních můr, v nichž byli sami uškrceni. Strach a nebezpečí roste a Hanne začne být přesvědčená, že jim nadpřirozené síly nepřejí nic dobrého. Komu se dá věřit? A kdo přežije? (HBO Europe)

sofiapetra

Sice na klasické hororové vyvražďovačky - ála partička přátel přijede na opuštěné místo a jeden po druhém kapou - moc nejsem, ale tohle dělali moji oblíbení Seveřané, byla tedy povinnost to alespoň zkusit. A chytila jsem se, neb to vyprávěli zručně a dokonce se snažili i o příběh. A i postavy byly celkem sympatické - a nezemřely úplně všichni, takže k žehlení dobrý. Edit:: vše výše napsané platí jen pro první sérii; druhá série je naprosto nemožná a nesledovatelná. ()

MT_Y

Nechápu ty nízká hodnocení a kritiky že je to vlastně seriál o ničem. Je to psychologie, na jednu stranu snadný příběh ale ta podstata z toho to je to důležité. Jasně že to má i své zápory, ale tady v tom seriálu je nevidím jako velký trouble či překážku. 97% - 5 hvězd 😉 Druhá řada je podobné dobrá, těch zadrhelů je více, ale stále kvalitní a psychologie je zde opět skvělá. Vše jsem zkrátil a nějak nadále neroztahoval, přec jen jedna se svým způsobem ještě o jakýsi novější snímek, a tak ti co to neviděli bych nechtěl spoilerovat žádným směrem. ()

Malarkey

Skandinávci mají velké štěstí na lokace. Když je využijí tak, jak mají, tak klidně udělají půlku kvality celého filmu nebo seriálu. Stejně tak je to i v případě tohoto seriálu. Ve své podstatě totiž není vůbec špatný a rozhodně jsem z něj neměl tak rozporuplné pocity, jako uživatelé, kteří napsali komentáře už předemnou. Dokonce jsem ani neměl problém celý seriál shlédnout do konce a užít si samotný závěr. Problém je totiž v něčem jiném. A to je scénář. Ten totiž vyniká dobrým nápadem. Thrillerovou zápletku s nádechem mysteriózna a tajemna scénáristé položili do odlehlého hotelu uprostřed Laponska, kolem kterého není na příštích sto kilometrů živé bytosti. Atmosférou tak seriál trošku připomínal legendární Osvícení. Problém je ale v samotném průběhu. Jelikož tu tvůrci koketujou trošku i s hororem, dočkáte se celé řady hloupých situací. Skoro, jak kdyby každá postava tu měla IQ tykve a Vy jste se smiřovali s tím, že nějakým směrem to scénáristi prostě museli uvést. Ono zjistit, že v hotelu straší a hned po prvním díle odjet...což by bylo logické...by v rámci vyprávění asi ničemu nepomohlo. Také délka by mohla být klidně o dva díly kratší. Někde v půlce se seriál začal natahovat víc, než je u seriálů zvykem. A že natahování zápletky je u seriálů standardně zvykem. Celkově na mě ale Černé jezero dojem rozhodně udělalo. Otevřený konec věští pokračování, kterému se vůbec nebudu bránit. Závěr mě totiž přesvědčil natolik, že by byla veliká škoda jej vynechat. ()

slunicko2

Lidí, kteří se chovají jako idioti, mám dost z normálního života. Proč je tedy sledovat ještě v televizi? 1) S narůstajícím počtem dílů se postavy chovají stále hloupěji a nesmyslněji. 2) Z druhé řady mi stačil jen první díl, abych viděl, že to bude totéž v růžovém, tak jsem to vzdal. 3) Nakonec jediné pěkné byli kluci: 32letý Filip Berg (šéf skupiny Johan), 21letý Valter Skarsgård (blonďák gay Lippi), Philip Oros (Frank) či 21letý Odin Waage (Jostein, mladší z norských bratrů). ()

BlackHood

První díl byl strašně skvělý, atmosférický, s krásným vizuálem. Dalších pár dílů už bylo nudnějších a strašně roztahovaných. Chápu, že je to seriál, ale tohle bylo roztahované prostě až moc. A navíc, ke konci mi přišel odfláknutý, narozdíl od prvního dílu. Po pátém dílu jsem to vzdal a vrátit se k tomu už nechci. Chválím ale soundtrack. ()