Muž v temnote 2

• Česko Smrt ve tmě 2 (viac)

Pokračovanie úspešného hororu sa odohráva niekoľko rokov po násilnom vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v ústraní, kým ho nedobehnú hriechy z minulosti. (Itafilm)

Socrates

V první polovině opět slušný napětí a v baráku bych se i rád zdržel dýl. Když se ale náš šedivej detroitskej Daredevil vydá do města, sklouzne to k takovýmu úsměvnýmu nesmyslu, včetně výskytu charakterních zloduchů. Jsem dost zvědavej, jestli tuhle sérii autorský duo Latinos časem nevzkřísí, protože love jsou love a tohle si svý fanoušky určitě našlo. ()

verbal

Sahat psychošově schovance na orgány může mít u zdravého jedince klidně stejné vedlejší účinky, jako nechat se opíchat kurevsky ziskovou experimentální rychlokvaškou bez empiricky prokázané účinnosti proti mediálně záměrně zveličované nemoci s letalitou nižší než u zarděnek. Například smrt. A tak ve tmě zase číhá zmrd v podobě slepého, proti bolesti imunního, rychlohojivého a nyní téměř bez dilemat veskrze kladného sedmdesátníka, i ve svém požehnaném věku schopného bez bílé hole a labradora nafiletovat celé komando mladých a vidoucích speciálních jednotkářů, ovšem jednotkářů s řadou skrytých komorbidit a oslabenou imunitou vůči důchodcům. Oproti originální jedničce jde tentokrát „jen“ o stupidně jednoduchou a notně přestřelenou domácí invazičku. Avšak invazičku skvostně a neserouce se natočenou, syrovou, parádně brutální, plnou mimořádně oslizlých bezskrupulózních patolů a s megadrsným dědou Štefanem, předávkovaným Geriavitem. Čili sanctasimplicitní blaženost a rozhodně nic pro artové hnědopichy, přecitlivělé bukanýry, romantické hospodyňky a astrofyzika LIVČU. ()

MrHlad

Slepý drsňák Stephen Lang se od minula polepšil a teď kope za ty hodné. A musí umlátit, udusit, rozsekat a jinak pomordovat partu obchodníků s drogami, kteří unesli dívku, na níž mu záleží… Dvojka Smrti ve tmě má menší ambice než první díl a v základu jde o poměrně působivý, atmosférický a krvavý slasher s nečekaně nepříjemnou atmosférou. Ale nic víc. Pokud vám to stačí, budete spokojeni, protože debutující režisér Rodo Sayagues má řemeslo zvládnuté. Jakékoliv větší ambice však očividně nikdo na place neměl. ()

Necrotongue

Slepý děda se nám po pěti letech vrátil, a abych se přiznal, nebyl to návrat na který bych se nadšeně těšil. První film jsem totiž ohodnotil velmi vysoko a z pokračování jsem měl velké obavy, protože jsem počítal s těžkým propadem v kvalitě. No, propad tam byl, čekal jsem ale něco mnohem horšího. Děda byl tentokrát méně démonický a ve srovnání s tou přehlídkou zmetků tu byl skoro za Dušína. Příběh na mě působil citelně slabším dojmem, tvůrci se nevyhnuli momentům, v nichž byla logika vyloženě na obtíž, ale dokázali situaci zachraňovat dobře zvládnutou akcí a slušnou hloubkovou kontrolou lidské anatomie. 4*-  P.S. Fakt mě moc bavilo ukládat tuto recenzi/ komentář po každé větě, protože se opět opakovaně zavíralo to vyjebané vyskakovací okno. Omluvte, prosím, mou klačtinu. ()

Xmilden

Jednička vydělala slušné peníze, takže se Slepec znovu vrací na scénu. Vycucat smysluplný příběh, je samozřejmě porod, takže zde místo bandy sympatických zlodějů, skupinku jinou, která chce uloupit Slepci něco co je pro něj mnohem cennější než peníze. Spousta zvratů, málo krve, málo vyobrazené násilí. Tohle by klidně mohlo mít přístupnost od 13. Co je ovšem hlavní, je slabé tempo a špatní herci. Suma sumárum, naproto zbytečné pokračování k něčemu co poprvé velmi slušně fungovalo. Tady to na mě nefunguje vůbec a je mě upřímně ukradené zdali se Lang ještě jednou vrátí na scénu. Upřímně doufám že už ne. 35% ()

• Opuštěný hotel je ve skutečnosti hotel „Staro Zdanje“ v srbském Arandjelovaci. (DJMaroko)
  • Natáčení probíhalo v srbském Bělehradu a v Detroitu v Michiganu. Natáčelo se od 11. srpna do 17. října 2020. (noelcoward73)
  • V garáži si muž rozřeže ústa zalepená vteřinovým lepidlem a vyteče mu spousta krve. Následně vychází z garáže a na ústech nic nemá, navíc má čisté tričko. Hned poté vejde do domu a tričko má opět od krve a na ústech má zbytky lepidla. (CjKukis)