Pět měsíců po smrti Hannah jde škola Liberty před soud a Tyler je hlavní svědek. Clay ve svojí skříňce nachází znepokojivou fotku. (Netflix)

matej773

Velmi silný návrat do příběhu z první řady, stačilo pár minut a dokázal jsem se plně cítit do atmosféry. Sice si již nepamatuji všechny podrobnosti z 1. série (přece jen, je to už rok a tohle není zrovna seriál, na který bych se koukal během jednoho roku víc než jednou), ale atmosféru to navodilo perfektně - původně jsem se bál, aby to nebylo zase místami chaotické jako u 1. série, zde už je ale minulost jen jako rozšiřující faktor, takže se většina příběhu točí kolem přítomnosti. ()

TomX2

Už prvú sériu som počítal ako priemernú - primitívny scenár, primitívne postavy atď. Zachraňovalo ju herecké obsadenie (hercom naozaj nemám čo vytknúť) a sympatická vizuálna stránka. Pilotný diel druhej série sa mi nepáčil vôbec a jediné, čo som za tú hodinu nudy očakával bolo, že Brycovi niekto vrazí, čo sa nestalo. Žiadna postava (mimo mami Hanny) nie je sympatická, žiadna nie je zaujímavá a myslím, že 13RW mali ukončiť tam, kedy skončila posledná epizóda prvej sezóny. K čomu to vlastne je? ()

Henry007

Prvnímu dílu chybí pevnější strukturu a gradace. Epizoda působí velmi chaoticky a zdlouhavě. Ustavuje několik dějových linií, které prozatím nevypadají zajímavě. Díly první řady držely pohromadě kazety, kdy celá epizoda byla vystavěno na příběhu jedné pásky. Prostor tak byl rovnoměrně rozdělen mezi všechny postavy a gradovaly nejen díly samotné, ale i celá série. Na první řadě bylo navíc kouzelné retrospektivní vyprávění, kdy se postupně odhalovaly střípky minulosti. Pokud nehodlají zcela přepisovat události první série, poté nevím, zda bylo vhodné vůbec v sérii pokračovat. První epizoda nevyvrátila mé pochybnosti, které mám. Tvůrci však mají ještě dvanáct dílů, aby mě přesvědčili, že o těchto postavách měli stále co říct. ()

Esgalnor

Čekal jsem to mnohem horší. Tvůrci znovu otevírají relativně uzavřený příběh první série a jejich snaha nepůsobí tak násilně, jak to dopadnout mohlo. Jistě, na pár dějových chyb, které nesouhlasí s první sérií dojde už tady, ale není to nic zásadního. Problém mám s tím, že (ačkoliv se ji autoři tam snaží trochu protlačit) z popředí zmizela Hannah a nahradil ji Clay, který je na hlavní postavu prostě hrozně nezajímavý a plytký charakter. Naštěstí zde jsou postavy jako Hannina matka, Jessica a další, které mě aktuálně zajímají mnohem víc. Jo, a mám radost z většího prostoru pro Skye. Začátek tedy OK, ale snad to bude lepší, dost to ztratilo ten silný feeling první série. ()

sans.sourire odpad!

Stalo se to, čeho jsem se nejvíce obával. Po legendární první série 13 Reasons Why přichází bohužel druhá. Viděl jsem pouhých patnáct minut, ale tolik jsem se nudil a tolik mě z toho bolela hlava, že jsem to musel vypnout. Větší zklamání jsem snad nezažil. Takhle to dopadá, když dokonalý uzavřený příběh dostane kvůli popularitě a penězům pokračování. Moc mě to mrzí. Stále si opakuji, proč... ()