Hannah hledá pomoc u pana Portera, školního výchovného poradce. Clay přehraje novou audiokazetu pro Tonyho a zvažuje svoje další kroky. (Netflix)

TomX2

Celkový dojem: Jedno z najhorších zakončení sérií - postavy sa znova chovajú ako totálni dementi, dialógy otrasné (Kevin Porter má svojim prístupom neskutočne iritoval a každý spravný chlap by mu najlepšie mal dať niekoľko výchovných) a scenár mi opäť prišiel spackaný. Po emotionálnej stránke je to ale dosť emotívne, dokonca som aj mal zimomriavky a áno, posledných zhruba 20 napínavých minút má čo ponuknúť a díky ním sa určite môžme tešiť na ďalšiu sériu, avšak ako celok je tento záverečný diel priemerný Moje hodnotenie: 50% ()

Najt

Završující díl, kde vidíme i samotnou sebevraždu. Musím říct, ze u té scény se mě udělalo slabo. Je to hnus, podřezat si žíly a pak čekat na vykrvácení, respektive na omdlení, to je trošku sebemučení a tady to je vše detailně vyobrazené a dost reálné, takže paradoxně to semnou zamávalo více, než řezání nohou v kdejakém americkém hororu. Bohužel to co nasledovalo potom bylo spíš už jen takové dokončení toho všechno. Pravda vyšla na povrch, Clay si nabrnkl jinou s společně s Tonym a jeho boyfrendem vyrazili na veget. ()

• Tříminutovou scénu sebevraždy, kdy si Hannah (Katherine Langford) ve vaně přeřezává tepny, nechal Netflix po nátlaku vystřihnout. „Chtěl jsem zobrazit ošklivou a bolestivou realitu,“ řekl ke scéně sebevraždy tvůrce seriálu Brian Yorke s tím, že chtěl jejím naturalistickým zobrazením všechny odradit od napodobování. [Zdroj: Lidovky.cz] (Duoscop)