Hedka

Dávam horko - ťažko štyri hviezdičky za to zvláštne "humorné" spracovanie životopisu svätca. Film má ale jedno veľké pozitívum: núti nás o.i. premýšľať o dôležitosti pokory pred Bohom a o tom, čo je vlastne pravá múdrosť. "Len sa pozrite na svoje povolanie, bratia, že tu niet veľa múdrych podľa tela ani veľa mocných, ani veľa urodzených, ale čo je svetu bláznivé, to si vyvolil Boh, aby zahanbil múdrych, a čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby zahanbil silných; čo je svetu neurodzené a čím pohŕda, to si vyvolil Boh, ba aj to, čoho niet, aby zmaril to, čo je, aby sa pred Bohom nik nevystatoval".(1Kor 1,26-29) ()

Una111

Sv. Josef Kupertinský se narodil ve chlévě stejně jako náš Spasitel. Dostal jméno Josef Maria. Jako dítě měl stále pootevřená ústa, děti se mu smály a říkaly mu "bocca aperta", tj. otevřená huba! Bohabojní rodiče ho vychovali k zbožnosti a ctnostnému životu. I když nevynikal zvláštní chytrostí, vystudoval a byl vysvěcen na kněze. Bůh ho obdařil mnoha milostmi. Vynikal levitacemi, ale především poslušností, pokorou a velikou láskou k bližním - k přátelům i k nepřátelům. Poutníky vyzýval k důvěře Bohu a zdůrazňoval jim: "Když něco chcete, důvěřujte Bohu a obracejte se na jeho maminku P. Marii. Neztrácejte naději, protože jeho maminka vám pomůže ve všech strastech." V jeho životopise je popsáno velké množství zázraků, mezi nimiž jsou nejpodstatnější ty, které souvisí s obrácením, s obnovením vztahu s Bohem. Také já osobně mu mám za co děkovat! - Krásný komentář hedka. Na rozdíl od ní mi ale ten humorný přístup nevadil, spíš mne pohladil po duši - je to velmi laskavý a vlídný humor, který přiblížuje tohoto až dojemně prostého světce divákovi. https://gloria.tv/video/aSHA1ese4PV ()

Sakalm

Snímek je o sv. Josefu Kopertinském (1603-1663), který byl přijat do řádu jen s největšími obtížemi. Od roku 1630 zažil mimořádné extáze a levitace, trvající někdy celé hodiny... Také uzdravil spoustu nemocných a konal mnoho jiných zázraků. Svatořečen byl papežem Klementem XIII. roku 1767. ()