Krásny únik

• Slovensko Náš milovaný karavan (festivalový názov) (viac)

Krásný únik s držitelkou Ceny Akademie® Helen Mirren a dvojnásobným držitelem Zlatého glóbu® Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích vypráví příběh stárnoucího páru, který se ve svém vysloužilém obytném automobilu vydává na nezapomenutelnou cestu z Bostonu do domu Ernesta Hemingwaye na floridském Key Westu. Putování, jež v obou znovu probouzí touhu po životě i vzájemnou lásku, diváky nepřestane překvapovat až do samotného konce. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Ako byť úspešný v dnešnej dobe? Zoberte dve herecké legendy, posaďte ich do polorozpadnutého karavanu a pošlite naprieč Amerikou. A tam končíte, keďže viac neni o čom. Tak to zachraňujete tým, že jeden je dementný a druhý s rakovinou. A ten dementný začne vyťahovať 50 ročné sračky a prizná sa aj k tomu, k čomu by nemusel. Desný film. 1 z 5 ()

easaque

4* po půlroce jsem si všiml, že jsem neokomentoval tento příjemný lidský film, tak ze vzpomínek tahám co se mi na něm líbilo. Určitě jedna z nejpodstatnějších věcí byl lehký nadhled na stáří a s tím spojenou svobodu pro rozhodování, jak si užít ještě ty poslední chvíle krásně. Herecké výkony byly slušné a role hlavním protagonistům sedli na míru. Určitě se nebudu bránit zopakování, ale věřím že to není film pro mladé či puberťáky, protože ti si z něho nemají co odnést. Za mě hezké 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martrix

Přestože tři že čtyř tvůrců nejsou američani a jde o univerzální příběh o stárnutí, lásce a svobodě/volbě...má to z nějakého důvodu americký smrádek, který mě osobně, ten celkový dojem kazí. A vůbec nejde o herce...konec konců Donald je Kanaďan a Helen Angličanka. Sám to neumím vysvětlit, ale ta přívětivost k divákovi a korektní a uhlazený příběh, mě přiměl se občas usmívat a brát to celé na lehkou váhu. Ten poměr komedie, drama a roadmovie by se mi líbil jiný. Vlastně mě i trochu mrzí, že ten film nevznikl plně v italském duchu s herci a prostředím, které by dodávalo těm dialogům jiný nádech. To bych vysolil klidně plnou palbu. Takto "jen" 4* ()

Streeper

Nebýt tak skvělého obsazení, tak by snímek dostal menší hodnocení. Není to úplně záživný příběh. Po celou dobu filmu sledujeme road trip stárnoucího manželského páru a sledujeme na nich dopady stárnutí a léta společného soužití. Nebudu lhát, Helen Mirren mi dost lezla na nervy tím jak byla vlezlá a dominantní. Chápu ale, že s tím měla co dělat její role. Donalda mi bylo po celý film velice líto, hlavně při té scéně, kdy ho nechala na truc v domově důchodců. To se mi až sevřelo srdce. Škoda, že je film tak dlouhý, kdyby byl kratší, možná by to bylo zábavnější. ()

Annaroz

Téměr nechutně sentimentální snímek, o dvou seniorech, kteří si chtějí užít poslední chvíle života. Nic nového pod sluncem, toto téma jsme v různých obměnách viděli už mnohokrát. Herci sice hráli dobře, ale ani tento fakt film nijak závratně nepovýšil. Sice se to dá vidět, ale kromě pocitu, že stáří je hodně smutné si z tohoto dílka nic moc neodneseme. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 3. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách. (ČSFD)