Zákon ledové země

• Fínsko Armoton maa (viac)

Odlehlá finská vesnice v Laponsku, hned za švédskými hranicemi. Policista odcházející do výslužby zjistí, že jeho nemanželský syn po propuštění z vězení terorizuje zdejší oblast. Mladík odhalil velké rodinné tajemství a chce se pomstít tím, že napadá policistovy blízké – včetně jeho legitimního syna. Nenávist mezi oběma bratry promění vesnici v místo pomsty a násilí, což její obyvatele přinutí vzít zákon do vlastních rukou. Zatímco se policista snaží oběma synům zabránit, aby se navzájem pozabíjeli, je nucen čelit vlastním chybám z minulosti. (Cinemax)

Trevor

Toto asi osloví málokoho. Dať filmu vyššie hodnotenie iba preto, že sa odohráva v peknom prostredí by bolo nefér voči iným filmom. V podstate o postavách vieme málo a príbeh je až príliš jednoduchý nato, aby diváka zaujal či držal v napätí. Možno ak by som film pozrel inokedy, tak by bolo hodnotenie vyššie snáď o jednu hviezdičku, takto som po sebe pozrel dva severské krimidrámy a islandská Krutost bola v porovnaní s týmto filmom o poznanie lepšia a to dostala hviezdičky dve...25% ()

Morholt

Zápletka ucházející, zasněžené prostředí nádherné. Jenže byla to strašná nuda. Rodinné drama řešené za pomoci brokovnic bych si představoval mnohem dynamičtější a vyhrocenější. Tady po sobě unylí lidé sem tam vystřelí a co se hlavní postavy týče, tak u toho jsem měl pocit, že každou chvíli usne. Filmu neprospívá ani český dabing, který je jako vždy příšerný. Víc než 30% nevytlačím, ačkoliv bych rád. ()

Karamanlis

Dráma s krimi pozadím a minimom dialógov, situovaná do oblasti nevľúdneho fínsko - švédskeho pohraničia, v ktorom si miestni obyvatelia vybavujú svoje spory pekne po starom a príliš pri tom nedbajú na zákon. A práve to, že bol príbeh osadený do tak rázovitého prostredia a absentujú v ňom obkukané herecké tváre, robí tento nenápadný fínsky film zaujímavým. ()

klukluka

Tady je všechno poprvé. Děda poprvé vidí vnuka, syn otce, bratr bratra, rodinnej známej syna svého letitého přítele... Dít se to v nějaké megapoli, tak na to ještě možná přistoupím, ale na venkově...? To ale není zdaleka jediná slabina tohoto filmu. Je jich moc. Jednu pecku za ten libozvučnej název. Víc pozitiv jsem na tom nenašel. ()

MickeyStuma

O snímku se píše jako o severském westernu a vlastně ani není divu. Pojatý příběh k tomu skutečně vybízí. Arktický mráz, finsko-norská hranice a policista, který se dozví, že byl z vězení propuštěn jeho nelegitimní syn, který začal terorizovat danou oblast. Jeho snahou je situaci zmírnit, ale když se mu to začne vymykat kontrole, násilnosti vezmou za své. Finské drama svoji atmosférou a pomalým tempem může nudit, ale jak už to u takových filmů bývá, síla je v ději. Jedná se vlastně o rodinný příběh se dvěma vzájemně se nenávidějícími bratry a jejich otce, který se musí v rámci toho poprat nejen sám se sebou, ale i s vlastní minulostí. Co navíc dělat, když vesnici obejme násilí a vesničané vezmou zákon do svých rukou. Nelehká situace pro otce a strážce zákona v jednom. Velice impozantní snímek stojící za povšimnutí. ()