Mr. Mercedes

USA, (2017–2019), 29 h 12 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Predloha:

Stephen King (kniha)

Harry Treadaway, Brendan Gleeson, Jharrel Jerome, Isaiah Stratton, Ann Cusack, Jimmy Gonzales, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Arian Moayed, Mary-Louise Parker (viac)

Bill Hodges (Brendan Gleeson) je detektív, ktorý už odišiel do dôchodku, avšak s nevyriešeným prípadom pomäteného šialenca, ktorý napálil ukradnutým mercedesom do davu ľudí, pričom ich šestnásť na mieste usmrtil. Táto nedoriešená vec mu leží v hlave a tlačí mu na svedomie. I preto dni trávi väčšinou chlastom. Svoj vzhľad zanedbáva, podobne i svoj veľký dom, v ktorom žije sám. Kvôli svojej mrzutosti nemá takmer žiadnych priateľov. Okrem bývalého parťáka (Scott Lawrence), ktorý je stále v aktívnej službe, stojí o priateľstvo s ním ešte mladý chalan zo susedstva Jerome (Jharrel Jerome), ktorý mu chodí kosiť trávnik a osamelá a stále atraktívna suseda Ida (Holland Taylor). No jedného dňa ho z existenčného spánku preberie správa od samotného pána Mercedesa (Harry Treadaway), ktorý mu oznámi, že hra sa ešte neskončila. (sochoking)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (21)

Pilot (2017) (S01E01)

Za mě naprostá spokojenost a pilot funguje přesně tak, jak má. Proč? Protože je ten zde prvek, kdy divák ví, kdo je Pan Mercedes. A dá se pracovat z obou stran (přiznám se, jsem sice detektivkář, ale tohle mě vždy potěší vic). První hodina seriálu mě přenesla zpátky do knihy a já musím být tedy nutně spokojená. Teď už si to jenom udržet, ať mě tvůrci udělají šťastnou :) ()

On Your Mark (2017) (S01E02)

Moje nadšení z prvního dílu zůstalo. Pomalu se nám to rozjíždí a to já mám moc ráda. Nikam nepospíchat a užít si jízdu :) ()

Cloudy, with a Chance of Mayhem (2017) (S01E03)

Třetí díl by se mi líbil mnohem víc, kdybych nečetla předlohu, protože bych to natahování do dílů asi vnímala jinak, ale i tak jsem stále nadšená. Přestože jsme se skoro nikam dál nedostali. Protože tady toho dostává Hodges vážně hodně. Ale chápu. Musí to být trochu drsnější, když je to do televize. A aby se tvůrci vešli do určitého poštu dílů... ()

Gods Who Fall (2017) (S01E04)

Hezké, moc hezké a milé, jak na jedné straně je všechno zalité sluncem, aby se na druhé straně dělo něco špatného. Krásně vyvážené. A hlavně stupňované :) ()

The Suicide Hour (2017) (S01E05)

Vlastně podobná epizoda jako ta předchozí. Dokud to nepřijde a kluci pod deštníkem nedají pár vřelých slov...a to rozseká všechno... ()

People in the Rain (2017) (S01E06)

Tohle byl moc hezký díl, přestože se tam stalo...vlastně nic. Ale! Líbí se mi výběr herečky pro roli Holly. To mi udělalo radost. Stejně jako restaurace, v které byla milá hostovačka ♡♡♡ a spousta krve. Doporučuji věčně neplakat nad tím, že jde seriál trochu jinam než kniha. Sledujeme seriál nebo čteme hnihu? Hmm... ()

Willow Lake (2017) (S01E07)

Ano, mohla bych remcat, že po pohřbu to bylo jiné, ale proč bych to dělala? Bylo jasné, že se to stane jinak, když Bill přestal nosit onen klobouk, který to všechno zvoral. Čili, už je to sedmý díl. Nechcete se na ty řeči porovnávání s knihou už vyprdnout? *** Hodně dobrý díl a opět to nabírá. Sakra! Konec série se blíží a já jsem stále spokojená :) ()

From the Ashes (2017) (S01E08)

Hodně brutální díl, co se emocí týče. Každý už někoho ztratil. Teď záleží na tom, jak se s tím vyrovnají. Každý trochu jinak. Po svém. V rámci možností. Odklon od předlohy si užívám stále víc a víc. A vůbec mi nevadí. Jsou to dvě samostatné jednotky a obě bravurně zpracované. Už jenom proto, že kniha nemá soundtrack :D ()

Ice Cream, You Scream, We All Scream (2017) (S01E09)

Jde vidět, že se blíží finále série a nabírají grády. Vše je tam, kde má být, aby si divák užil desátý díl dostatečně. Já se těším :) ()

Jibber-Jibber Chicken Dinner (2017) (S01E10)

A Oskara za výkon roku získává....změna konání finále byla rozumně vysvětlena. Asi aby to zůstalo víc komorní stejně jako předchozí díly a možná aby to bylo levnější :D leč proč by o tom mluvili už někde v polovině série...uspokojivý konec podařené série a absolutní spokojenost :) až na princip vození člověka na vozíku z nemocnice, kterej tady byl vyvedej až do směšnýho zavěru :D ()

Missed You (2018) (S02E01)

V případě adaptace téhle knižní trilogie jsem ráda, že sleduji dodatečně, ne když vysílali. Protože já si na konci první série říkala: "Jak to chtějí, sakra, udělat s Bradym?! (Tedy potažmo s jeho hereckým představitelem)". No, udělali to poměrně šalamounsky a bez risku, že by mezitím třeba začal točit něco jiného a neměl by čas v době třetí série. Čili bum a prohoz dílů v rámci sérií seriálu. A taky mohou lépe navázat, pokud vážně odklepnou čtvrtou sérii, o které se teď dost mluví. *** Úvod je sice smutný kvůli Peteovi. Ale je hned jasný, že to nebude žádná sranda. Moc se těším na to, jak budou díly pokračovat :) ()

Let's Go Roaming (2018) (S02E02)

Po shlédnutí dílu naprosto chápu nízké hodnocení epizody, přestože mě se moc líbila. Je to hodně jiné než první série, což bylo námětem jasné. Trochu se to táhne, ale příjemně mrazivě táhne. Takže za mě spokojenost :) ()

You Can Go Home Now (2018) (S02E03)

Tentokrát se to trochu táhlo, ale konec všechno vynahradil. Tak snad se to už dál víc rozjede. Tedy, vata to byla dobrá, to jo. Ale to nic nemění na faktu, že většina minut byla vata... ()

Motherboard (2018) (S02E04)

Tak tenhle díl třetímu vylepšil reputaci. Konečně lovíme rybky :O a ve sklepohlavě je to stále lepší a lepší :) ()

Ándale (2018) (S02E05)

Naprosto bravurní díl, který začíná nenápadně, přes všechny ty scény a rozhovory, se kterými to dává dohromady celek, který vás na konci dostane a pořádně zamrazí. ()

Proximity (2018) (S02E06)

Opět se podstatné a to nejdůležitější událo až na konci dílu, ale i tak si říkám, že a co jako? Bavila jsem se :) ()

Fell On Black Days (2018) (S02E07)

Hodně napínavý díl, na kterém mi vážně nic nevadilo. Právě naopak, mě ten boxerský zápas přišel jako dobrý nápad. Když může být Brady jenom v jedné místnosti.... ()

Nobody Puts Brady in a Crestmore (2018) (S02E08)

Zvláštní díl. V podstatě se v něm nic nestalo, ale zároveň poměrně náročný díl. Až na ten konec  :D ()

Walk Like a Man (2018) (S02E09)

Hm, začínám se obávat, že vím, kam chce scenář jít s Bradym. A podle dalšího dílu uvidím, zda mi to vyhovuje nebo zda mi to nevyhovuje, ale bude mi to jedno, protože to bude ok ;) ()

Fade to Blue (2018) (S02E10)

Ups! Zapomenutý komentář na začátku třetí série  :D Finále bylo zajímavé, byť vlastně strašně předvídatelné, ale mě se to líbilo  :) ()