Trevor

Bradley Hartsfield leží v nemocnici v kóme a zdá sa, že sa z nej nikdy nepreberie. Bill si spolu s Holly otvárajú detektívnu kanceláriu...Druhú knihu od Kinga, ktorá je pokračovaním Pána Mercedes s názvom Stratení nájdení zrejme vynechajú autori seriálu úplne, čo je trochu škoda, aj keď pravdepodobne by veľkým lákadlom pre televíznych divákov nebola. Tak sa dozvieme o tom, že na Bradym skúša jeho lekár alternatívny liek, aj keď je to opäť vykreslené podstatne inak, Billovi umrie kamarát Pete čo tiež úplne odporuje knižnej predlohe a samozrejme sa Billovi "Kermitovi" nedarí ani ako súkromnému očku, iba Holly - žena - liberalizmus, 21. storočie vie všetko. A aby liberalizmu nebolo málo, knihovník Al, dôležitá postava pre istotu nie je černoch ako v knižnej sérii, aby sa kakaovníci neurazili. Strašné niečo. A Billove stavy, v ktorých sa mu Brady akože dostáva do hlavy ma tiež príliš neočarili. Prekopané to je teda riadne a bohužiaľ nie najlepším spôsobom. Dúfam, že podobné sklamanie neprinesie Outsider, ktorý práve dnes štartuje na HBO a je tiež na motívy rovnomenného románu Stephena Kinga. ()

Miseet

První díl druhé série byl docela zdlouhavý a nudný, sledujeme příběh, který navazuje na předešlé události, ale nic nového se nedozvíme. Atmosféra zde taky žádná není. ()

Necrotongue

První sezónu jsem viděl před dvěma roky a měl jsem z ní velmi dobrý pocit, úvodní epizoda druhé řady ve mně podobný pocit rozhodně nevzbudila. Už jsem si zvykl, že první epizody nových sérií bývají často průměrnější, tady to ale neplatilo. Tohle byla prostě nuda bez tempa, tvůrci mi nabízeli hlavně přesuny mezi nemocnicí a hřbitovem, což je v Havířově léta prověřený postup, tudíž jsem se nebavil. ()

Lenka.Vilka

V případě adaptace téhle knižní trilogie jsem ráda, že sleduji dodatečně, ne když vysílali. Protože já si na konci první série říkala: "Jak to chtějí, sakra, udělat s Bradym?! (Tedy potažmo s jeho hereckým představitelem)". No, udělali to poměrně šalamounsky a bez risku, že by mezitím třeba začal točit něco jiného a neměl by čas v době třetí série. Čili bum a prohoz dílů v rámci sérií seriálu. A taky mohou lépe navázat, pokud vážně odklepnou čtvrtou sérii, o které se teď dost mluví. *** Úvod je sice smutný kvůli Peteovi. Ale je hned jasný, že to nebude žádná sranda. Moc se těším na to, jak budou díly pokračovat :) ()

topi

Druhá série začíná přesně v místě, kde skončil poslední díl jedničky. Takže převozem Bredyho s rozmlácenou lebení do nemocnice. Vynechána je tudíž druhá Kingova kniha Právo nálezce a pokračuje se poslední částí trilogie Konec hlídky. Je to logické, protože Právo nálezce odbočil do jiného příběhu, kde Bill Hodges a jeho parta zasahují až někdy v půlce. Tudíž Konec hlídky přímo navazuje na události Pana Mercedese. No, první díl mě vcelku nudil, oproti knize Hodgesův kolega Pete umírá a pár věcí je také pozměněno. Doktora Babinaua a jeho ženu Coru jsem si představoval starší. Doufejme, že to byl jen pomaloučký rozjezd a v dalším díle se trochu šlápne na plyn a přidá vítr do plachet. Uvidíme... ()