tron

Hmm, ďalší skvelý a silný zárez. A to už sme v polke seriálu. Začínam mať príjemné podozrenie, že sa vysoká úroveň dokáže udržať až do samého konca a tým pádom by sa z Mr. Mercedes mohol stať seriálový čierny kôň roka - projekt, od ktorého skoro nikto nič nečakal, sa nám priamo pred očami mení na vynikajúci kriminálny seriál s perfektnými postavami, veľmi sympatickými vzťahmi, super hláškami aj dialógmi, napínavými, monštruóznymi i humornými okamihmi... a všeličím ďalším! "Pán Mercedes" je znova líčený ako totálna obluda a občas je to na hranici, ale presne takto to muselo byť nakrútené aj zahraté, aby sme pochopili, že proti Hodgesovi stojí skutočne mimoriadne silný protivník. ()

Elizabethx

Zatím můj nejoblíbenější díl. Konečně se děj trochu rozproudil, je tu nějaké to drama, posun v příběhu. Nabírá to obrázky a já konečně mohu dát to krásné nejvyšší hodnocení! Ale, Ale... Přeci jen si nemůžu odpustit postěžování na detektiva. Herec je naprosto úžasný a líbí se mi ten kontrast, kdy detektiv je kretén a vrah vlastně vypadá jako sympaťák a možná bychom ho i chtěli poznat osobně. V tomto díle se teda ukázal už jako trochu větší "záporák", ale to detektiv taky. AŽ MOC. Pro fanoušky knihy je to nejspíš až moc. Ale - pokud si odmyslím knižní předlohu, paráda. ()

Trevor

Pre fanúšikov knižnej predlohy je preafektovaný Hodges v podaní Gleesona obrovským sklamaním, rovnako tak miestami až príliš naivne pozmenená dejová línia. Na druhej strane, Brady je jednoducho skvelý, rovnako tak jeho mama a tak si čoraz väčšie sympatie získava práve záporný hrdina. Možno ak by som nečítal knižnú sériu s Hodgesom seriál by ma vtiahol viac, ale takto je najmú vzťah medzi Hodgesom a Jeromom vyslovene tŕňom v oku, uvidíme ako ďalej, ale Brady seriál zatiaľ ťahá zo všetkých najviac. ()

Necrotongue

V páté epizodě se tvůrci opět soustředili na hlavní dějovou linii a vyplatilo se to. Příběh mě pěkně vtáhl a já jsem si mohl užít pokračování psychologické války mezi hlavním záporákem a hlavním klaďasem. Bavil jsem se od začátku až do konce a tradičně chválím Brendana Gleesona. ()