Necrotongue

Začínám mít silný dojem, že seriál nebude úplně pro každého, ale já si ho zatím hodně užívám. Je zvláštní, že mě víc, než pátrání po masovém vrahovi, zaujala Hodgesova interakce s bývalými kolegy a s jeho okolím. Je to už asi otravné, ale i tentokrát musím vyzdvihnout výkon Brendana Gleesona. ()

tron

Tak vysoká kvalita sa stále drží, čo je potešiteľné. Brendan Gleeson je super, začínam mať podozrenie, že môže ísť o jednu z jeho najlepších rolí v kariére. A že ich už veru pekných pár fajnových v minulosti mal. Príbeh je čoraz vyhrotenejší a na niektoré pasáže z "Mercedesovho" života (súčasný život, flashbacky) sa ozaj nepozerá dobre, ľahko. Začína mi to trochu pripomínať druhú sériu Farga, kde proti beštiálnemu, absolútne psychopatickému zlu taktiež stáli nevinní, veľmi dobrí ľudia. Ten stret dobra a zla je vskutku mrazivý a desivý. Tento diel sa zaobíde bez veselej Idy, ale nevadí, lebo Gleeson to ťahá dopredu ako ďábel a nový rozmer získava aj jeho priateľstvo (?) s bývalým parťákom Peteom. Začínam mať podozrenie, že vysoká kvalita zostane aj v zvyšných epizódách. Akurát som nepochopil, kde sa v bare vzal Pete. ()

ScarPoul

Oproti predchádzajúcemu dielu značné zlepšenie. Gleeson hrá prvú ligu, kradne si niekoľko výborných scén - bar, policajná stanica a pomaly to odkrýva vzťahy z knihy, pričom to diváka postupne vťahuje do temného sveta Pána Mercedesa. Najviac ma teší stará hudba, ktorá modernému hávu dodáva určitú starosvetskú noblesu. ()

Trevor

Bohužiaľ, nezvládnuté. Rozdielov oproti knižnej predlohe začína pribúdať a tvorcovia seriálu sa nevybrali správnou cestou. Už samotný fakt že druhá séria nebude spracovaním knihy Stratení nájdení, ktorú práve čítam ma trochu od pozerania seriálu odrádza, ale je to najmä Brendan Gleeson a jeho podanie detektíva Hodgesa ktorý seriál príšerne brzdí. Možno, pre ľudí ktorí knihu nečítali to može byť dobré, ale pre mňa sa jedná o jedno z najväčších sklamaní čo sa týka spracovania knižnej predlohy famozného Stephena Kinga. Je pravdou, že flashbacky epizóde omohli, ale pomenovať Freddie Hodgesovu korytnačku namiesto Bradyho brata je trochu cez čiaru, rovnako ako to že Hodges kontaktuje bývalých kolegov ohľadom prípadu a zapracovanie výstupu s Jeromovým otcom mi prišlo tiež úplne zbytočné. Teenager by si takéto informácie a dobrodružstvo rozhodne nechal pre seba. Veľká škoda. ()

Lenka.Vilka

Třetí díl by se mi líbil mnohem víc, kdybych nečetla předlohu, protože bych to natahování do dílů asi vnímala jinak, ale i tak jsem stále nadšená. Přestože jsme se skoro nikam dál nedostali. Protože tady toho dostává Hodges vážně hodně. Ale chápu. Musí to být trochu drsnější, když je to do televize. A aby se tvůrci vešli do určitého poštu dílů... ()