Reklama

Reklama

Epizódy(10)

Recenzie (20)

tron 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Jedno z najpríjemnejších (a najnečakanejších) seriálových prekvapení roka 2017. Nakrúcanie tohto seriálu som absolútne nesledoval a nezaujímal sa oň, nakoľko knižnú predlohu pokladám za jednu z najhorších vecí od Stephena Kinga. Seriálové spracovanie je však jeho presný opak. Plno vynikajúcich, strašne sympatických postáv. Samozrejme v čele s mojím miláčikom, dobráckym írskym macom Brendanom Gleesonom. Klobúkový Hodges na začiatku vyzerá ako vyhorený ex-fízel, ktorému zostáva ešte pár mesiacov života, kým sa neprepije do truhly. No s pribúdajúcimi epizódami ho vyčíňanie pomäteného psychopata paradoxne nakopne, začne sa cítiť psychicky i fyzicky lepšie a ukáže, že v sebe má ešte veľa sily. Nakoniec sa z neho vykľuje rázny týpek, ktorý by sa mohol vrátiť naspäť do policajného zboru a nerobiť mu hanbu. Je to tvrdohlavý buldog, ktorý dokáže veľmi zábavne používať nadávky v najnevhodnejších okamihoch a vie veľa o zle v nás. Napriek tomu vie, že existuje aj dobro. Ale VŠETCI sú perfektní (bývalí kolegovia-policajti, kosič trávy, roztopašná suseda). Zaujímavé je, že kým Hodges je obklopený samými sympatickými postavami, maniak má okolo seba len karieristov, pošukov, hajzlov alebo aspoň čudákov. No i tieto zväčša dosť nepríjemné postavy sú po psychologickej stránke kvalitne prepracované a vďaka tomu uveriteľné. Norman Bates by zatlačil slzu dojatia. Niektoré scény sú hardcore, drsné, nechutné a úchylné. Toto je fakt seriál pre dospelých. Napriek tomu sa doňho tvorcom, prevažne vďaka veľmi vtipnej interakcii medzi Hodgesom a ostatnými postavami, podarilo prepasovať funkčný humor. Ten parádne odľahčuje strašne temnú a krvavú atmosféru bez toho, aby ju ničil. Na produkcii sa síce podieľal i pán King osobne, ale predpokladám, že na brutálnych scénach má najväčší podiel iný producent a to nikto menší, než Dennis Lehane, autor takých kultových záležitostí, ako Zbohom baby, Tajomná rieka či Prekliaty ostrov. Našlo by sa pár mínusov (neuzavretá linka s dcérou a korytnačkou, trošku poslabšie finále), ale inak je to bomba. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

"Mr. Mercedes" sa stal skutočne seriálovým prekvapením roku. Možno to mohlo dostať trošku lepšie finále a je tu pár vecí, ktoré by sa mohli trošku doladiť a zosilniť, no ako adaptácia to je skutočne pôsobivé. Má to dostatok thrilleru, no súčasne sa to správne sústredí na naše postavy a veľmi dobre ich prezentuje. Brendan Gleeson je tu skvelý a som rád, že dostal rolu Billa Hodgesa. Veľmi sa do toho hodí. Herečka čo stvárnila Holly bola úžasná. Presne tak som si ju predstavil. Rovnako aj Jerome je dobrý, no zaslúžil by si viac priestoru. Aspoň podľa mňa Brady Hartsfield je zobrazený vynikajúco. Je rovnako desivý a správne vykreslený ako v knihe. Skvelá voľba a veľmi dobre zvládnuté. A nakoľko tam je najväčšie sústredenie seriálu... na postavy... tak to skutočne dáva dobrý dojem. Thriller je tu skvelý a vizuálne to pôsobí skutočne silne. Teším sa, až sa do seriálu vrátime, lebo je to rozhodne najlepšie prekvapenie roku v rámci seriálov. Hodnotenie: A- ()

Reklama

Necrotongue 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Knižní předloha Stephena Kinga mě velmi zaujala, ale na seriál jsem se příliš netěšil. Obvykle bývám filmovým nebo televizním zpracováním Kingových knih zklamán, takže mě Mr. Mercedes příjemně šokoval. Tvůrci se nečekaně vytáhli a já je musím velice pochválit za obsazení, atmosféru, napětí i soundtrack. Drobné odchylky od předlohy mi tentokrát vůbec nevadily, dokonce mám pocit, že některé příběhu přímo prospěly. Stejně jako v knize mě i v seriálu bavil nejvíce psychologický souboj mezi Billem a Bradym, doufám, že se stejně skvěle povede i pokračování. ()

topi 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Musím uznat, že takhle jsem si přesně představoval jak Hodgese (vynikající Gleeson), tak i Bredyho a jeho ožralou a uchylnou matku, nebo trávníkáře Jeroma či Hodgesova kolegu Peta. I lokace a Bredyho sklep jsou zobrazeny přesně jako v mé představivosti, když jsem četl knihu. To se málokdy stává. Snad jen přítelkyni Hodgese - Jane, jsem si představoval starší, ale naopak vůbec to nevadí. Nebo Holly jsem měl naopak za starší, ale okamžitě jsem si zvykl na krásnou mladou herečku, která ji v seriálu ztvárnila. Jen ty závěrečné dva nebo tři díly mi přišly příliš ukvapené a rychle dolepené. V knize to setsakramentsky graduje a v 7. díle jsem si říkal, jak tohle všechno chtějí tvůrci dohnat? I dějově je potom od knižní předlohy výrazná změna, která potom ten konec musí nějak dohnat. Celkově jde určitě o seriálovou událost roku a těším se na druhou sérii, která podle mě bude pokračovat Kingovou třetí knihou Konec hlídky, (která celou trilogii o Hodgesovi uzavírá). Uvidíme, věřím, že to bude pecka jako tohle!! Edit 31.10.2018. Nebyla to pecka, ale ztráta času, která se s první sérií nedá v kvalitě vůbec srovnat. ()

BoredSeal 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Souboj vraha s vysloužilým policajtem mě příjemně překvapil. Je to dobře napsané - materiál nesmrdí nucenými vycpávkami, herci skvěle obsazení i v malých rolích (sarkastická lesba a aktivní sousedka), seriál se pyšní okázalou brutalitou a nenápadným černočerným humorem. Konečně se King zase jednou nemusí stydět za adaptaci své knížky. Závěrečná epizoda a finále je samozřejmě po všech těch nadupaných epizodách slabší a předvídatelná, ale pozitivní dojem ze seriálu převažuje. Opravdu příjemné překvapení nejen pro fanoušky Kinga. ()

Galéria (89)

Zaujímavosti (2)

Reklama

Reklama