Osamělý jezdec Wes Steele (Ray Milland) narazí na přepadený dostavník s mrtvou posádkou a cestujícími. Po příjezdu do nedalekého městečka se zaplete do spiknutí místních potentátů a musí se schovat. Útočiště najde v domě, jehož obyvatelé netuší, jak jim jeho přítomnost obrátí životy na ruby. (ilclassico)

Peabody

Je to naprosto klasický minimalistický western, asi jako V pravé poledne. Máme tady stíhaného muže, s těžkým životem, který musel zabíjet, traumatizován vraždou otce (jak novátorské), Upadne do podezření, z obzvláště hnusné vraždy včetně dítěte, i když jen jemně naznačení, i tak na padesátá léta drsné. O hrůzo), což na něj shazuje skutečný padouch (fuj, stříli do zad, ve westernech vždy vyhrazeno pro nechutné zločince) a jeho najatý zabiják. K tomu krásná mladá blondýna a romantika. Prostě opět jako High Noon, jenže Gary Cooper je o kousek ještě lepší než Ray Milland, i když i toho mám rád a neuvěřitelně až bych řekl dechberoucí krása profilu Grace Kelly je o hodně lepší než nabízí Mary Murphy, jakkoli nebyla špatná (i když v některých záběrech mi přidala starší než na těch 24). No a padoucha zase tady máme lepšího, protože Lee ven Cleef už v necelých třiceti byl zabiják par excellence, nad něho nebylo. Takže za ty dva jsem přidal po půl hvězdě, jinak by to byla trojka. ()

ilclassico

Kdyby lidé ještě předtím, než začnou po sobě střílet, hodili spolu řeč a vysvětlili si situaci, drtivou většinu westernů by nešlo natočit. To je problém i našeho hrdiny tohoto snímku, jakéhosi hybridu psychologického dramatu a naivně-romantického motivu, vypůjčeného z červené knihovny. Jo, a kolik filmů končí slovy: "Jdeme domů". Až tak málo jich asi nebude. V rámci žánru za 3. ()

Pitryx

Tak dalo se to nóóó. Ve sklepě sice dost hluchot, ale jinak to uteklo dost rychle. Netoužím to vidět podruhé, ale šedesátku bych tomu dal. ()

• Ray Milland v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)