Za vlády korejského rodu Joseonů se na stranu utlačovaných přidává hrdina Gil-dong a postupem času se stává legendou. (Netflix)

janovrom

Nebýt toho soundtracku, tak možná nedám vysoké hodnocení, ale ta hudba byla vždycky správně daná a živá. Místy se to trochu táhlo a trochu opakovalo, ale naopak tak vznikl velký prostor pro pořádné zamotání - samozřejmě i rozmotání - příběhu. Všiml jsem si i pár opravdu malých drobností, které lehce naznačovaly, jak by se mohl příběh rozvíjet. ()

• Někdo svoji roli bere vážně, někdo to bere jen tak ladem skladem. Jihokorejská herečka Ha-nui Lee svoji roli seriálové Nok-su Jang ale vzala někam úplně jinam; herečka se totiž ve společnosti tradičních korejských tanečníků učila a zdokonalovala po celé tři měsíce v ovládání tradičního korejského hudebního nástroje janggu; to je jakýsi buben, a poměrně velký, musím říct, zavěšený popruhem přes rameno vystupujícího, na nějž se během tradičního tance, plného roztodivných úklonů a úkroků, hraje speciálními paličkami. Herečka se také přiznala, že za elegantností finálního zpracování toho seriálového janggu stojí tak trochu i její vlastní kreativita, neboť herečka si nechala nástroj seriálovými tvůrci ještě těsně před samotným natáčením inkriminovaných scén, objevujících se v závěrečné epizodě, předělat k obrazu svému vlastnímu. (Conspi)
  • Do hlavních rolí byla zvažována také jména dvojice jihokorejských herců, Min Namgoong a Seong Ji. Oba ale nabídnutou roli odmítli. (Conspi)