The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

JohnCZ

Já fakt nechápu, podle jakého klíče se na ČSFD hodnotí horory. Lecjaký solidní atmosférický kousek se tu pohybuje hluboko v podprůměru a pak je tu zase tahle absurdně nadhodnocená neatmosférická cypovina, která je za a) fakt neskutečně mizerně zahraná, za b) po stránce logiky a pravidel strašně pitomá a za c) bez jakékoli snahy o nějakou pointu v závěru. Bubák je sice vizuálně ok, ale ty jeho macho kecy se nedaj poslouchat a hlavně kvůli nim vůbec neděsí a působí spíše jako namachrovaný kretén. Jedinou světlou výjimkou je "bába hororů" Lin Shaye, ale upřímně, jejích pološílených grimas je na takový odfláklý sajrajt škoda. ()

Mol

Promarněný potenciál. Začátek filmu i koncepce hry mi přišly skvělé, dům působil výtečně, ale pak film začal působit dosti amatérským dojmem, postavy se začaly chovat hloupě a z démona šel čím dál tím menší strach. Půlnočnímu muži by spíše slušelo, aby po zhasnutí svíce začal své oběti nahánět a zabíjet, než aby jim jen ukazovat jejich obavy. Mohl z toho bejt horor jako prase, ale místo toho je z něj jen malej čuník co se válí v blátě. ()

dubinak

Pro mě vcelku očekávaná maličkost, jejíž první scéna se brutalitou na dětech téměř vyrovnala té slavné z nedávného IT. Kvalitativně je tento snímek na dobré úrovni, pouze co se týče postav a jejich logického jednání musím být značně kritická. Tolik logických kiksů a nesmyslných myšlenkových pochodů jsem snad ještě neviděla. Atmosfericky to byl tak průměr a záporák mě také nechal docela chladnou. Bylo dost na škodu, že jsme ho tam měli pořád jako na talíři a že nezůstal trošku v pozadí. Vypilovat tomu scénář a dát tam chytré postavy s kouskem duše, byla by to nadprůměrně kvalitní podívaná, protože nuda skoro nehrozila. ()

George Stobbart

Ja som už podľa traileru tušil, že toto mi sadne, ale nakoniec to bolo ešte lepšie než som čakal a samozrejme lepšie než všetky tie dnešné americké kinoshity, netflixshity a pod... Audiovizuálne je to skoro ako z Wanovho univerza, snáď až na to frekventovanejšie CGI, obsadené je to v pohode; Lin Shaye je už síce opozeraná jak stará metla, no mňa skôr potešilo pár minút Roba Englunda a predovšetkým fešanda Gabrielle Haugh, ktorá nedávno zažiarila v Jeepers Creepers 3. Avšak najdôležitejšie je, že je to v podstate nenudiace, atmosférické a hororovo funkčné, čo sa aktuálne už dá bohužiaľ povedať len o malom zlomku hororovej produkcie. ()

kingik

Zklamání jak píča. Candy Man, Bye Bye Man, Slender Man, Čurák Man, Vymrdanec Man...kolik ještě těch pacientů přijde?! Do toho se smíchala Ouija s Jumanji. Midnight Man, mimochodem naprosto nenápadité monstrum, zřejmě natáčecímu štábu vzalo všechny lampy, takže film je protivně po celou dobu tmavý, technicky nevypadá dobře. Příběh čerpá ze všeho možného, tolik by to nevadilo, kdyby už se konečně něco pořádného dělo. Hodinu se nic neděje, jedna mrtvola připadá na šedesát minut. Logika prakticky celou dobu haprovala. Hra na vyvolání Píčus Mana má svá pravidla. Ta nejsou vůbec dodržována. K dvojici mladých lidí se přidá posléze jejich kamarádka, už ten její příchod vyvolal smích, nebylo jí vůbec divné, že dva její příčetní vrstevníci trotlují po domě a hrají jakousi divnou hru, bez problémů se k nim přidá, jen jaksi nedodrží oficiální rituál pro přijetí do hry, takže tím pádem vůbec v žádné hře není(!). Robert Englund, hrůza, kazil celý film. Lin Shay, babka hrůzy, je z celého filmu nejprogresivněji strašidelná. Na dvojce Gabrielle Haugh (Jeepers Creepers 3) a Grayson Gabriel není nic pozoruhodného, nicméně dá se s nimi vydržet. Horší to bylo s filmem, ten se moc nevytáhl, vydržet se taky moc nedal. Po slibném úvodu se to zadřelo a táhlo se to. Finále relativně ucházející. Gore kvalitní, šetřilo se s ním. Film je ale jen rádoby temnou a nedynamicky zrežírovanou kopírkou výše jmenovaných filmů v jednom. 5/10 ()