Stagione dei sensi, La

• USA Season of the Senses (neoficiálny názov)
všetky plagáty

Karlos80

Nádherná zahajovací scéna spolu s divokou písní Gloria, celkově docela odvážný Morricone, fascinující umístění (hrad na ostrově) od kterého jsem ale čekal trochu víc, dále pěkná výzdoba + různé dekorativní prvky, občas atmosféra, oblečení a částečně dialog. Nádherné mladé herečky (především brunetka Laura Belli) a nepřekonatelný a téměř dokonalý Udo Kier - jeho fanoušci budu jistě ve svém živlu. Všímám si nejrůznějších možných detailu a z každého filmu, i kdyby byl sebešpatnější se snažím něco málo odnést nebo vyzdvihnout, divák zde může ochutnat i trochu extravagance, zvrácenosti a bezohlednosti, ale celkově je to záležitost docela smyslný, na druhou stranu nudných momentů je tu ale daleko víc a ty film bohužel zabíjejí. Chtělo to asi bývale místo všech těch nudných rozhovorů, módních přehlídek, nesmyslných společenských her, moralizování a filozofování asi asi více rozvinout spiknutí a tak snímek udělat více zajímavým a napínavým. Konec je docela předvídatelný, celkově jde tedy spíše o kuriozitu (pro někoho možná zajímavou). Milovníci 70's italské kinematografie jistě zaplesají i třeba nad samotným výkonem německého herce Uda Kiera. Snímek který není určen pro širší publikum ale spíše pro to okrajové. Dnes by něco podobného natočit vůbec nepřipadalo v úvahu, film by nejspíš zcela propadl! Zajímavost: Pod filmem je podepsán i Dario Argento jako jeden z pěti autorů scénáře. ()