June Osbourne sa podieľala na záchrane lietadla plného žien a detí, ktorému sa podarilo odletieť z Gileádu. Ona sama však ostáva ležať s neistým osudom v Gileáde, vážne zranená po strelnej rane. Zatiaľ čo sa teta Lýdia spamätáva zo straty 86 detí, June svoje zúfalstvo a hnev pretavuje do zúrivého boja za pomstu a spravodlivosť. Hrozí však, že jej snaha ju môže prerásť a zničiť jej najcennejšie vzťahy. (RTVS)

filmoid

Misandrické orgie, ve kterých nenávist k mužům vrcholí lynčováním jednoho "prasete" (proto se asi epizoda jmenuje Pigs). Už to hodně smrdí ideologií, člověk odchovaný pionýrem má ještě radary na to, aby vycítil, kdy epika ustupuje proklamativnímu skandování Me too ... ()

Anderton

Tak trochu mi po čase vyšumel záver predchádzajúcej sezóny, ale úvodná rekapitulácia ma aspoň čiastočne dostala opätovne do obrazu. June sa ocitá ďaleko od svojho nešťastného domova, ale o selanku vôbec nejde, skôr začína mať pri rozpozerávaní sa po okolí pocit, že len prešla z blata do kaluže. Napriek komornosti úvodnej epizódy kamera opäť čaruje zaujímavé kompozície, až má divák dojem, že sleduje nejaký horor zasadený do 19. storočia. ()

WathanajX

Po velmi vydařeném závěru třetí série je tu konečně pokračování. Za mě ale musím hned zmínit, že je to malinko zklamání. Bohužel se nepodařilo úplně nejlépe navázat na opravdu skvělý předchozí díl a děj se prozatím místy utápí v nudě. Společně jsme si prošli prakticky půlhodinovým opakováním děje předchozí série a tím pádem nezbylo už mnoho času, aby se příběh posunul o moc dále. Stejně jako v minulé sérii mám pocit, že opět tvůrci natahují co to jen dá. Ale tak třeba budu mile překvapena. Zatím jsem vážně na rozpacích zvláště s postavou June, kterou už pomalu přestávám snášet. Zatímco v prvních dvou řadách jsem obdivovala herecké výkony Elisabeth Moos tady už zvládá střídat jen dvě nálady a to totální nasranost a nebo úplnou hysterii. Ostatní herecké výkony jsou ještě stále slušné i když dialogy tu už dost pokulhávají a poprvé se mi zdá, že ani kamera není žádný zázrak. Dá se snést ještě hudba a stále ještě tu vládne skvělá temná a napínavá atmosféra, ze které mám pořádnou husí kůži. I když je tento začátek skutečně slabý, stále se ještě pořád těším na pokračování i když pro dobro seriálu a logického konce prosím aby tohle byla už poslední série a seriál mohl skončit se vší parádou. Hodnocení: (3*) ()