Záchrana více jak padesáti dětí z Gileádu je na spadnutí. Služebnice a její komplicové – Velitele Lawrence nevyjímaje – nemají žádnou záruku, že celý podnik není pouhopouhá past všudypřítomných Očí. Šance jsou mizivé, cesty Boží nevyzpytatelné, víra je ale velká. Ne každý dokáže unést tlak krizové situace, vedoucí k hříchu, který žádá pod vedením železné ruky Gileádu smrtící trest. Jak dopadne závěrečný díl třetí řady úspěšného amerického seriálu? (Česká televize)

Anderton

Tak tretia séria skončila presne tak, ako sme už pri posledných epizódach tušili. V podstate sa tu len naplňuje plán. Ale je to tak dobre, cítiť tematickú previazanosť s koncom druhej série a emócie taktiež fungujú. K plnému hodnoteniu mi tak chýbalo predsa len nejaké prekvapenie, nie nutne brutálny dejový zvrat. Cítiť ale snahu poňať rozlúčku so sériou vizuálne odlišne, väčšinou sme v tme, buď v interiéroch u Josepha alebo v lese. ()

zorrra

Tato tretia seria je pre mna rozporuplna. Najskor sa prvych sedem casti nic poriadne nedialo,neskutocne sa to vlieklo a potom zrazu posledna cast bola takou emocialnou zalezitostou,ze som nchapala. Polednych 10 minut som stravila slzami v ociach...Toto bolo po tych mnohych nudnejsich epizodach akesi zadostucinenie a prislub toho,ze stvrtu seriu budem urcite dalej sledovat. Odporucam,poslednych pat dielov by som dala 5* ()

warrenur

Nech sa prizna ten, kto nechcel, aby to skoncilo tak pozitivne. ;) Po depresiach predoslych dielov si tento zaver divak zasluzil. A kedze uz veselo frci 4ta seria, zrejme po nej siahnem. Akurat Luke z toho musi byt frustrovany. Zienka posiela do Kanady kde-koho, len nie seba a svoje dieta. :) Spokojnost. ()

sorrow

Tak jsem i třetí sérii dokoukal, avšak čekal jsem asi trochu něco jiného, jsem zklamán a jsem udiven, že tohle může mít v celkovém hodnocení 90 %. Čím novější série, tím více ujeté. Na seriálu mně vadí zejména dvě věci: 1/ nereálnost Gileádu – někdy jsou vojáci na každém rohu, když scénář pro děj potřebuje, nejsou náhle nikde, v některých dílech jdou třeba služebnice spolu po ulici a jsou okřikovány vojáky, aby se spolu nebavily, jindy se služebnice mezi sebou poperou a žádné vojáky to nezajímá a 2/ chování June, která je jakousi nadslužebnicí, protože jí prochází úplně všechno. V Gileádu visí na zdi lidé za každý sebemenší prohřešek, avšak June si dělá, co chce (pokusí se o útěk, navštíví svoji dceru Hannah v jejím bydlišti, zajistí vycestování své druhé dcery Nichol, fackuje velitele, řve na jeho ženu, uráží jí, dokonce se jí pokusí zabít) a nestane se jí vůbec nic. To je naprostý nesmysl. Představitelka June v prvních dílech první série sympatická, během tří sérií jsem si vůči ní vypěstoval úplný odpor, každý díl opakující se dlouhé pohledy na její obličej přes celou obrazovku, strašné… Watterfordovi jsou v Torontu ve vězení, no je to taková pěkná vilka. A závěr, děs a hrůza, vše opět prošlo, jedna služebnice a kam se na ní hrabe celá organizace Mayday. No myslím si, že ta chycená Marta by pěkně rychle zpívala a k žádnému útěku by nedošlo. Na konci mrtvý vojáček nikomu nechybí, ale June si přijdou její kamarádky vyzvednout, asi se po nich zase najednou nikdo neshání, vojáci zase neviditelní, když to scénář potřebuje. I tak další sérii budu sledovat a už se na ní moc těším, zejména na to jaké další nesmysly si scénář na diváka připraví, asi bych se ani nedivil, kdyby se June vrátila, tetička Lýdie zase udělá tytyty, ošklivá služebnice, odvezla 50 dětí z Gileádu, pak jí přiřadí do další rodiny a její podvratná činnost v Gileádu může vesele pokračovat. Opravdu tohle nikomu jinému nepřijde stupidní??? ()

Rumbambule

Skvělý závěr série! Vše, co se "nedělo" v první polovině série, do sebe parádně zapadlo. Byly tam jisté nesrovnalosti - dětí bylo chvíli strašně moc, chvíli málo, všechny včetně mimina byly naprosto vzorné... Ale tak účel světí prostředky, všechno fungovalo skvěle. Slz bylo požehnaně. Doufám, že v příští sezóně uvidíme víc Emily, že uvidíme Hannah, že doprovodíme Serenu s chotěm do pekel... Těším se! Hlavně neztratit tempo, závěr celé série posunul laťku zase hodně vysoko. ()