Aby Služebnice Ofjoseph přežila, uvědomí si, že musí získat v Gileádu mocné spojence. Jakékoliv překročení pravidel je ale považováno za kacířství. A kacířství znamená oprátku. Vztah Služebnice a Velitele Lawrence se nebezpečně vyhrocuje. Přesto nalezne Ofjoseph jistou naději v mučednici, která byla v očích Gileádu zlořečena. A jak se zdá, Waterfordovi ještě neřekli své poslední slovo. A co znovuzrozený Nick Blaine? (Česká televize)

B.Wilde

Proč mám najednou pocit, jako bych začala koukat na jiný seriál? Už konec druhé série mi přišel jako "tak, ještě to nemůžeme ukončit, natáhneme to o nějaký další děj, logičnost dáme sem tam trochu bokem, komu to bude vadit"... a i když jsou tam zajímavé věci, jsou tam i dost slabá místa. June se k Nickovi chová, jak kdyby byl nějaký její poskok, kterého využije jen když potřebuje. To v prvních dvou sériích zažívala o dost horší věci a takhle se nechovala... hádám že nastala nějaká změna tvůrčího týmu, ale nějak mi to nesedí... uvidím, co další díly. ()

Anderton

Tak tento diel je omnoho viac komorný, konverzačky prebiehajú v interiéroch, pričom si ale myslím, že sa postavy vážne majú o čom rozprávať a cítiť medzi nimi veľké napätie. Spoznávame matku Sereny a pravdupovediac jej dcéra je oproti nej krehká, nežná bytosť. Zatiaľ mi vývoj a celkové ladenie tretej série sadne, uvidíme, čo príde neskôr, podľa všetkého to smeruje k akčnému finále proti vzbúrencom. ()

Esgalnor

Hodně pomalý díl, co se dějové stránky týče, místy až zdlouhavý, což mnoha lidem určitě nesedne. Přesto strašně důležitý ve vývoji dvou hlavních postav, především Yvonne Strahovski si svým morálním přerodem krade celý díl pro sebe. Dle mého scenáristicky precizní a pro další epizody dost zásadní díl, který byl třeba - jinak by se to celé zdálo podobně uspěchané, jako třeba vývoj Daenerys z osmé GoT. I tak ale očekávám propad do modrých čísel. ()

verunecek

postava June v podani Beth Moss je čím dal víc zvláštní, říkáte si proč nechape...proč se tváří tak jak se tváří...jako kdyby ji ten system zžíral ze vnitř...to že maji volnou ruku ve scénáři jim činí určité potíže...jako když pejsek a kočička pekli dort... uvidíme kam ten příběh dal chtějí směřovat happy end či potopu? zajimalo by mě jak do toho scénáře 3.serie zasahovala Atwoodová ()