Offred odvedla svou Boží povinnost a novorozená Holly je Služebnici odňata. Dítě pod novým jménem Nichole dlí v požehnané a výhradní péči Matky Serene Waterfordové a Velitele Freda Waterforda. I biologický otec Nick může pouze a jen přihlížet. Zdravotní potíže plynoucí z odloučení matky a dcery na sebe nenechají dlouho čekat. Aby toho nebylo málo, po Nickově manželce Eden se slehla zem. A nechtěná Služebnice Emily je zatím přeřazena k novému Veliteli. Naneštěstí vyjde najevo, že podivínství zákonodárce Lawrence je skutečně tím nejmenším; tento Velitel má za sebou velmi temnou minulost… (Česká televize)

Ozzy2

Začíná mě to chvílemi hodně nudit.Je to naprosto zbytečně natahované, vůbec to nikam nesměřuje.Kolikrát už Serena projevila vůči June lidskost,aby se v dalším díle chovala jako vyšinutá kráva.Je to stále dokola, těch dílů začíná být moc.Čekal jsem od druhé série, že se konečně začne něco dít,ale to vidím tak na poslení dva díly série č.3.Do té doby se budeme plácat v domě Waterfordových a užívat si stále stejných xichtů June.. ()

Necrotongue odpad!

Teď už ale vážně, k čemu byl tento díl vlastně dobrý? První polovina epizody je vlastně jen o tvrdém rozhodnutí Sereny Waterford, aby druhá polovina tu první zašlapala do země a abych pochopil, že jsem sledováním jen zbytečně ztrácel čas. Fakt si myslím, že si ze mě tvůrci dělají srandu. ()

Sayko

Po tomhle díle si mě Příběh služebnice začíná získávat i po té emoční stránce. Tentokrát bez žádných zběsile akčních scén, avšak s notnou dávkou emocí v každé scéně. Tiché nářky, smutné obličeje a láska bezmezná. Díl se snažil vytvořit atmosféru jen a pouze tímto a náramně se to povedlo, byl jsem dojat. ()

Anderton

Jeden z najtemnejších dielov seriálu. Začíname celkom slušným skokom v deji, čo je dosť prekvapivé vzhľadom na pomalé tempo väčšiny epizód. Opäť môžeme hľadať paralely s chovaním postáv v okolí June a jej samotnej, tentokrát tu máme manželku Nicka a jej odvahu vzoprieť sa okolnostiam, pričom v takejto riskantnej miere toho nebola schopná ani ona. Konečne poriadny návrat Emily na scénu, vzťahy s jej novým "majstrom" sľubujú slušné konfrontácie. ()