June a Luke jdou na balet. Serena se loučí s Fredem. Janine a Esther doprovázejí Lydii na schůzku v domě Putnamových. (HBO Max)

Z nakrúcania

Anderton

June a vdova Waterfordová na opačnej strane barikády aj hraníc a my ich nenávisť voči sebe vnímame pomocou krížového strihu. Okrem toho ale prichádza na scénu teta Lýdia a kde je ona, tam je aj smrť, tentokrát dosť prekvapivá. Vrchol epizódy je samozrejme pohreb, ale tromfne ho nakoniec June sledujúca jeho priebeh v zdanlivo bezpečnom svete kanadského veľkomesta. Najviac ma ale aj tak potešila Mossovej presvedčivá réžia. ()

Bozvav

Tak teď to začíná být docela zajímavé - souboj dvou velmi všeho schopných blondýn, z nichž jedna je mrcha od přírody a z druhé mrchu vycvičili. Jsem zvědavá, kolik mrvol po sobě zanechají. ()

Dakota1978

První díl páté série mě zklamal. June a detailů výrazu obličeje, který měl zračit zmatek, zášť, chuť se mstít, bylo až příliš a ne že bychom je neznali z předchozích sezón. Sympatie pomalu mizely, ovšem obrat nastal u druhého dílu - díkybohu. Serena a June a Lydia opět na scéně, jak je mám rád. Držím pěsti, aby byl scénář nápaditý i v pokračování. Tohle už by zase šlo... ()

Praxis

Čubka Watterfordová vrací úder. Boží závěr a vůbec, zase tu máme Tetičku Lýdii - mojí oblíbenou postavu a skoro celé se to odehrává v Gileádu, což mě náramně baví. Velká spokojenost po rozpačitém úvodním dílu ()