Kimova večerka

• Kanada Kim's Convenience (viac)
Kanada, (2016–2021), 23 h 50 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Ins Choi, Kevin White

Paul Sun-Hyung Lee, Jean Yoon, Andrea Bang, Simu Liu, Andrew Phung, Nicole Power, Ben Beauchemin, Michael Musi, John Ng, Amanda Brugel (viac)

Při provozování obchodu se smíšeným zbožím v Torontu se členové korejsko-kanadské rodiny zabývají svými zákazníky, sebou navzájem i rozvíjejícím se světem kolem sebe. (Netflix)

zdepapepa

Přežil jsem Rosse a Rachel. Přežil jsem Jima a Pam. Přežil jsem Teda a Robin. Přežil jsem Eleanor a Chidiho. Přežil jsem Leslie a Bena. Přežil jsem Jakea a Amy. Přežil jsem Jonah a Amy. Přežil jsem J.D.ho a Elliot. Přežil jsem Lorelai a Luka. Určitě jsem jich přežil víc a aktuálně přežívám i další. Kim's Convenience je však v tomto směru dost extrémní - pomyslné misky vah náklonosti se přesýpají téměř z epizody na epizodu a každou chvíli je představován nový "Paolo", viz příklad Rosse a Rachel. To samo o sobě by stačilo, ovšem Kim's Convenience to zřejmě nestačilo a jede na rekord počtu potenciálních partnerů sourozenců Kimových. Ve výsledku tak z těch málo přátelství, která mají, většinu času kamera a scénář tráví nad otázkou s kým nakonec skončí. Což podle mě pro žádnou ze zúčastněných stran není velká výhra - lidé před sebou tají věci, bojí se konfrontace nebo přímo lžou. A dospělí na tom nejsou o moc lépe - nejenže se chovají špatně k sobě, ale i k zákazníkům (divím se, že jim tam stále chodí, a to nemluvím jen o večerce ale i o půjčovně aut) a občas i k zákonům. Baví mě postavy, které se nechovají standardně "dobře" a "hodně", ovšem u všech těchto postav bych mohl říct, že mají ve skutečnosti srdce ze zlata a pod povrchem mají dobré úmysly. V případě KC je pravdou spíše opak. Proč tedy sledovat Kim's Convenience, pokud vás výše napsané nebaví? Seriálu se daří (byť s velkými mezerami mezi jednotlivými instancemi) najít humor v práci za pultem a (s ještě většími mezerami) v partnerských vztazích. Nikdy to však nepramení z hlavních dějových linek, ty jsou vždy těžkopádně předvídatelné a pravidelně vyobrazují trapné situace ne nepodobné například těm v americkém Kanclu. ()

Pajky3

Kim's Convenience je příjemný sitcom, jehož sledování docela příjemně utíká. V Kanadě se komediím v posledních letech docela daří a i když to není takový hit jako Schitt's Creek, tak to pořád je to slušná zábava, která stojí za sledování. V průběhu pěti sérií si postavy oblíbíte a to jak hlavní čtveřici (rodinu), tak i vedlejší postavy. Speciální kategorií jsou pak (ne)pravidelní návštěvníci obchodu. Hodně humoru vychází ze základního nápadu přistěhovalců, takže často dochází na střety kultur. K tomu se samozřejmě přidávájí i rysy jednotlivých postav a o zábavné konflikty je postaráno. Mě to chytilo, celá skupina má mezi sebou slušnou chemii a jednotlivé epizody jsou dostatečně zábavné. Navíc jich není tolik, aby se museli začít opakovat. Jen při pár epizodách jsem měl ten cringy pocit, jinak mi humor docela vyhovoval a nevadilo mi, že se zakládal na šabloně, která se opakovala v souladu s rysy postav. Trošku zklamání může být závěr, protože jsem čekal silnější rozloučení a finále působí jen jako další epizoda, i když se snaží naznačit, kam se osudy hrdinů mají odvíjet. ()

shaacul

Jednoduchý sitkom. Je to vtipné, není to sprosté, sledujeme obyčejný život rodiny Korejců, kteří se přistěhovali do Kanady a v Kanadě si pořídili dvě, teď už dospělé děti. Rodina se má ráda, ale zároveň jsou postavy napsané tak, že je mezi nimi spoustu třecích ploch (Otec - přistěhovalec, matka - ochránkyně rodiny, syn - rebel, dcera - Kanaďanka), které jsou zdrojem humoru. U nás by šlo udělat variantu kde by rodinnou večerku vlastnili Vietnamci. ()