Nelítostná

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Aknyeo (viac)

Když byla Sook-hee (Ok-bin Kim) malá, zabili jí otce a v kriminální organizaci z ní vychovali nájemnou vražedkyni. Po smrti svého mentora (Ha-gyoon Sin) dostane Sook-hee šanci pracovat jako vládní agentka. Když se po několika letech konečně zdá, že její život začíná být normální, vrátí se jí do života minulost. (LangiJ)

Trustme

Tento film mi dlouho seděl v databázi stále odkládaných filmů. Teď v okurkové sezóně se naskytl čas. Usedám s jahodovým jogurtem před obrazovku s tím, že než se film rozjede v poklidu si ho sním. Jenže jsem ho stihl jen otevřít a hned v úvodu se spustila akční jatka, která mi nedovolila zamíchat kousky jahod do smetanového pokušení. Sledujíc dvě napřažené first person ruce s Berettami a tanto, kterak po "kill bill-henryovsku" eliminují nabíhající oběti v jednom nekončícím záběru jsem usoudil, že něco bude jinak a mohl by to být zase konečně film pro mé citlivé nároky. Film se malinko zklidňuje, když zkrvavělá mstitelka Sook-hee dopadá z výšky na zem do pokleku á la Trinity a já si promíchávám tedy konečně svojí svačinu. V tom se zjeví parta Korejců s oblíbeným nástrojem v této části filmové Asie a nějakému nebohému muži rozdrtí dvouručním kladivem hlavu. Odkládám jahodový jogurt, který v tuto chvíli působí až příliš efektem 4DX a snažím se pojmout tento strhující film... Korejská tvorba má jako většina asijské produkce pokud jde o žánr krimi thrilleru překombinované vazby různých vztahů a divákovu nejistotu, kdo je opravdu kladný, neboť se umírá bez vyzvání a stejně tak ožívá bez vysvětlení. Zde si je vědom pochopení příběhu asi jen scénárista a režisér Byeong-gil Jeong, protože svůj film dělá až zbytečně artovitý. Snad, aby mohl o to víc tvořit komiksově slapstickovou akci. Na první zkouknutí se divák trochu ztrácí i díky splývající vizáži herců, ale spíš díky nešťastné dramaturgii kladení událostí. A teď už k tomu pozitivnímu. Námět, ač ne úplně originální je vyždímán k mé osobní radosti naprosto bravurně. Akce, lyrika, emoce, herci - to vše je konečně namixované do filmu, který má ambici kultovního díla. Scéna, kdy v den své svatby je Sook-hee aktivována k eliminaci cíle a míří v dlouhých svatebních šatech puškou PSG-1 přes větrák je nejen poctou kolegyni Nikitě, ale i zároveň jedním z nejkrásnějších záběrů ze světa akčního filmu. Pomsta, love story, brutalita, dítě jako zdroj emocí i důvod k extrémní síle pomsty a uvěřitelná žena toužící někomu věřit. Film jaký by mohl kdysi natočit právě John Woo, kdyby neztrácel čas Amerikou. ()

Adrian

Na kórejské pomery tuším prvý vstup do vôd poetiky a la John Woo v príbehovej variácii na Brutálnu Nikitu a Kill Billa. V emočnej rovine to dosť zlyháva, ale vymazlené vizuálne prevedenie a hlavne hrátky s kamerou, ktorá si berie to najlepšie od Hardcore Henryho cez automobilové nahánačky z Matrix Reloaded a Raid 2, to celé posúva o level vyššie. ()

iXtr3m3

Malo to zosadiť Hardcore Henryho, pre mňa sa tak nestalo, na to to boli pre mňa zbytočne dlhé a zbytočne stavajúce do hlavnej úlohy ženu. Ženy si viem predstaviť ako hrdinky v xy filmov, ale zrovna do tohoto mi to nesedelo, ale možno to bolo len herečkou. Inak dobrá r-ková akčňárna. Kórejci to vedia. ()

Pedross800

Těch úvodních sedm minut plných krve a kulervoucí akce jsem koukal s otevřenou pusou. Wow wow a ještě jednou wow. Netradiční úhel kamery, kdy spousta akce jede přímo pohledem hlavní hrdinky ale nejen tím, byl pro mě nečekanej, inovativní a ještě víc do těch krvavých soubojů vtáhnul. Fakt pecka!! Něco takové já ještě nezažil. Ale i příběh je zajímavý a nutí člověka dávat pozor bo to kým hlavní hrdinka je a proč jím je se dovídáme postupně a napřeskáčku z flashbacků. Holt taková krvavější a rafinovanější verze brutální Nikity. Korejci rulezzzz !!! Jo a musím taky zmínit ten souboj s katanama na motorkách, to jako vážně?? Ma sa kr :-) ()

silentname

"The Villainess" sa nakoniec predviedlo ako celkom slušný zárez zo sveta Južnej Kórey. No je to pre mňa trošku mix. Páči sa mi väčšina postáv vo filme, niektoré akčné scénky sú fantastické (hlavné úvodných 5 - 10 minút stojí skutočne zato) a film vie vytiahnuť aj pár skutočne dobrých prekvapení. No na druhú stranu to je v určitých momentoch dosť nedotiahnuté a vo vzduchu bude dlho visieť otázka, kto je vlastne ten kto ťahá za nitky a ako to celé funguje. A okrem toho si budeme klásť aj otázku prečo. Je to mix viacerých filmov, ktoré som videl a mnohé tu boli vo viacerých komentároch spomenuté. Takže nebudem to hovoriť znovu. Problém ale je aj ten, že emocionálna rovina filmu nefunguje úplne tak ako by tvorcovia chceli. Myslím si, že výsledne je to síce okey a hlavne je cítiť vzťah mamy a jej dcéry, no inak je ťažké vidieť nejakú scénku, ktorá by ma nejako výrazne emocionálne zasiahla. Možno ešte by sa tam dala ešte pridať aj smrť jej kamarátky, no trošku sa chytám slamiek, ktoré tu okolo mňa plávajú. Akčné scénky vyzerajú väčšinou super, no sú tu momentky, kedy som mal pocit, že trošku ubrali z kvality. Najmä v časti, kedy bude Hyun-Soo bojovať v byte. Je to strašne narýchlo zostrihané, že miestami som nevedel čo sa deje. A ako som už aj naznačil, príbeh je miestami trošku komplikovaný a tvorcovia tam dali viacero miest, kde boli udalosti nejasné. A museli nám to ozrejmiť potom skrz flashbacky alebo záznamy. Ako celok som rád, že som film videl a rozhodne ponúka dostatok kvalitnej akcie a thrilleru. No myslím si, že mal aj na viac. Hodnotenie: B ()

• „Od začátku jsem měla pocit, že pro tuto roli musím udělat maximum. Víc, než pro kteroukoliv jinou roli, kterou jsem kdy dostala. Protože v budoucnu vznikne celá řada podobných snímků s divou v hlavní roli, chtěla jsem, aby tato role - tato konkrétní postava - byla něčím výjimečná. Jiná. Odlišující se od všech těch budoucích. Bylo to pro mě opravdu vyčerpávající. Na snímku, vlastně na své postavě, mám-li to říct takhle, jsem pracovala osm měsíců. Pracovala jsem na akčních scénách, na akční choreografii a na všech dalších hereckých aspektech, jen abych byla dokonale připravená. Aby v okamžiku, kdy se to všechno bude odehrávat přímo před filmovými kamerami, tak abych bych měla potřebnou jistotu. Abych měla pevnou půdu pod nohama, a aby to poznali i samotní diváci.“ Prozradila nepřehlédnutelná jihokorejská herečka Ok-bin Kim v pozdějším rozhovoru k filmové roli, která ji stála tolik námahy a úsilí. (Conspi)