Píše se rok 2016. Na bezpečnost celé Země dohlíží organizace Chaldea, jejíž hlavním úkolem je zajištění přežití lidského pokolení. Bez jakéhokoli varování se prognózy radikálně mění: Lidstvo v roce 2017 vymře. Jistá nevysvětlitelná skutečnost se totiž objevila ve městě Fuyuki. Chaldea zorganizuje expedici zpátky do roku 2004, aby onu záhadu vyšetřila a tím zabránila konci lidské rasy. (Scalpelexis)

Jeoffrey

Nejsem nikterak extrémní znalec celého toho širokého (Nasu) universa, takže pro mě tenhle nový a docela zajímavý pohled na svět magie s označením Fate/ docela pozitivně zapůsobil, protože to byla mnohem menší blbost než jsem původně čekal! Co znám jsou Fate/stay night a všechny anime verze a zpracování téhle hry pro dospělé. Znám Fate/zero v jeho anime podobě. Vím o tom, že je herní pokračování původní Fate/stay série s názvem Fate/hollow ataraxia, ale děj moc neznám. Vím také, že je cosi co se jmenuje Fate/kaleid liner Prisma Illya a jednou až mi dojdou ostatní seriály s loli tématikou, tak se na to možná i podívám... O Fate/Grand Order jsem ještě včera, stejně jako třeba o chystaném seriálu Fate/apocrypha, věděl úplné kulové... Takže co se mi na F/GO líbilo - Začátek a tajemná zápletka o tom, že svět v roce 2017 skončí. Mash, protože ta holka mi byla něčím sympatická. Fakt, že se objevili někteří staří známí. To jak dopadla bělovlasá namyšlená "hvězda". Z nových verzí služebníků Caster. Animace. No a co mi chybělo - Lepší a propracovanější hlavní hrdina. Trochu lepší a méně průhledný příběh. To, že jsem neslyšel: "I am the bone of my sword..." nebo alespoň nějaké to zaříkávání v Němčině. Víc Saber, protože Artorie Pendragon není nikdy dost a je to jedna z mých dvou anime lásek... Ve výsledku tedy klasický rozporuplný průměr, kterému dám z nostalgie 6/10 ()

LeitoSE

Po vyčerpávajúcom prehľadávaní wikipédie môžem potvrdiť, že ako človek nehrajúci visual novels od Type/Moon som vo Fate sérii úplne stratený. Rekapitulácia toho, čo ale zatiaľ viem by bola: Práve vyšiel úvodný film k novej hre Fate/Grand Order z alternatívneho univerza k Fate/stay night, kde 12 rokov po jeho udalostiach musia cestovať ľudia do minulosti, lebo Holy Grail War sa nikdy neukončila a vytvára paradox ničiaci svet. Potom sa pripravujú tri previazané filmy Fate/Heaven's Feel o alternatívnej ceste so Sakurou vo Fate/Unlimited Blade Works. Pripravuje sa na tento rok aj seriál Fate/Extra Last Encore z iného alternatívneho univerza, kde sa hlavná postava ocitne vo virtuálnom svete a musí sa prebojovať až ku grálu a sú tu postavy z Fate/stay night. Ďalší tohtoročný seriál je Fate/Apocrypha z úplne iného alternatívneho univerza, kde bol grál odstránený z mesta pred Fate/Zero a Fate/stay night, takže udalosti z nich sa nikdy nestali, čo vyústi v boj medzi čiernou a červenou frakciou mágov, kde každá povolá 7 servantov a grál povolá vlastného pätnásteho. Type/Moon má ale ešte do zálohy ďalšie visual a light novels: Fate/hollow ataraxia (sequel k Fate/stay night), Fate/Prototype (pôvodnú verziu Fate/stay night, ktorá vyšla raz ako OVA v Carnival Phanatsm), Fate/Labyrinth (vedľajšia story k Fate/Prototype) a nové série lolifestu Fate/kaleid liner Prisma Illya stále pribúdajú. To všetko sa ešte k tomu odohráva v rovnakom univerze ako Kara no Kyoukai a Lunar Legend - Tsukihime. Oukej. 60% ()

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale zatím asi druhé nejslabší anime z Fate univerza v závěsu za Fate/Kaleid... . Samozřejmě jsou tu vcelku sympatické osoby, až na tu namyšlenou kouzelnici, která stejnak dostane to, co si zaslouží (alespoň menší útěcha). Co se týče příběhu, tak tam jsem se silně ztrácel, kdy jsem neviděl skoro vůbec žádnou návaznost na Fate/Zero či Night, krom postav a svatého grálu. Nic není pořádně vysvětlené. Na druhé straně pak ještě souboje také nejsou zrovna extra zajímavé, kdy už v zmiňovaných Zero a Night byly mnohem lepší rubačky, kdežto tohle je takový posun o několik kroků zpět. Dále jsem tak trochu nepochopil smysl změny povolání jednotlivých hrdinských sluhů - proč byl Lancer Casterem nebo proč Rider byla Lancerem (každý hrdina byl přece zaměřen na jednu specializaci). Další takovou nelogičností bylo ukončení té války o grál, když ještě zbýval Berserkr, ale dejme tomu, že tohle by se ještě dalo nějak objasnit. A v závěru celkem slušný mínus je ona uspěchanost, kdy se snažili všechno narvat do hoďky animace. Animace je dobrá a hudba ucházející. ()

Myslivir

Byť je víceméně celý úvod líně tvořen v podstatě jen expozičními dialogy, poskytnutá vysvětlení však ani zdaleka nebudou jako úvod do Fate série stačit (který blázen by ale začínal Fate zrovna tímhle filmem). Mást může i rychlé tempo, přičemž vztah ústřední dvojice se vyvíjí možná až příliš rychle, a kompletní překopání událostí ze Stay Night. To ale znalci původního díla spíš ocení. ()

Scalpelexis

Další z "Fate" větviček nás zavádí do přítomnosti (s ovšem modernější technologiemi, než aktuálně disponujeme), abychom se podívali na zoubek událostem na Zemi, které lidstvu nevěští zrovna zářnou budoucnost. Proto následuje cesta do minulosti, aby se pokud možno všemu předešlo. Velkolepé, že? Ono i je, protože transport zpět nás zavádí hned do jedné ze vřav o neslavný Svatý Grál a vlastně v tomto stylu tak sekunduje předchozím frančízovým starším bratříčkům. Ale tím to končí. Je dosti pravděpodobné, že to měla být pozvánka do nové linie a tudíž to byla jen oťukávka/seznamka, ale jako plnohodnotný díl to působí prázdně, bez duše. Nový nápad s demi-servanty se mi nelíbí a hned první reprezentantka tohoto druhu mi přišla vyloženě slabá (nezachrání to ani proměna z no-kozy na 4ky kozy anebo Trumpova zeď) po všech stránkách. Vyzdvihnu určitě animaci, která pokračuje v pevných kolejích předchůdců. Shrnuto: Očekávám vysvětlující pokračování; jako návnada mě to moc nezaujalo. ()