Bývalá prostitutka Gioia úspěšně provozuje magazín určený především pro muže. Najednou nějaký fanatický čtenář začíná unášet její modelky. Vzápětí Gioia dostává fotky zohavených těl svých modelek s plakáty z jejího časopisu, na kterých modelky jsou polonahé v pozadí těchto zrůdných fotek. Stane se Gioia také obětí tohoto šíleného vraha? (Chatterer)

iolaos

Lambertovo heiss sexy giallo. Velice by me zajimalo, kde bere ty houfy nadhernych fotomodelek, ktere dokonce umi i hrat ! nevidane... po zkusenosti s timto Delirkem, se stavam dozivotnim predplatitelem mistniho zurnalu Pussycat :)...musim se zminit o krajne experimetnalni melancho hudbe (ktera nepusobi rusive v jedine nasilne scene) a v lambertovem repertoaru je vzdy balzamem na usi.... a postava voyagera vozickare, nepripomina vam nekoho? ()

G04T

Párkrát se člověk lekne, párkrát se bude i bát, bude obdivovat krásné exteriéry i interiéry, někde si bude říkat "co to kurva je?" (především když komisař prohlásí "vypadá to, že to je ten samý vrah" po tom, co objeví asi 4 fotky s mrtvými těli, všechny na stejný způsob) a to je asi tak všechno. Nic extra, ale dá se to. Tady mi překvapivě držka Eastman moc nevadila. ()

kkarx

Po repete mi to nepřišlo tak úděsné, dokonce mě to i bavilo. Hudba mizerná (až na titulní skladbu) a generická. Děj rovněž naprostá klasika, kde Bava jede přesně podle vzoru otce, který žánr defacto definoval. Odhalení vraha překvapivé bylo, ale celé mi to přišlo tak nějak bez emocí, a to mě vždy zamrzí, protože to posouvalo žánr gialla vždy o stupínek výše. Bava se snaží o jistou originalitu a částečně mu to i vychází v podobě monstrózních masek. U toho to taky ale bohužel končí. Mohl to třeba trochu rozvést? Chování postav hloupé a zase zafungovala deus ex mašinka, kdy přesně kdy telefon zazvoní a v něm se ozve inspektor, že se naše modelka nemá hlavně přibližovat k jisté postavě, ta se v tu chvíli objeví za dveřmi a potřebuje s ní mluvit. Vražedné scény nebyly šokující, bohužel nebyly ani dost explicitní a krvavé a člověk si říká proč třeba takové zapíchnutí vidlemi nemohlo vypadat podobně jako v o několik let starším Prowlerovi. Ono totiž toho není moc dalšího kromě nahoty, co by snímek mohl nabídnout. ()

JohnnyD

Začiatok je uchádzajúci, dobre nastolené tajomstvo, sexy fotenie pri azúrovo modrom bazéne a následne surreálna vražda hrajúca farbami ako u Argenta. Bohužiaľ neskôr je Bava viac zahľadený do ohromného poprsia Sereny Grandi, než do budovania napätia a rozvíjania tajomstva. Nespasí to ani klimax, ktorý trpko pripomína Bavov starší kúsok Blade in the Dark. ()

darkrobyk

V rámci žánru vcelku průměrné až lehce mizerné giallo, které mistr stejně natáčel jen kvůli nahatejm kozatkám. A nutno říci, že krásné ženy jsou jedinou devizou filmu, když tedy nebudu počítat pěknou práci s vidlemi. Mrtvol není až tak málo, jenže mordy si divák vůbec neužije. V závěru to dokonce připomíná Čtyři vraždy stačí, drahoušku, jelikož mrtvoly se objevují samy. Krásná Serena Grandiová, pěkná kamera, oslnivé barvy, focení pro pánský časopis, hrátky v bazénu, včely za sklem, maskovaný vrah a pozorovatel na vozíčku. Pokud by se vyhodila žlutá linka, zůstal by solidní dokument o práci fotografů s modelkami. George Eastman se tentokrát musel spokojit s neutrální rolí sukničkáře, což byla trochu škoda, jelikož šílenci mu šli velmi dobře. Z napínavějších scén je asi nejlepší hřbitovní. ()

• Původně měl film režírovat Dario Argento. Ten však později kvůli změnám ve scénáři projekt opustil. Nahrazen byl jeho dobrým přítelem Lambertem Bavou. (tequilla)