Our Souls at Night

• Austrália Our Souls at Night (viac)

Film je založen na stejnojmenném románu Kenta Harufa. Děj se odehrává ve fiktivním malém coloradském městě Holt, kde vdovec Louis Waters (Robert Redford) a vdova Addie Moore (Jane Fondová) spolu po desetiletí sousedí, ale téměř se neznají. Jednou v noci Addie navštíví Louise, aby mu navrhla, že spolu stráví noc, aby tak čelili své osamělosti. Přestože Louis zpočátku poněkud váhá, brzy souhlasí a začnou trávit večery a noci v Addieině domě. (sator)

Primavera

Obvykle si osemdesiatnici asi už vyťahujú pred spaním z tlamy zubné protézy, chrápu a ak aj ich partner žije, radšej si chrápu a prdia každý v svojej izbe. Títo majú porcelánky chrup, spia v romantických polohách a nudia. Nechcú byť osamelí a tak sú spolu. Nič, čo by posunulo dej niekam vyššie. Scénar by bolo bývalo lepšie pred zrealizovaním skartovať. Obe herecké ikony milujem, ešte že bolo zaujímavé sa dívať na ich herecký koncert. ()

solisoli

Mladým tinedžerom, prahnúcim po dobrodružnej akcii, tento príbeh asi nič nenapovie. Je to niečo pre inú generáciu. V tom prípade veľmi pôsobivý príbeh z iného sveta, ako je ten dnešný v podaní úžasných a nestarnúcich protagonistov Roberta Redforda a Jane Fondovej. Na to aby to dokonale zaujalo úplne samí stačili. V tom vidieť veľkosť hereckého umenia. ()

confisio

S přibývajícím věkem bude vaše srdce otevřenější a vřelejší k přijetí tohoto filmu. I podzim života může přinášet hřejivé okamžiky, pokud dokážete posbírat trocha odvahy a hodit za hlavu předsudky a mínění vašeho blízkého okolí. Citlivě natočený příběh o zahánění osamělosti a vyrovnávání se s nelehkými životními osudy, které se nevyhýbají většině z nás. Příjemné filmové pohlazení po duši pro senzitivního diváka nezávislého na blockbusterech plných explicitního násilí zaplevelujících současnou kinematografii. ()

Marze

Podle bestseleru Kenta Harufa. Příběh je jednoduchý. Addie Moore (Jane Fondová), které před několika lety zemřel manžel nečekaně navštíví svého souseda Louise Waterse (Robert Redford). Oba žijí v malém městě sami ve velkých domech a celá desetiletí se nikdy nenavštívili. Snaží se se sblížit. Je to příjemně strávený se dvěma slavnými herci, ale snímek je určen spíše pro starší generaci. ()

Magika82

Mnozí zde de facto vyjádřili i můj názor na snímek... Proto svou kritiku zkrátím na následných pár vět: Celý snímek "Naše duše za Noci", drží před kolapsem dva mohutné podpěrné sloupy. A těmi jsou jedni z nejlepších herců současnosti, R. Redford a Jane Fonda... Jako obvykle, co nezvládli scénáristé, oni přetvořili v osobní herecký skvost! .... 40% pouze za oba excelentní herce. A tedy 2 hvězdy. ()

• Píseň, která zní v autě, když Louis (Robert Redford) a Addie (Jane Fonda) jedou z Denveru, je „A Sunday Kind of Love“ z roku 1946 a zpívá ji Etta James. (sator)
  • Natáčení filmu začalo 12. září 2016 v Colorado Springs v Coloradu a točilo se také ve městě Florence v Coloradu. Natáčení bylo dokončeno 2. listopadu 2016. (sator)
  • Stejnojmenný román psal autor Kent Haruf už vážně nemocen a premiéry filmu se nedožil. Kniha vyšla i v češtině pod názvem „Cizinci v noci“. (sator)