Co se stane, když se vaši nejlepší přátelé promění v cizince? Při pozvání na večeři do domu na předměstí, kde žijí Gabe a Karen, se jim dlouholetá kamarádka Beth přizná, že manželství s Tomem, s nímž má dvě děti, se po dvanácti letech rozpadá. Toto nečekané zjištění přiměje hostitelskou dvojici, aby přehodnotila svůj na první pohled perfektně fungující vztah a zamyslela se nad osudovým rozhodnutím dvou nejbližších přátel. Společně prožívali svatbu a narození dětí, trávili spolu volný čas, jezdili na dovolenou, ale teď se zdá, že Beth i Tom odmítají pokračovat dál ve způsobu života, který se kdysi všichni čtyři tak pracně vybudovali a snažili se ho uhájit (oficiálny text distribútora)

Gary

Rozhodně zajímavý a něco říkající film. Je to ralistické a normální.Ve filmu se řeší opravdové lidské problémy, které jsou k mání skoro v každé rodině. Krom toho je to výborně odehrané a všichni do svých rolí dobře padnou. Možná to bylo tím, že jsem měl na ten film tu správnou náladu. + můj oblíbenec Greg Kinnear a sympatická Andie MacDowell. Protentokrát za ****. ()

evapetra

Moc dobře se mi na to dívalo. Užívala jsem si přesvědčivé herecké výkony a dobrý scénář. Dialogy byly opravdu jako ze života, takhle životní partneři mluví a tak se chovají. Říkala jsem si, kdyby tak byl nějaký další díl, kde asi budou oba páry za deset let? Možnosti jsou vždycky otevřené, budu se tedy muset spokojit se zapojením vlastní představivosti. ()

sona123

Nečekaná pecka. Pustila jsem si to jako kulisu k žehlení a naprosto mě to dostalo. Pominu fajn herce a jejich výkony. Velmi civilně slouží tomu důležitějšímu, což je obsah...Procházíme krok za krokem vývojem přátelství dvou manželských dvojic a i samotného vývoje obou párů. Ti jedni se po letech rozcházejí a ti druzí zůstávají. Co to udělá s jejich vztahem, jak na to reagovat? Co se bude dít dál? Jaká je ta "správná" cesta? Jak poznáme, kdy má vztah ještě cenu? Bojovat, nebo odejít za lepším? Co všechno pro nás mohou znamenat přátelé? K čemu je potřebujeme...těch otázek by bylo bezpočet. Film je jedinečnou studií párové problematiky, je to o tom, jaký život skutečně je. Všechny ty příručky o mužích z Marsu a ženách z Venuše mohou jít do háje, stačí kouknout na Večeři u přátel. DOPORUČUJI. ()

jhrasko

Fatálne sa tváriaca zlátanina, ktorá trpí dramaturgickou nevyrovnanosťou a zámerom pripomenúť nám, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Ani legenda menom Norman Jewison a inokedy výborní herci nepomáhajú adaptácii povodne divadelnej hry, ktorá sa úspešne hrala na niekoľkých broadwayských doskách. P.S. Všetko pečatí absolútne zbabraný český dabing. Bla, bla, bla. ()

gogo76

Hviezdne obsadená konverzačná komédia, ktorá určite zaujme, pretože dobre a aj vtipne napísané dialógy sú silnou stránkou tohto filmu. Za najlepší moment považujem scénu, kde T.Collette vyplakáva, že o ňu jej muž už nemá záujem a pri návšteve kina jej chytil ruku a priložil k rozkroku. Keď ju odtiahla, manžel sa nahneval. D.Quaid jej na to: "No vidíš, stačilo málo a mohla si zachrániť manželstvo..." Následná reakcia T. Collette je fantastická, jej prechod zo smiechu do plaču ma dostal do kolien. To bola bomba, a práve týmto skvelým momentom si u mňa získala štvrtú hviezdičku. Až na záver, ktorý nejako vyšumí do prázdna, nemám veľmi čo vytknúť. Film 70%. ()