Příběh z blízké budoucnosti se odehrává na půdě nové dívčí soukromé střední školy Goryoukan Academy. Tato již od svého založení velmi populární škola má však své vlastní velké tajemství. Je tajným centrem speciálních jednotek známých jako Fifth Force, jejichž úkolem je likvidovat nebezpečná nadpřirozená stvoření známá jako Oburi, která ničí a požírají náš svět. Z řad studentek Goryoukan Academy se tak rekrutují nové a nadějné bojovnice, které se pak v pětičlenných týmech staví této hrozbě. Schoolgirl Strikers: Animation Channel je příběhem odvahy a přátelství těchto mladých dívek, které bojují za záchranu Země. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Anime podle akční hry... Takže se tu bude hodně bojovat. Navíc z prostředí dívčí školy... Takže tady bude pobíhat hodně dívek s různými charaktery v různých kostýmcích. Bohužel jsem nenašel nic co by mě nějak extrémně zaujalo. Ta monstra "Oburi" fakt nejsou děsivá, ani nikterak impozantně zpracovaná. Bojové scény jsou rychlé, ale že bych cítil nějaký náboj, to ani ne. Dívky jsou samozřejmě zase jednou outsideři, protože sledovat cestu vzhůru je přeci to co chceme... Charaktery, jak jsem zmínil, rozličné, ale že by tam byla nějaká dívka, co by mě hned oslovila, to se nestalo. Hudba co hrála v pozadí taky nic moc, opening ani ending nezaujali. Dále bych zmínil zatím velmi umírněné ecchi, dokonce i proměny se dějí tak, že není vidět nahá těla. Ale i tak mě to ve finále prostě nezaujalo. Drop po 3.díle a 3,5/10 ()