Unacknowledged

Kamera:

Stephen Peek

Hudba:

Jake Hull

Giancarlo Esposito (rozprávač), Steven M. Greer, Carl Sagan (a.z.), Buzz Aldrin (a.z.), George W. Bush (a.z.), George Bush (a.z.), Bill Clinton (a.z.) (viac)

Zeck

Zcela typický dokument od Stevena Greera, který opět sráží ten stejný neduh jako jeho starší filmy. Nedokáže udržet pozornost u tématu a schizofrenicky přeskakuje témata s nadšenou horlivostí hraničící s emočním zhroucením díky tíze světa, kterou u toho drží na ramenou. Vlastně mám pocit, že ty dokumenty dělá pro sebe v rámci terapie, aby v nich ventiloval ten tlak, který díky (nějakým) informacím z první ruky prožívá, no a filmařská stránka dokumentu a jeho vypovídající hodnota je mu vlastně u prdele. Škoda, místo aby se detailně zaměřil pouze na jedno téma, opět předvedl jen nesourodý guláš, který je chvílemi až trapně konspirační, a který bohužel není (krom permanentního držení jakýchsi stohů v ruce) schopný vůbec ničím doložit. Hostující mluvící hlavy jsou pak relevantní jen papírově díky svému dřívějšímu postavení v různých oborech, ale to ještě nezaručuje autentičnost toho, co vypráví. Občas si pro zábavu (nikoliv výsměch) pustím podobné kousky o UFO/mimozemšťanech, ačkoliv jsem ryze racionálního založení, no a tu zhruba hodinu u sledování předstírám, že tomu jsem skutečně ochoten věřit. Tento dokument jsem si pustil ze stejného důvodu a neměl jsem se u čeho pobavit, protože se opět nepovedl a ještě k tomu je značná část recyklovaná z dřívějších stejně mizerných Greerových filmů, kde mluvil úplně o těch stejných tématech. 40 % ()

Detak

Velice pěkný dokument o UFO, který shrnuje aktuálně známé skutečnosti týkající se létajících talířů. V první části jsou podány informace ověřující přítomnost létajících talířů a jejich pozorování národními složkami US a informace ověřující pravdivost incidentu, tj. pádu UFO, v Roswellu (1947), ve druhé části jsou shrnuty skutečné výpovědi vysoce postavených osob převážně z US týkající se UFO (prezidenti, poradci prezidentů, generálové, kosmonauti, členové tajných programů aj.), potvrzeny existence ultra-tajných vládních programů, vysvětlena složitost systému utajení v US a důvod utajení informací spojených s UFO a jejich technologiemi. Třetí část ukazuje některé technologické pokroky lidstva, které jsou skryty pod patenty s utajením z důvodu národní bezpečnosti US nebo jejichž tvůrci byly "zneškodněni v zájmu vlasti" a které by mohly velmi změnit sociální systém na naší planetě, přičemž ukázány jsou i doložené technologie získané výzkumem nalezených UFO už v době druhé světové války a následně po ní (energie získávaná z nulového bodu, principy antigravitace ad.). Zmíněny jsou i ultra-ultra-tajné vládní programy US, jejichž členové byly vysláni na průzkum civilizací na jiných planetách, nicméně z dokumentu je zřejmé, že toto téma je nejspíš stále velmi "nevhodné". Samotný závěr je jakýmsi doporučením pro aktuální a budoucí generaci lidi, které ukazuje možnou cestu, jak dále tlačit na odtajnění informací ohledně UFO a pokročilých technologií, které mohou změnit svět k lepšímu, a jak s těmi informacemi naložit, s čímž musím bezpochyby souhlasit. Musím říci, že se jedná o velmi pěkný a aktuální dokument o UFO z pohledu dnešních oficiálně známých technologických dovedností lidstva na aktuální (cca od incidentu v Roswellu 1947 do 2017) dění týkající se pozorování lidské rasy vyspělými civilizacemi původem z jiných planet. Historie dávných technologicky vyspělých civilizací, které se ať už přechodně nebo do vlastního zničení nacházely na naší planetě, zde řešena není - mohu odkázat na předchozí film Sirius, kde např. profesor z Oxfordu pomocí moderních přístrojů a znalostí medicíny dokazuje, že malý humanoid nalezený v poušti Atacama není homo sapiens, tedy že není "člověk". Pro znalce tématiky je tento povedený dokument spíše pěkným shrnutím, ale pro neznalé je hezkým úvodem do utajovaných informací o UFO ve 21. století. Díky za něj. ()

Peťsi

Jde o dokument, kde je hlavním předmětem sdělení, ne to jak moc je to "koukavý". Všechno je založeno na důkazech a výpovědích, takže se dá hodnotit buď "dává mi to smysl, vadí mi to, chci změnu" vs "je mi to jedno". Jo, mohlo by to být natočené víc strukturovaně a přehledně, ale s ohledem na to, co chce Steven M. Greer sdělit světu, to není podstatné. Pokud máte v tématu dokumentu trochu background, bude to pro vás spíš takové shrnutí. ()