Slobodná matka Mary Harrisová vedie dvojitý život. Cez deň pôsobí ako uznávaná lekárka na pohotovosti nemocnice v Edene, ale v noci vykonáva prácu anjela smrti. Pomáha nevyliečiteľne chorým pacientom odísť z tohto sveta podľa ich predstáv a splnených podmienok. Až doteraz sa jej darilo zostať mimo pozornosti úradov a polície. Obchod so smrťou sa však rýchlo rozrastá a viesť dvojitý život je čoraz komplikovanejšie. Keď sa jej situácia začne pomaly vymykať spod kontroly, Mary si uvedomí, že ak chce aj naďalej zostať v tomto nelegálnom biznise so smrťou, musí rozbehnúť novú špinavú hru. (TV JOJ)

Tom Riddle

Seriálů o antihrdinech je jako hub po dešti, těch o antihrdinkách už ovšem nikoli. Jsem proto rád, že kanadská televize Global skrovné řady antihrdinek rozšířila svým přírůstkem o doktorce Mary Harris, která přes den zachraňuje životy a pokouší se vychovávat svoje zvídavé dcery, a k tomu po nocích melouchaří jako anděl smrti. Do MKP jsem se pustil díky svojí náklonnosti ke Caroline Dhavernas, kterou jsem si zamiloval ve Wonderfalls (a později v Hannibalovi + videohře Child of Light), jinak jsem ovšem přílišná očekávání neměl. O to příjemněji mě ale Mary nakonec překvapila. V duchu výstižného názvu jde seriál rovnou na věc, nejenom, že od první chvíle řeší kontroverzní téma asistované sebevraždy, začíná navíc už ve chvíli, kdy dvojí život hrdinky překračuje zvladatelnou hranici a pomyslná smyčka se utahuje. Pod uhlazeným vizuálem pobublává všudypřítomný černohumorný podtón, který MKP zachraňuje i v těch klišovitějších či ne zcela logických momentech (které nastanou, ne že ne), přímočarý příběh ukrývá pár zábavných twistů a několik skutečně výborných dialogů, a vedle vynikajících hereckých výkonů v hlavních rolích (Mary, Des) navrch potěší dobré výkony postav vedlejších (především z řad klientů, Morgan). Nečekaně chytlavá záležitost, která na ploše pouhých šesti dílů dává s úsměvem vzpomenout na Dextera či již jmenované a rovněž kolem smrti se motající Fullerovky. 85% ()

PanCitron

Příběh o doktorce, která si se svým společníkem přivydělává tím, že umírajícím lidem nabízí možnost asistovaných sebevražd. Dokážu si představit, že tenhle seriál by na nějaké stanici ve Spojených státech roztáhli na 24 epizod s formátem "případ týdne" a o to víc si cením, že kanadští autoři jednali úplně naopak. Myslím, že šest epizod v sérii bylo docela adekvátní množství. Hlavní linka měla docela spád, netočila se v kruhu a k tomu nás autoři nepřesytili takovým množstvím asistovaných sebevražd, že by to člověka začalo nudit. Problém jsem měl spíš s tím, že postavy šli totálně mimo mě a v důsledku mi byl jejich osud tak nějak ukradený. To se týče i titulní postavy Mary. Ale z těchto tuctově vypadajících seriálů se to právě díky krátké délce série dalo vydržet . ()

yvona

Když pominu, že heterosexuálové jsou zde v menšině,koukat se na to přesto dá, i když herecké výkony se rovnají nule. Nejotravnější jsou jako obvykle puberťáci a tady je to o to blbější, že jsou všechna dítka lesby. Žádná bomba to rozhodně není a třetí sérii si rozhodně odpustím. ()

Birter

V první sérii tvůci sami nevěděli o čem vlastně chtějí aby Mary Kills People bylo. A naštěstí to docela brzy objevili, díky čemuž vypadala druhá série o to lépe a několik epizod obecně bylo pak velmi zábavných. Na seriálu mi vadily dvě věci. Za prvé to byl bizarní románek Polda+Padouch, na který se později dá zvyknou než úplně vyprchá... a za druhé to byl malý prostor pro druhou stranu. Kanada není jediná země, ve které je asistovaná sebevražda nelegální a jedná se stále o kontroverzní téma. Takže řekl bych že by nebylo od věci vyličovat jej v pouze jednom (liberálním) světle jako zde - jako milosrdenství blablabla. protože ta druhá strana tam opravdu je. A i z tvůrčího hlediska je to myslím solidní zdroj zápletek... Tak ale nebudu jim do toho kecat, stejně jsem si to užil. Postavy a herci (Caroline Dhavernas, Richard Short, Abigail Winter) byli skvělí a po čase jsem jim opravdu fandil, i když to odporovalo mému politickému názoru... čili tak. ()