spider74

Jsem velice rád, že je tady konečně seriál z prostředí speciálních jednotek, který je velice dobře řemeslně zpracován. Nic není přehnané a je vidět, že dril a taktika při provádění misí je opravdu po technické stránce hodně slušná je radost to sledovat. Scény z osobního života jsou sice pravda na můj vkus rozebírány až moc do hloubky, ale pořád je to na udržitelné mezi. Jsem taky velice rád, že zatím se američtí tvůrci vyvarovali přílišného patosu a patriotismu což u těchto snímků bývá v přílišné míře spíše na škodu. Pokud se seriál i nadále udrží v těchto hodnotách a kvalitě tak to bude pecka a myslím, že se dočkáme další série. Za mě zatím velký palec nahoru. ()

Kenji

Naštartované je to skvele, zvlášť keď to porovnám s dovrzaným Shooterom. Viac po zhliadnutí viacerých častí. MaybeLater načrtol tému peňazí. No áno. Vojaci aj keď sú v prestížnej jednotke tak sú to stále vojaci a s platmi ako majú PMC sa nemôžu rovnať. Plus v USA stojí dobrá súkromná škola pokojne 40 tisíc dolárov ročne, takže áno, vojaci tam točia veľa o peniazoch. ()

Listeroman

Vojenské akce z posledních let a zejména válka s terorismem slouží pro filmaře jako slušné a neprobádané téma, ale zde to hodně troskotá na nezajímavých postavách. Koukat na seriál, kde jediná lepší postava je ta hlavní, Rip - W. Goggins, se mi zrovna nechce. Osobní životy vojáků jsou až moc seriálové. Tím myslím zejména hodně viditelné klišé a takové ty zbytečné problémy, které natahují stopáž. Celá pointa seriálu v mých očích nepůsobí vůbec věrohodně a přitom stejný scénárista napsal přesvědčivě třeba Mariňáka či Apollo 13. Bohužel nemám snad žádnou motivaci podívat se na další díly... ()

Vxxx

Po pilotu se mi to zatím docela zamlouvá. Ze začátku hlavní mužské postavy splývají, ale během 40 minut je poznáte docela dost. Neuvěřitelně skáčou časem a nikdy nikde není o jaký časový úsek jsme přišli. Pouze jednou se zmíní, že už je to rok, co se něco stalo.. a to něco byla předchozí scéna :D Takže trošku binec v čase, jinak rozhodně zajímavé téma a budu koukat dál :) ()

IvoB

Six je maximálně autentická vojenská akce, která je nejsilnější právě v akčních scénách, kdy naplno využívá jedinečnost svého zasazení i morální rozporuplnost některých událostí. Takových scén je zatím bohužel docela málo. V osobitějších dějových liniích to zatím trošku drhne, což lze u prvního dílu ještě omluvit – je nutno představit hlavní postavy. Naznačené směřování ale vypadá docela slibně. Celá recenze zde ()