Princezna pocházející ze zničené šlechtické rodiny se přestrojí za ženu, která jí zachránila život a vydává se na misi pomstít své blízké. (Netflix)

Vavča

Klasický palace survival z doby dynastie Song, princenzna Xin'er (Tiffany Tang) království Severní Liang se pokusí pomstít vyhlazení své rodiny a státu, musí se vydávat za princeznu Weiyoung z rodiny Li. Kromě piklení a souboje ženských v rámci rodiny premiéra Li se naštěstí seriál pravidelně dostává dějově i mimo paláce, takže k vidění bude i akce a slušná dávka napětí, kvalita akční choreografie kolísá od výborné až k velmi amatérské. Kostými velkolepé, stejně jako výprava, hudba ok, hlavní devizou je příběh, který spoléhá na inteligentní scénář, vynikající Tiffany Tang v hlavní roli, její soupeře, kteří jsou také chytří a nespoléhají jen na hrubou sílu. Ačkoliv nemá Weiyoung žádné martial arts skills, má pár spojenců a hlavně svůj mozek, díky kterému přežívá. Vanness Wu jako nenápadný kandidát na trůn, který je však velmi chytrý a ďábelsky kalkulující záporák, ta role mu vyloženě sedí. Kdo má rád série typu http://www.csfd.cz/film/337854-hou-gong-zhen-huan-zhuan/diskuze/ bude spokojen i zde, pokud tento žánr nesledujete běžně, nebo to bude váš první seriál v tomto ranku, je možné, že vaše hodnocení půjde výše. Mně to přišlo po dílu 35 už příliš komplikované a natahované, přitom rozjeté to bylo skvěle. Každopádně se na filmografii Tiffany podívám zblízka... Dovede totiž sama utáhnout seriál, jeho slabinou je však po hříchu většina mužského obsazení, které jejich ženské protějšky jednoznačně přehrávají, tři a půl hvězdy si to určitě zaslouží, protože to poráží zcela jednoznačně žánrovou konkurenci. Nakonec, když to uvážím, pořád musím přes všechny vady zaokrouhlit tři a půl hvězdy na 4, Tiffany a Vanness Vás určitě zabaví. ()

janovrom

Trošku mi vadilo možná zbytečné natahování a opakování děje. Přece i blbému musí dojít, že pokud se kvůli někomu dějí problémy, ale dokáže se, že je nevinná, tak pravděpodobně i další problémy nejsou její chybou...Weiyoung byla zahrána úplně super, ale Li Chang Le nebyla o nic méně skvělá. Záporná role ji podle mě sedla a to neustále pomrkávání jedním okem, když byla naštvaná, nebo příjemný, problémy zvěstující úsměv ji přidávaly na šílenosti postavy. ()

mmatuli

Hlavní postavu neustále někdo obviňuje a vyhrožuje smrtí, ale vše ustojí až do bolestného konce. Krásné ozdoby na hlavách ()