Lucky

(festivalový názov)
  • Česko Lucky (festivalový názov) (viac)

Film sleduje spirituálnu púť 90-ročného ateistu a rôznorodé postavy, ktoré obývajú malé púštne mestečko. Lucky (Harry Dean Stanton), ktorý prežil všetkých svojich rovesníkov, sa ocitá pri priepasti života, pred cestou sebapoznávania, vedúcou k niečomu, čo je častokrát nedosiahnuteľné - osvietenie. (Real Tom Hardy)

RUSSELL

Lucky mě opravdu zasáhl. Je úžasné, že bylo Harrymu dopřáno udělat za svou úžasnou kariérou takovouto krásnou tečku – leckterá další herecká esa mu to mohou jen tiše závidět. Film je plný symbolů – pokud vás osloví a naladíte se na jeho vlnu, tak vám v mysli utkví na hodně dlouho a často nad ním budete dumat. Na všech postavách je něco zajímavého a každá má v příběhu své jasně dané místo a smysl. Fanoušky potěší i vedlejší herecké úlohy pro mnohé filmové ikony, jimž kraluje zejména David Lynch ve své největší herecké roli. Myšlenkově a pocitově bohatý film, jenž mě několikrát dojal, mnohokrát pobavil a naprosto dostal. Právě kvůli snímkům, jako je Lucky, jsem filmovým fanouškem. Díky všem zúčastněným za úžasný snímek a především děkuji Harrymu za jeho celoživotní přínos světové kinematografii – tvůj otisk je nesmazatelný. ()

seale

Klobouk dolů. Anebo protože je v hlavní roli supr kauboj, tak klobouk spíš vlastně nahoru. :) Záběr se vchodem do červeného domu naznačuje paralelu s červeným pokojem z Twin Peaks. Očividný vliv Davida Lynche, který si mj. ve filmu vystřihl roli zpodobňující týpka, co miluje a oslavuje svou želvu skoro jako boha. Tyto pitoreskní bizarnosti jsou fajn. ()

sochoking

V devedesiatich si strihnúť hlavnú rolu a chodiť k tomu bez paličky, tak to je podľa mňa poriadna frajerina! Prvá polovica filmu sa mi nesmierne páčila, avšak v druhej to sklzlo k prenáramnému mudrovaniu a to ma už moc nebralo. Holt, život mám ešte (dúfam) pred sebou narozdiel od hlavného hrdinu a predčasne mi bolo sa na jeho úvahy namotávať. Slné tri hviezdičky. ()

ScarPoul

Posledný film Harry Dean Stantona. V zásade mi to príde ako rýchlo zbúchaná vec, ktorá je tak troška samoonaniou nad smrťou. Lucky je v zásade pohodový film, kde sa nič nedeje, kde je každá postavička tak prapodivne nezaujímavá a kde stojí za to len posedávanie v bare, kde David Lynch hovorí o živote prostredníctvom svojho kamarátstva s korytnačkou. Ako posledný film si zaslúžil Harry omnoho viac. Ale aj napriek tomu tu hrá príjemného starocha s ktorým by ste si tú Bloody Marry išli do toho baru dať. Priemer. ()

emma53

"Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky také na duši, když je dělá na tváři." Tohle jsou přesně ty filmy, které alespoň v mých očích mají duši a i když se to možná někomu na první pohled nezdá, jsou hluboce lidské. Lucky bude patřit mezi moje srdcovky, protože se toho místa nejednou dotknul. Harry Dean Stanton ho hrál excelentně, chválím za výběr tohoto herce, kterému tahle role padla jak na tělo, vždyť stáří Luckyho se týkalo i Harryho a o tom to někdy celé je, protože takový herec ví přesně o čem je řeč. Mrzí mě, že se premiéry už nedožil. Copak to nešlo, neusmívat se jeho mouder, například o tom, co je realismus a nebo pravda a nebo proč žraloci nejí advokáty? A co teprve střevlíci, neukázal tady, kde je jeho srdce v celé své kráse? I ta malá historka o drozdu mě dojala. V závěrečné části mně John Carol Lynch přisunul papírové kapesníčky a já je s vděkem přijala v momentě, kdy byl Lucky pozvaný na jednu narozeninovou oslavu. A konec, ty poslední dvě minuty byly po dlouhé době ty nejkrásnější, co jsem viděla. "Filmová výzva od IceQueen 2019" ()

• Film obsahuje několik sekvencí s folkovou písní „Red River Valley“, která zazní v podání samotného Harryho Deana Stantona, který ji zahrál na harmoniku. (JayZak)