Tajemný zlověstný Wilse Dilling dostává šifrovanou zprávu. Mmá navštívit Queen Ann, mocného zločineckého šéfa. Po setkání je poslán do města Fallbrook, kde má počkat na další pokyny. Na kolečkové křeslo upoutaný Dilling je přes svůj handicap schopen spáchat dlouhou řadu zločinů, atmosféra malého městečka jej však náhle promění. Dobrou přítelkyni najde v bankéřově dceři Gertrudě Hadleyové, díky níž uvěří, že je možné začít nový život. Vývoj událostí však jeho předsevzetí zvrátí. (Přemek)

PetraMishka

Lon Chaney jako Wilse Dilling, kterého pošlou do malého městečka, aby mohl v budoucnu provést zločin pro šéfku gangu Queen Ann. Za krátkou chvilku se zamiluje do dcery bankéře, která se k němu jako jedna z mála chová dobře. A pak přijdou pokyny, které mají zničit jejího otce. Asi do dvou třetin je to typický Chaneyho film, tedy zmrzačený darebák, který se zamiluje a udělá něco dobrého. Ale poslední třetina je překvapivá a dává teprve pochopit, proč se film jmenuje The Shock. Viděla jsem 63 minutovou verzi. ()