Top Gear

(relácia)

Mírně proměněná, ale o to lépe sehraná trojice hlavních moderátorů, Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid, přijíždí v další sérii testovat vybrané automobilové novinky a trochu si u toho zablbnout... (TV Prima)

subic

Zapomeňme už na tragickou první a XXIII řadu v nové obsazení. Potom řada druhá a XXIV je o něco lepší, zhubla sestava moderátorů ze 6 na 3, v podstatě tím hlavním je nyní prošedivělý američan Matt LeBlanc, letos mu už bylo 50 (2017). Zůstalo umění BBC, co se týká vizuální stránky, autoři se snaží z toho udělat i zajímavou show, nové závody atd., tak jako se to léta dařilo předchozí legendární trojici. ()

Big Bear

Na tuhle trágu přesně sedí rčení ,,když dva dělají totéž, není to totéž''. Evans a LeBlanc prostě nemají šanci a nebudou mít šanci nikdy se ani na píď přiblížit slavné trojce. Evans je nesympatický a když už jsme u Joeyho, tihle dva těžko budou někdy ,,přátelé'' jako Jeremy a jeho kumpáni. Starý Top Gear totiž nebyl jen o autech. Byl to dokonalý koktejl zábavy a i když samozřejmě lecos bylo hrané a to člověk ani neviděl tu celou divizi v podobě štábu (vlastně viděl, když se hoši tak trochu pod palbou stahovali z Argentiny, kde točili speciál :-), zkrátka byla to zábava i pro ty co nemají předplacený Svět motorů a nezajímá je jaký nový blinkr bude mít nová Škodovka. Například já. Auta mi téměř nic neříkají. Ohlédnu se sice na ulici za Mustangem to jo, ale když se na obloze ozve a objeví ten Mustang co létá, je to teprve ten okamžik kdy mi naskakuje husí kůže a tlemím se jak cvok... Přesto jsem si Top Gear nikdy nenechal ujít a podobně moji známí. Pokud auta, tak mám nejraději pořádné hranaté offroady. Starý Defík - pohodlný asi jako bagr nebo tank, mi také umí zvýšit tepovou frekvenci mnohem více, než nějaké vyvoněné Gallardo. Dnes jsem viděl onen nový Top Gear a zrovna v něm závodil Defík - ta první verze z roku 1948 s válečným Jeepem Willisem. Zároveň tam tak trochu došlo na britsko - americké ,,škorpení'', kdo je lepší... A ačkoliv jsem se musel vozům obdivovat a zejména výkonům Jeepu, který ač pratáta všech offroadů, strčil Land Rover (který jej po válce dost okopíroval) hravě do kapsy ve všech disciplínách tak jsem si uvědomil, že pokud vlastně dnes tam byla auta co mám nejraději a bavilo to jen tak tak, nemám vlastně důvod tenhle Top Gear sledovat. Tenhle ,,nový'' pořad je sice pořád jakoby stejný nablýskaný auťák co jsme znali a karoserii má stále skvěle naleštěnou, ale pokud otevřete haubnu, zjistíte, že nemá motor... :-( . Ať byl Jeremy jakýkoliv, ať dělal průsery a strefoval se drsně do kohokoliv, tohle si měla BBC dobře zvážit! ()

Saraph

Na nedoporučení jsem přeskočil 23. sérii. Budu tedy hodnotit od 24. dál. 24. série: (3*) Koukatelné a po několika epizodách jsem úplně přestal vnímat fakt, že show uvádí noví moderátoři. Ovšem je vidět, že v tom nejsou ještě zaběhlí, nejsou naprosto sehraní a mnoho pokusů o vtipy moc nefunguje. 25-28. série: (4*) Začíná to nabírat na kvalitě a moderátoři jsou znatelně více ve svém živlu. Jejich uvádění už působí víc uvolněně a tím pádem i humorněji. ()

bidja

S24E01 **** spíkři jsou slabší, ale zase kazašský Bajkonur byl to co se mi na TG vždy líbilo. E02- 4 **** bych se nebál říct, že je to zábavné E05-6*** je to takový slušný standard na, který se dá dívat. S25E01-03**** tak nemohu si pomoci, ale sedí mi to více než GT. S25E04**** S25E05-6 **** S27 ftípky poněkud pubertálně neomalené, ale nějaký humor, informace a zábava výzvy tam je..S28E00 Nepal Special *** Sice mě ten komik McGuiness moc nebere, ale to špatný. S28E01 ***** Top Gear je zpět!!! Neuvěřitelný bungee jump car Freddieho Flintoffa, opravdu toto by Jeremy Clarkson neudělal. S28E02****. ()

char_t

23. série, s Evansem namísto původní trojice, byla jednoduše velký špatný. 24 - 26 s LeBlancem už tak děsivá nebyla, ale chemie mezi moderátory nefungovala, starý formát nebyl pořádně využitý (Stig atd.) a obecně to byla hodně nuda, zvlášť ve srovnání s čerstvě spuštěným Grand Tour. Až 27. sezóna s novým obsazením konečně začíná připomínat starý dobrý Top Gear. Moderátoři spolu fungují, evidentně se dobře baví, a s nimi poprvé po letech i diváci. Humor je sice trošku drsnější, občas to hraničí vyloženě se šikanou mezi moderátory, ale to asi dnešní divák chce, hádám. Navíc každý díl je takový "malý speciál" - závody, cesty po světě se třemi starými auty, úpravy aut, prostě všechno to, co máme rádi. Tak snad to vydrží. S23 = 0 %, S24-26 = 25 %, S27 = 60 % ()

• Chris Evans měl být jedním z hlavních moderátorů. Už v průběhu 23. série, na jejímž začátku přišel jako jeden z nových moderátorů, však byla zjevná ztráta jeho iniciativy, a to z důvodu neoblíbenosti u diváků. Ve 24. sérii už se ani neobjevil. (Nathaniell)
  • Matt LeBlanc v pořadu řekl několik hlášek, které použil jako Joey v seriálu Přátelé (od r. 1994). Mezi nimi i nejoblíbenější: „Tak jak to de?“ (Nathaniell)

Matt LeBlanc opouští Top Gear

Matt LeBlanc opouští Top Gear

01.06.2018

Britský zábavní pořad Top Gear je opět bez hlavní tváře. Show totiž opouští bývalý herec z Přátel, Matt LeBlanc. Ten se připojil k novému moderátorskému týmu v roce 2016, v době kdy pořad po… (viac)