Daj mi tvoje meno

• Česko Dej mi své jméno (viac)

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo… (Itafilm)

loliti

Zavriem oči a cítim pohladenie slnečných lúčov a morskú sol vo vlasoch.. Unáša ma vlna nekonečnej nehy a príbeh sa mi rozlieva v žilách a pumpuje v srdci.. Hypnotická atmosféra leta a tóny prenádhernej hudby .. Dá sa zamilovať do príbehu ? Ó ano ! ()

Mikino00

Film klame svým tělem, čekal jsem prvoplánovou romanci, ale ono ne. Přišla nadstavba v podobě poctivě budované romance na italské venkově 80. let, která vyzařuje atmosféru doby i navozuje komplikovanost vášnivého vzplanutí. To si nejdříve musí najít svou cestu, aby až později mohlo na plno vypuknout. Zní to jako klišé, ale celé je to vystavěno vůči divákovi velmi sofistikovaně a nenásilně, koneckonců celý film svědčí o režisérské vyzrálosti. Pomalé tempo a ospalá Itálie navozují pocit uvěřitelnosti a osudovosti, které se snoubí ve výsledném dojmu. Je to možná právě atraktivita, jakož i pohodovost cizího prostředí, jež jen podtrhují zaujetí diváka. Nic z toho by nefungovalo bez herecké kvality, oba pánové podávají opravdu nevšední výkony a zejména Chalamet dává roli absolutní maximum. Vášeň, atmosféra a ten soundtrack! ()

Rozjimatel

"Čo sa tu dá robiť?" "Čakať, až skončí leto."  Film, ktorý si od začiatku až do konca tak nejak nevzrušivo plynie, pokiaľ samozrejme nie ste podobnej orientácie ako hlavné postavy. Je to také lyrické, veľa sa toho neudeje, ale natočené to je citlivým spôsobom, so slušnými hereckými výkonmi (predovšetkým skvelý Timothée Chalamet) a pomerne zaujímavou, minimalistickou hudbou. Inak ma film veľmi nemá čim zaujať, keďže sa akosi nedokážem stotožniť s takýmto hlavným hrdinom, ktorý nevie, do čoho by pichol (obrazne aj doslovne). No a postava amerického študenta (ktorú hraje asi o 10 rokov starší herec), vykreslenej ako klasický stereotyp nadmerne sebavedomej, až arogantnej americkej movie-star, na mňa od začiatku pôsobila až protivným, slizkým dojmom (čosi ako Ken). Film by sa ešte dal charakterizovať prívlastkom bezkonfliktný, snáď s výnimkou počiatočných drahôt. Narážam napríklad na frajerku hlavného hrdinu Marziu, ktorá sa na neho vôbec nehnevá za to, čo jej spravil, či na extrémne chápajúceho otca, ktorý synovi dokonca závidí. ()

Dunadan

Režisér Guadagnino ma po snímke A Bigger Splash opäť raz dostal tou skvelou dovolenkovou a zároveň nesmierne pohodovou atmosférou. Taktiež veľmi kvitujem, že s ústrednou milostnou zápletkou netlačil zbytočne na pílu, ale namiesto toho ju veľmi umne a prirodzene zapracoval do príbehu, vďaka čomu vôbec nepôsobila samoúčelne. Timothée Chalamet je v hlavnej úlohe výborný a to hľadanie samého seba som mu totálne uveril. No rozhodne nezaostáva ani Armie Hammer v jednej z jeho najlepších úloh. Škoda len toho pomalšieho tempa, pridlhej stopáže a nemilej skutočnosti, že som častokrát ostal emočne chladný, 7,5/10. PS: Nádherný záverečný monológ však snímku nečakane povýšil a urobil za ňou krásnu bodku. (viac tu) ()

Zuzanv

-"Hovor mi svojím menom a ja ti budem mojím." Úchvatný monológ otca, zvláštna scéna s ovocím, najskvostnejší koniec a jeden z najlepších filmov roka. ()

Gore

Neskutečná nuda, a to už podruhé u Guadagnina, přestávám se těšit na Suspiriu. Jediný Stuhlbarg opět nezklamal, jen díky němu jsem film dokoukal. ()

Maryinka

Pár zanedbatelných výhrad bych měla (hlavně nesedící věk Olivera a herce, jenž ho ztvárnil), ale ta filmařina je úchvatná. Točení na klasický film (navíc když to sakra umíte) se od digitální kamery prostě liší a Call Me By Your Name to jen potvrdilo. Jedinečná atmosféra, skvělé herecké výkony, hudba a neobvykle líné tempo na dnešní poměry mě donutily mých 9/10 transformovat při zdejším hodnotícím systému na 5 hvězd. ()

VictorMartel

CITACE: „And before you know it, your heart is worn out, and, as for your body, there comes a point when no one looks at it, much less wants to come near it. Right now, there's sorrow, pain. Don't kill it and with it the joy you've felt.“ / PODOBNÉ: Brokeback Mountain/2005, La Vie d'Adèle/2013 ()

Chudobka

Působivý film. Podmanivé prostředí, nádherný dům se starožitným nábytkem, spoustou obrazů, knih, velká zahrada, kde vám až na stůl přinesou snídani a vy se nemusíte o nic starat.  Čas se v tom letním období příjemně vleče. Elio si chodí zaplavat, pomiluje se nebo pomazlí se svou dívkou, má své místo u vody, kam si chodí číst. A pak se objeví Oliver a Eliovi se změní život. Timothée Chalamet mě okouzlil. Přesvědčivě ztvárnil svou postavu jako čistého, citlivého, zranitelného a hledajícího chlapce, který má odvahu řídit se svým srdcem. Ví, že svou lásku musí skrývat a možná to, že je to láska s překážkami, ještě zvyšuje jeho touhu. Mají na sebe jen šest týdnů a potřebují si toho ještě hodně říct. Čas už se nevleče, ale běží. Armie Hammer je velmi pohledný, ale jeho herecký výkon je slabší. Chalamet září ve své opravdovosti jako hvězda. "Jak prožiješ život, je tvoje věc," říká Eliovi jeho otec. " Když to nejmíň čekáš, najde si příroda tvé nejslabší místo." Kdo by si nepřál mít takového vnímavého a tolerantního otce? V závěru se Elio přes slzy usmívá. Prožil šest nádherných týdnů. ()

bllm

S hodně těžkým srdcem musím, říct, že tohle je pro mě docela dost velký zklamání. Hodně upachtěný čtyři hvězdičky. Ty dávám za úžasné exteriéry a hlavně herecký výkon Timothée Chalameta. Ten je naprosto perfektní, dokázal ztvárnit postavu s hravostí, živočišností, řekla bych s maximálním nasazením. To stejné se bohužel nedá říct o Armie Hammerovi. Z jeho strany to nefunguje, vůbec tam necítím žádné propojení, žádnou jiskru. Vůbec to na mě emocionálně nazapůsobilo. Není mi úplně jasné, jaká postava Olivera měla být. Strašně zajímavá věc je, že jsem viděla spoustu gifů z promo turné, kde mezi těma dvěma bylo o milion víc procent vzájemné interakce než ve filmu. Jak jsem tak o tom na procházce přemýšlela, dospěla jsem k závěru, že film má být z převážné části o Eliovi, tak asi Olivera zas až tam moc neřeší a jeho pohnutky moc neukazuje. Další věc je, že první část byla docela rozvleklá až nudná. A poslední velká výtka je za hudbu. Ta těžká klavírní hudba v první části (protože později docela vymizí), která svou hlasitostí a intensitou často přebíjí to co se ve filmu děje a působí naprosto rušivě. Co ještě jednou vyzdvihnu je Timothée, scéna jak maminka veze Elia autem domů z nádraží, musím říct, že to se mě opravdu dotklo. Málem bych zapomněla, takhle odfláknutý postelový scény jsem dlouho neviděla, to byl docela zločin. ()

theSaint

Letní ospalá Itálie. Horké dny, knihy, klasická hudba, italština, francouzština, sochy, úzké uličky, filosofie, stromy, snídaně v rozkvetlé zahradě, krásný dům nasáklý uměním a jedna nadčasová rodina. Mládí hledající své letní lásky a vzpomínky. Tak bych uměl žít, tak bych chtěl žít, říkám si. Krásný feeling celého filmu přímo svádí k něčemu nevšednímu, něčemu, o čem se může diskutovat. Nemám co vytknout, pocitově se mi to dostalo pod kůži. Na můj vkus až příliš explicitní scény bez kterých bych se obešel, na stranu druhou by to zřejmě nemělo takovou údernost. Finální rozhovor s otcem byl v mých očích zlomový a bravurně zvládnutý. Finální titulky originální, umocnily celý příběh. Krásná práce. ()

Warhorr

Jakožto velký nadšenec válečných filmů a také hororů bych nikdy nepředpokládal, že zrovna snímek s gay tématikou mi takto utkví v paměti a stane se z něj jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. 80.léta, Itálie, léto na venkově, umění, vše dokonale sladěné do jednoho milostného příběhu. Snímek je podtrhnut skvělým hereckým výkonem Timothéeo Chalameta, kterého považuji za nejtalentovanějšího a nejlepšího herce v současnosti. Vrcholí pravdivým,citovým a zcela upřímným proslovem otce k synovi. Film je doprovázen i skvělou hudbou od Sufjana Stevense. Škoda jen, že těch Oscarů nepobral moc, rozhodně by zasloužil více. Doporučuji všem, bez ostychu na to, jaký filmový žánr zrovna vyznáváte, jelikož můžete být překvapeni stejně tak jako já. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (viac)

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

Nový thriller od tvůrců Dej mi své jméno

26.04.2019

John David Washington (BlacKkKlansman), Alicia Vikander (Tomb Raider), Boyd Holbrook (Logan) a Vicky Krieps (Niť z přízraků) si zahrají v novém thrilleru Born To Be Murdered od tvůrčího týmu zpoza… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (viac)