Cesta divočinou

(festivalový názov)
  • USA Walking Out (viac)

Vzájomý vzťah štrnásťročného Davida (Josh Wiggins) a jeho autoritatívneho otca (Matt Bomer) podstúpi ťažkú skúšku uprostred divočiny mrznúcich hôr Montany, kam David pricestoval z mesta, aby tu strávil čas so samotárskym a odcudzeným Calom. Ten synovi proti vôli naplánoval prvú skúšku dospelosti v podobe lovu sobov. Avšak nečakaná udalosť zmení to, čo pôvodne malo byť zábavou, na tragédiu a boj o holý život, počas ktorého sa David začína dozvedať pravdu o svojom otcovi. (sochoking)

LIVINGDEAD

Bože.... to mi děláš shválně, že mi podsouváš ty sračkoidní filmy? Nechápu..... nechápu těžkou fixaci syna na fotra, vnuka na dědu ...apod. Starý chodil na lov, pak táta, teď syn.... prostě maras. Už tam chyběla jen matka, jak střílí zajíce. A to už nemluvím o tom, že se 45 minut NIC nedělo! A konec? No comment.... Dávám 10% a to už je moc! ()

castor

Otec, syn, vzpomínky a panenská příroda. Dva lovci uprostřed Montany. Oblečení jak na Sněžku v říjnu. Tak trochu ufňukaný hošan, který vyrůstá u matky, a tak trochu autoritativní otec, kterému samota leze lehce na mozek. Divák čeká, co z toho vyleze, nakonec se výprava za majestátním sobem a dospělostí zvrtne v boj o život. Kluk to, co se od otce naučí, když zrovna neťuká do mobilu, brzy v praxi využije. Jenže napětí se k nám moc nedostane, tempo je kolísavé, atmosféra nijak silná, flashbacků je moc. Slušné survival drama se nabízelo, dvojice nezávislých filmařů šla nakonec cestou, která mi tak úplně nesedla. Dvě až tři hvězdy. ()

sochoking

Hoci záver filmu ma nútil dať hviezdičky tri, neurobím tak, pretože hlavný foter (Matt Bomer) ma sral, hlavný syn ma sral, vedľajší foter (sorry Bill Pullman) ma sral a vedlajší syn takisto. No a čo je to potom za filmový zážitok, ked vás všetky postavy serú... Na film ma zlákal plagát a ''Mysteriózní" v záhlaví filmu. Avšak pravda je taká, že syn počas spoločného času s fotrom (ktorý bol plánovaný, ako bomba akcia otec- syn, kde mladý obdrží od starého skúsenosti, ktoré zase jemu predal tatko pred tridsiatimi rokmi) zistí, že prečo je jeho foter taký chuj. No a práve kôli tomuto mi boli hlavní hrdinovia ukradnutí, srali ma a kľudne mohli poskapínať. Bolo by mi to fuk. Z celého filmu šiel iba chlad. No nie zo zasneženej divočiny, ale zo vzťahu medzi nimi. ()

Morholt

Tak do půlky se nedělo lautr nic. Jen se tu otec a syn plahočí nehostinnou krajinou a kecaj a kecaj, což je proložené příliš velkým počtem flashbacků. Pak přijde poměrně směšný zlom, ale právě ten z toho ještě mohl udělat solidní survival. Neudělal. Sice se míň žvaní, ale táhne se to pořád stejně. Notabene postavy zrovna sympatiemi neoplývají a připadalo mi, že nevyužitá zůstala i příroda, ačkoliv se tu pár hezkých obrázků našlo. Bohužel je z toho až příliš cítit nezávislá filmařina a to se na tenhle žánr moc nehodí. Alespoň z mého pohledu. 25% ()

kaylin

Je to na první i na druhý pohled takový trochu ohraný survival, kdy je zde ještě pro jistotu rovina syna, který už je v pubertě a svého tvrdého otce moc nemusí, ale musí s ním přežít lov v horách. A tentokrát slovo přežít nabývá klasický survival význam. Jako survival to docela funguje, jako emotivní film už tolik ne. ()

honajz2

Bych dal možná i 3*, ale prostě to nejde. Vztah mezi otcem a synem zde působí chladněji, než ta zamrzlá příroda, ve které se to celé odehrává. Za celý film se skoro nic nestane, celou první polovinu jenom otec se synem chodí přírodou a povídají si, pak se stane naprosto debilní zvrat a celou druhou polovinu jim jde o přežití. Konkrétněji nic neprozradím, abych nespoileroval. Napínavé to není vůbec, příroda je tam sice hezká, ale jinak tu moc pozitivního na hodnocení není. Působí to tak strašně nezávisle, že to úplně zapomnělo na to, že to musí působit i uvěřitelně. A tohle uvěřitelně prostě nepůsobí. Navíc žánr mysteriózní je zde hodně mimo, jelikož tohle rozhodně NENÍ MYSTERIÓZNÍ. Píšu to schválně caps lockem, jelikož kvůli spojení žánrů mysteriózní/dobrodružný jsem si to stáhl a následně byl zklamán. 2* ()

Tosi

Chybou je čekat drsný film z divočiny. Šetří se slovy, ale bohužel i napětím. Mnohem raději se příběh vracel do minulosti, mluvil o pocitech a sklouzával k melodramatu. Walking Out je čistý průměr, kterému by slušelo proškrtat flashbacky a přidat grizzlyho. ()

Tft

Nechal jsem se nalákat při dohánění restů z roku 2017 poměrně kladným hodnocením na rottenech, ale buď sem slepej nebo v tom tu kvalitu prostě nedokážu najít. Walking Out je kýčovitý výlet do přírody s naprosto otřesnými hereckými výkony jak od Matta Bomera, tak ještě o třídu horšího Joshe Wigginse. Alex Smith a Andrew J. Smith se pokusili natočit srdceryvný příběh o otci a synovi, kteří se setkávají jednou za rok, aby se vydali lovit do Aljašské přírody. Vznikl jim však patos, který je tak průhledný tím o co se snaží, že mě tím doslova znechutil sledování. Nejočividnější a zas a znovu naprosto špatné a účelové použití flashbecků je jen vrchol ledovce, z kterého tenhle film vrhne diváka hluboko dolů do propasti. Hledal jsem v tom hloubku vztahu otce a syna kde se dalo, ale Walking Out na mě působí čistě povrchně, bez jakýchkoliv emocí což je zrovna u tohohle příběhu naprosto zásadní. Někde hluboko v tom ten kvalitní film asi vězí, ale bratrům Smithovým se ho rozhodně najít nepodařilo. 38% ()

Prochy38

Nádherné záběry americké divočiny za fakt ne zrovna přívětivých podmínek. Dost jsem se na to těšil, i když hodnocení zde varovalo. Jako celou dobu ještě dobré, ale závěrem to šlo fakt do kopru... Ne, tady ta neschopná generace dnešních "děti" když se to hodí a "dospělých", což si myslí jen oni. Ne... zničilo to film, ale ono to tak nějak asi bude. Spousta věcí nefungovala. Akorát ty záběry přírody. Škoda... ()

wick

Žádný zázrak to není...hlavně hercům se příliš nedaří, ale rozhodně lepší než mnohé nadhodnocené filmy z poslední doby. ()

Kushina

Otec vezme svého syna, s kterým nežije na lov, který pořádá vždy když syn přijede. Poprvé to má být speciální hon a to na lov losa, bohužel díky medvědovi se to celé zvrtne a otec je zraněn a syn ho odmítne nechat zemřít v mrazu. Díky této události začíná krutý boj na život a na smrt se smrtící zimou a dost možná i zvěří. Chlapec který se zdál být spíše zhýčkaný moderní dobou putuje se svým otcem na zádech dlouhé míle až konečně narazí na civilizaci. Dost možná věřím tomu, že by se tohle mohlo stát až na jednu věc. Kdo si kurva do mrazu bere kšiltovku? o.O 55% ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (viac)