Reklama

Reklama

Noviciát

  • Česko Jeptiška (viac)
Trailer

Příběh se odehrává od počátku 50. do poloviny 60. let 20. století a sleduje mladou ženu, která vstoupila do noviciátu a nyní prožívá svou první lásku k Bohu. Cathleen vyrůstala na venkově v Tennessee se svobodnou matkou, která ji vychovala jako nevěřící. Díky stipendiu na katolické škole však dívka brzy pronikne do tajů a romantiky života zasvěceného Bohu. S koncem éry druhého vatikánského koncilu ohrožují život řeholnic změny v římskokatolické církvi. Cathleen se postupně mění z novicky v jeptišku a její víra je zkoušena drsnými a nelidskými podmínkami života Boží služebnice. Musí se vyrovnat s otázkami víry, sexuality i nedávných změn v římskokatolické církvi... (Cinemax)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (14)

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Celkom dobrý film o tvrdosti pravidiel a nemožnosti ich prijať sa otočil na propagáciu perverznosti a ospravedlňovanie zvrhlosti. Hlavná hrdinka mohla kedykoľvek odísť, mohla sa ukojiť sama, nájsť si chlapa, vysrať sa na to. Ale nie, ona radšej lesbizmus. Iná možnosť nebola. Čiže výstupom filmu je, že v kláštoroch žijú pod vládou diktatúry pošahané lesby. A aj tie vlastne potom odchádzajú. ()

KrestanFilms odpad!

všetky recenzie užívateľa

Dívka, která díky katolické škole uvěřila v Boha. Dívka, která se upřímně hledajíc Boha rozhodla pro klášterní život. Dívka, jíž náboženství doslova ničí. Dívka, která se pár minut před koncem svlékne donaha a na kameru ukáže své "panenské" tělo. Dívka, která se následně rozhodne, že chce něco mnohem víc, než být jeptiškou (v opravdu dobrém slova smyslu). Zajímavý mix, což? Fakt nevím, pro koho to vlastně bylo natočeno?!? Nedoporučuji, ztracený čas... ()

Reklama

hygienik 

všetky recenzie užívateľa

SPOILERY! Tento film kladie otázky a nedáva odpovede, hoci na ne navádza. Každý dospelý kresťan je konfrontovaný s podobnými otázkami ako Cathleen. (vzťah k Bohu, poslušnosť voči cirkevnej autorite, sexualita - hriech alebo nie? atd.) Ako katolíka ma film nepohoršil, nezdá sa mi útokom proti Bohu. Je to len ďalší z dlhého radu polemických príspevkov na tému "pred a po 2. Vatikánskom koncile". Ten proste bol, a každý katolík sa s ním musí vyrovnať po svojom. Posolstvom filmu je, že vstúpiť do rehole má človek až potom, keď je s Bohom, sám so sebou aj s druhými vnútorne vysporiadaný. Noviciát podľa mňa dokonca v istých ohľadoch prekonáva svoj vzor Příběh jeptišky , nielen polemicky, ale aj v explicitnosti istých scén. Taká je dnes doba, asi sa tomu nedá vyhnúť. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"Novitiate" otvára môj filmový marec 2018 a môžem povedať, že som nakoniec s celkovým výsledkom viac-menej spokjný. Mám pocit, že Margaret Qualley je dobrou hlavnou hrdinkou, film má v sebe dobré momentky a trošku nám ukáže kultúru katolíckej cirkvi z obdobia 60-tych rokov. A celkom to funguje. A práve ta kultúra ma dokázala najviac asi pri filme udržať. Osobne mám pocit, že prvá polka filmu je trošku rozbitá. Je tu niekoľko dejových línii, ktoré buď nevedú nikam, alebo nerozumiem ich pointe. Okrem toho mám tiež pocit, že sa sústredíme na niekoľko rôznych postáv a nedávame ani jednej dostatok priestoru na to, aby sa nejako prejavila. V druhej polke sa to trošku upraví a dokonca mám pocit, že sa veci niekam aj dostali a dalo sa to lepšie sledovať. Minimálne sme sa už k niečomu dostali, niečo sme načrtli a dávalo to viac zmysel. Plus aj naša hlavná hrdinka sa stala skutočne hlavnou hrdinkou a začal jej film venovať potrebnú dávku pozornosti. Vizuálne je tu pár skvelých momentov. Najmä, keď majú mladé mníšky postupovať na vyššiu úroveň. Je to pekne spracované. Herecké výkony sú fungujúce, kultúra je fungujúca, atmosféra je dobrá a plus je dostatočne aj okorenená kostolnou hudbou, ktorá je tu neustále prítomná. Alebo minimálne chorály. Neviem, či je to film, ktorý by som dokázal aj odporúčať, ale na jedno pozretie si myslím, že stačí. A je to dobré otvorenie nového filmového mesiaca. Hodnotenie: B ()

kaylin 

všetky recenzie užívateľa

Tenhle film je dobrý hlavně proto, že ukazuje, jak pošahané mohou řády také být, pokud mají členy, kteří jsou magoři. A je jedno, jestli je to řád sester, anebo jsou to kněz a jeho ovečky mužského pohlaví. Dejte lidem moc a dogmata a budou ovládat druhé jako šílenci. Bohužel ti druzí se nechají, což je to nejsmutnější. ()

Galéria (7)

Reklama

Reklama