Irena (Jiřina Bohdalová) je majiteľkou veľkej prosperujúcej firmy. Keď prežije ťažkú autohaváriu, prehodnotí svoj doterajší život. Rozhodne sa firmu predať a zo získaných miliónov podporovať celkom neznámych ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. To sa však nepáči nielen jej synovi Jaroslavovi (Ondřej Vetchý), ale predovšetkým jeho materiálne založenej manželke (Tatiana Vilhelmová), ktorá chce, aby svokru vyhlásili za nesvojprávnu. Doteraz charakterný a matku milujúci syn sa tak nečakane ocitne medzi dvoma dominantnými ženami a prežíva osudovú dilemu. Má sa pozerať na to, ako jeho matka rozdáva milióny, ktoré mali už čoskoro spadnúť do lona jeho rodine, alebo proti nej zakročiť, a to s rizikom, že ich vzťah zostane navždy stratený? (TV JOJ)

anitae

Nejdřív jsem si v tisku přečetla o jak hrozný film se jedná, tak jsem čekala klasickou tvorbu ČT posledních let. Za mě je to ovšem lehký nadprůměr, rychle to uteklo, nenudilo, trošku jsem o tom zapřemýšlela - co víc si přát na nedělní večer. Palec nahoru za kladné hrdiny Bohdalovou, Hanuše a Preisse, zbytek byl nevýrazný. 3* ()

Tosim

Celkem klasická záležitost - film o penězích, lásce a dobrých skutcích. Ničím výjimečný počin, kterému nejvíc ubližuje to, jak dává okatě najevo, že přijde drama a emoce a je to pak zbytečně přepjaté, otázkou zůstává, proč zrovna tohle bylo vybráno jako oslava herectví Jiřiny Bohdalové k jejím pětaosmdesátinám. Zdeňku Zelenkovi (ten je díky kameramanovi Martinu Šecovi poprvé méně okatě televizní) už ale hraje ve filmech více jak dvacet let a z této pasti se už budou těžko dostávat. Ondřej Vetchý hraje podobnou postavu jak v Babím létě, ale poprvé jsem ho viděl herecky trochu bezradného. 50%. ()

ostravak30

Film je zajímavý z toho pohledu, že je a bude nejspíš stále aktuální. Mnoho rodi se snaží dostat rodiče nebo babičky do opatrovnictví, aby mohli nakládat s jejich majetkem a dostat se k jejich prachům. Ve snímku se dozvíme, jak je (ne)možné zbavit někoho svéprávnosti. Není to tak snadné. Myslím, že Jiřina Bohdalová předvedla svůj standartní výkon. Horší je to s dalšími. Ondřej Vetchýá je po právu jeden z našich nejlepších herců, ovšem zde se trochu hledal. Možná mu role nesedla, možná to bylo režisérským vedením. Každopádně se jednalo spíše o komorní rodinné drama, které rozhodně běžného diváka neoslní. Spíš někoho, kdo se s něčím podobným setkal. ()

ghatos

Jiřinu Bohdalovou nemám rád jako člověka. Ten, kdo se pohybuje kolem filmu ví, co to je za "charakter". To však při hodnocení hereckého výkonu by nemělo hrát roli. Jiřina se dlouhé léta topila ve vlastní karituře, proto jsem rád, že v tomhle snímku to zvládla. Byla snesitelná, nepřehrávala...do role se hodila. Každý milión dobrý není veselý film. Odhaluje hlubší deformace společnosti. Ani závěr nebyl podlézavý, takže dobrý...70%. ()

Agatha

Nechápu tak přísnou kritiku! Po dlouhé době slušný film na ČT - a konečně taky někdy bez vraždy. Začátek vlažnější, ale pak se to rozehrálo dost slušně a nebýt toho trapného komanda a blbého policajtíka tak dám 5*. Herecké výkony velmi slušné a na Zelenku silný nadprůměr. Nevím co byste si na český TV film jako představovali.... Že se nebude konat druhá Fany jsme všichni věděli ne? Kouknětě se kolik Jiřinka slaví, v tomhle věku je naprosto neuvěřitelná, nikoho jiného, tak plného života neznám. Ale naší Bohdalce to přeju jako nikomu jinému. ()

• Filmovalo se i v restauraci LA BOCA v Praze v Truhlářské ulici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Snímek se natáčel v Praze např. u Městského soudu ve Slezské ulici, psychiatrické klinice v Dobřanech, zámečku v Trnové nebo továrně Linet ve Slaném. Zámeček Trnová je ve vlastnictví bývalého ministra financí Ivana Pilipa a jeho manželky Lucie, kteří jej pronajímají k soukromým akcím. Natáčelo se i v psychiatrické léčebně Kosmonosy. (rakovnik)