The Sense of an Ending

• Austrália The Sense of an Ending (viac)

kaylin

Herecky velmi povedený snímek, který stojí především na výkonech starší generace. Jim Broadbent a Charlotte Rampling ale předvádějí skvělé výkony, kdy hlavně Jim Broadbent ukazuje, jak je schopným hercem a že si každou roli zaslouží, protože do nich vždy dává všechno. Platí to i pro tohle zajímavé drama. ()

Morholt

Beru první lásky a z nich plynoucí zklamání, ale problém mám s tím, v co to celé vyústilo. Možná podceňuji zranitelnost duše univerzitního studenta, ale ta zápletka a z ní plynoucí závěrečné odhalení, to mi přišlo hodně vykonstruované. Pokud by se tomu film věnoval víc, než jen v náznacích, bylo by to možná o něčem jiném. Každopádně i přes tento zjevný nedostatek se na to dívalo víc než dobře. Bavilo mě klidné tempo prosté vypjatých emocí, které ale byly o to intenzivnější, fungovalo přepínání obou časových rovin a v neposlední řadě to bylo výtečně obsazené. Upřímně řečeno pro mě byly největším lákadlem Michelle Dockery a Emily Mortimer, ale jejich role, byť důležité, byly spíš epizodní. Film ovládla trojice veteránů ve složení Broadbent-Rampling-Walter a bylo to dobře. Sice by se z námětu dalo vytřískat víc, ale i tak to za to stojí. 70% ()

BOURQUE

Film, kde hlavný príbeh sa skladá zo snímok, striedavo odohrávajúce sa v minulosti a v súčasnosti. Ich nie vždy správne striedanie, prípadné spojenie, a ich kolísavé kvality sú hlavnými dôvodmi redukovanej „originality“ filmu. Škoda za to! Z hereckej stránky dominujú hlavne skúsení herci a skúsené herečky – mladý (miestami nie príliš presvedčivo) „len“ asistujú. Celkom slušná práca s kamerou. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

ještěžiju

No jsem zvědav, jestli se tento film někdy dostane do české mutace. Radši bych titulky, pokud by se dabingu neujala samotná ČT. Jelikož hlavní postavou je stárnoucí muž, jenž se během filmu stává i dědečkem a je navíc bývalý student anglické literatury se zaměřením na poezii, je samotná výpravná mluva natolik vzletná, že jen těžko můžeme čekat i možné české titulky z warez scény. Přesto není tento příběh nijak složitý a ke konci dokáže i něčím překvapit. Už to tu zaznělo.. odkrývání minulosti, vyvstalá křivda vzniklá z návalu mladické nerozvážnosti a žárlivosti jenž svým vyústěním dokáže překvapit ... brilantně vybraná hudba.. herecké výkony vysoko .. rád bych si to vychutnal s dokonale vyváženými českými titulky, které by do detailu uchopily i ten studentský sarkasmus, kde jsem se dozajista v angličtině ztrácel, ale silně o tom pochybuju. :-( PS: Už jsou české i slovenské tituilky.. mýlil jsem se. :-) ()

Frodule

Poetický, něžný film, který plyne pomalu a má svá hluchá místa jako sám život. Přesto jsem v něm našla něco nového, neotřelého, myslím tedy, že stojí za zhlédnutí. Harriet Walter hraje kouzelně. Jim Broadbent se nenechá zahanbit. Ale pokud se na něj chcete podívat jen kvůli Michelle Dockery, musím vás zklamat, objeví se krátce. ()