Sinbuneul sumgyeola

• Južná Kórea Shinbuneul Sumgyeora (viac)

Krysap

Mělo to jednu slabou chvilku někdy před koncem první půle, pak už to zase jelo. Kromě pár bondovin nemám co vytknout. A bitky byly vynikající. ()

Vavča

Partička 5 policistů v utajení honí nepolapitelného potížistu jménem Ghost, který ve svých plánech poškodit vládu a obyvatele Koreje nejde pro smrtící prostředky daleko. Nováček Cha Gun-Woo (Kim Beom) si nese trauma ze ztráty přítelkyně a nenávist k dávnému pachateli, ale jeho bojové dovednosti tým prostě potřebuje. Kim Beom prošel pro seriál radikální proměnou, jeho temný, zadumaný charakter s bolestivou minulostí mu věříte beze zbytku, herce jsem fakt nepoznal na roli musel hodně zamakat a to oceňuji. Ze záporáků nikdo extra nevyniká, v týmu policistů dostávají prostor i ostatní, zejména šéf Jang Moo-Won (Park Seong-woong) má fakt charisma a je rovněž solidní bojová mašina. Soy Yoon dostala docela nevděčnou roli, protože byť má skvělou průpravu bojovnice, kaskadéra, nedostane zase tolik příležitostí to ukázat a herectví není v této sérii její nejsilnější stránkou. Režisér Kim Jung-Min, rozhodně ovládá akci, umí rozpumpovat děj a napětí, ale pořád není schopen scénaristicky věci dotáhnout do většího nadprůměru (viz jeho série Bad Guy), jeho snaha je přesto sympatická, kdo je fanoušek Kim Buma nebo Soy Yoon může to klidně shlédnout. OST vysoce kvalitní a povedený, žalbohu nesehnal jsem instrumentální ani písňové CD, zatím. Seriál velice ničí nejen slabší scénář od dílu 12, ale zejména necitlivé střihy kvůli reklamám, kdy se opakuje děj, fakt škoda. ()