Missing9

• Južná Kórea 미씽나인 (viac)

Joon-ho Seo (Kyeong-ho Jeong) byl kdysi hvězdou, mediální, a tak zářící, že si jeden myslel, že už nemůže být nic lepšího. Jenže ne každý mu jeho zářnou kariéru přál stejně jako jeho věrný manažer Ki-joon Jeong (Jeong-se Oh). Coby lídr chlapecké kapely Dreamers byl středem pozornosti všech novinářských senzacechtivých objektivů, a tak netrvalo dlouho a Joon-ho byl zadržen za jízdu v opilosti. Jeho mediální prohlášení o porušení zákona následoval strmý pád až na samotné dno lidského bytí, jemuž nepomohlo ani falzifikované obvinění z vraždy blízkého spolupracovníka. Jeho reputace upadla a pracovních nabídek bylo sotva tolik, co by jeden na prstech jedné ruky stačil spočítat. A možná to tak mělo všechno i být. Možná právě díky tomu se z arogantního mladíka měl stát dospělý muž, uznávající nejenom hodnoty vlastní, ale také hodnoty ostatních. Když se totiž během svého posledního natáčení střetává se svojí novou stylistkou, nezkušenou a nervózní Bong-hee Ra (Jin-hee Baek), ještě ani zdaleka netuší, jak dlouhou pouť mají oba společně před sebou. Když se totiž následujícího dne kdesi v opuštěné oblasti Východočínského moře nouzově zřítí přepravní letoun korejské mediální společnosti Legend Entertainment, na jehož palubě se společně se svými kolegy nachází, je to právě agilní Bong-hee, která mu v pudu sebezáchovy zachrání život vytažením z ledové mořské vody na pláž opuštěného ostrova, kde jej poskytnutím první pomoci přivede k životu. A kdo by to byl řekl, že právě na tomto ostrově, tisíce mil od své rodné země, objeví Joon-ho odpovědi na svoje zapomenuté otázky, díky nimž přišel o svoji kariéru, o svoji popularitu, peníze i mediální moc. Kdo by to byl řekl, že až na tomto opuštěném a izolovaném ostrově zjistí, že to nebyl on, kdo řídil v opilosti, a že ten, kdo mu tak záměrně škodil, aby jej co nejvíc pošpinil a mediálně zdiskreditoval, je na ostrově společně s ním, neboť z celé sedmačtyřiceti členné posádky zříceného letounu nejsou jedinými přeživšími. (Conspi)

Vardara

Tak už jsem z pěti hvězdiček sjela na čtyři. Chápu, že co člověk, to jiná osobnost a tak jsem je všechny přijala, ale nechápu některé scény. Když mě někdo přepadne a nedrží mě zrovna pod krkem, křičím o pomoc jak zběsilá. Když mám říct něco, co má ostatním zachránit život, nebudu koktat a první, co ze sebe vypravím nebude blbost. Když hrozí nebezpečí a někdo mi řekne, držte se pohromadě, nebudu si sama trajdat kolem baráku. Přesto musím uznat, že mě seriál udržel v napětí, i lehce romantická linka byla fajn a slziček tu na místní poměry taky tolik neteklo. Pak ale přišel konec a stačilo posledních pět minut a já musela s těžkým srdcem stáhnou hodnocení na lepší tři – jak to, že někdo dokáže tak slibný a napínavý seriál takhle zvorat!!! ()

• Protože se na seriálovém ostrově střídají podnební pásma jako na kolotoči, bylo pro seriálové tvůrce velmi obtížné vybrat lokaci s tak proměnlivými podmínkami. Jedna taková se ale nakonec přeci jen našla. A nebylo to nic jiného, než unikátní ostrovní provincie Čedžu, v jejímž subtropickém středu třímá majestátní štítová sopka Mt. Halla (한라산, 1950 m n. m.). Ta je mimochodem oficiálně nejvyšší horou Jižní Koree. A jak se po skončení natáčení nechal slyšet jihokorejský herec Tae-joon Choi, natáčení nebylo vůbec snadné, ba naopak. Samo o sobě bylo velmi zdlouhavé a vyčerpávající. Během pobytu na ostrově byl všechen personál ubytován v místních studijních kolejích, z níž, jak herec sám přiznává, má opravdu velké množství zábavných historek. A když se ho na závěr rozhovoru reportér zeptal, jak se ve své roli cítil, a co všechno pro ni musel podstoupit, herec odvětil: „Moje postava během celé série spáchá hned několik vražd. A každá měla přitom odlišný motiv. A protože jsem chtěl divákům nastínit svůj charakter, snažil jsem se, aby byla každá vražda odlišná, aby si divák všiml, že jsem každou vraždu cítil odlišně. Nechtěl jsem, aby mě lidé prostě jen nenáviděli. Chtěl jsem, aby se do mě dokázali vžít, aby si uvědomili, že i já sám jsem zraněný a že se mnou dokáží i sympatizovat. A zatímco moje postava má vyzařovat skálopevné přesvědčení v sebe sama, já sám jsem chtěl, aby mě lidé viděli jako člověka s city, zranitelného, který ale, i přes své zločiny, může být ve skutečnosti tím nejslabším ze všech." A která vražda pro něj byla ze všech nejtěžší, o tom se rozpovídal hned vzápětí: „Nejsložitější vražda proběhla s mým hudebním kolegou Yool Lee (Chanyeol). A to protože je vyšší než já. Celkově je stavěný lépe než já, a protože jsem ho po zavraždění musel ještě táhnout, bylo to opravdu velmi náročné. A co víc, v dané době jsem měl zlomené žebro, takže si zkuste představit, jak jsem u toho musel trpět. Na konci to ale dopadlo dobře a vše vypadalo věrohodně, řekl bych." (Conspi)
  • Než se v hlavních úlohách seriálu objevily tváře, s nimiž se má po celých dvacet dílů divák možnost setkat, uvažovalo se také o dalších v současnosti velmi populárních jménech. Mezi nimi figurovala například jihokorejská herečka Yoo-ri Kwon, Hyeri nebo půvabná Yoo-mi Jeong. Hlavní mužská role byla seriálovými tvůrci nejprve nabídnuta jihokorejskému herci Ha-neul Kang. Ten ji ale z kolizních důvodů s dalšími projekty odmítl. A jisté změny se nevyhnuly dokonce ani scenáristické pozici, když Jeong-hon Han vystřídal původně avizovaného scenáristu Ban-di Han, jehož originální scénář byl jeho nástupcem komplexně přepracován. (Conspi)