Slit

Krátkometrážny / Horor
USA, 2015, 11 min

Réžia:

Colin Clarke

Dve ženy sa po odchode z párty chcú oddať erotickým hrátkam. Netušia však, že ich sleduje krutý vrah, ktorý chce ich potešenie za každú cenu zastaviť. (Marceloo)

Marceloo

Dve ženy sa po odchode domov zo zábavy chcú oddať lesbickým sexuálnym hrátkam. To však ešte netušia, že ich sleduje krutý vrah, ktorý chce ich nočnú slasť za každú cenu zastaviť. - Režisér očividne miluje taliansky hororový subžáner Giallo, a tak sa snaží všetkými možnými spôsobmi na jeho lásku odkazovať. Má to pekné ženy, záhadného vraha, nejakú tú krv, zručnú prácu s pôsobivými svetlami a velmi pekne skomponovanú hudbu, ale je to nedostatočne brutálne a keď príde rad na vraždy, kamera toho ukáže až príliš málo. ()

SOLOM.

Na amatérský pokus o vlastní giallo to nebylo zas až tak špatné – zvláště když v něm šlo o lesbičky. Zpočátku to sice bylo slabší a moc se mi nelíbil ani kamerový styl natáčení, ale jakmile došlo na lesbické hrátky a následné mordy v bytě – už to bylo lepší a dokonce jde vycítit i pokus o vytvoření přijatelné atmosféry. Škoda, že to bylo tak krátké. ()

pornogrind

Slit = ucházející kamera, lesbičky, vrah, hra s barvami sednoucí hudební doprovod. Škoda že u vražd divák musí zapojit představivost. Kamera toho opravdu moc nenabídne. Jako připomínka starých giallo kousků je to ucházející. ()

• Poloha ženského tela po prvej vražde je odkazom na hororový film Tenebrae (1982), ktorý režíroval najznámejší režisér subžánru giallo, Dario Argento. (Marceloo)