Tocuzen desuga, ašita kekkon šimasu

• Japonsko 突然ですが、明日結婚します (viac)

Takanaši Asuka by se hrozně ráda vdávala a stala se ženou v domácnosti i přesto, že je v současné práci velmi schopná. Už už si myslela, že ji její přítel požádá o ruku a jí se tak splní sen, jenomže opak byl pravdou a Asuka dostala kopačky. Po tom se rozhodne, že bude randit jedině s tím, kdo by se chtěl ženit. Jenomže poznává televizního hlasatele Nanamiho Rjúa, který na rozdíl od ní nechce o svatbě ani slyšet. (Zíza)

Zíza

Co se týče hereckých výkonů, tak velmi mile překvapil člen flumpolu Jamamura Rjúta, jak si to dal vzhledem k tomu, že to byla jeho první role. Ten, kdo dělal casting, se vůbec nesekl. Ani u Mariji, protože ta opravdu herecky roste. To samé se týče i zbytku osazenstva, protože každý byl podle mého názoru velmi vhodně vybrán a zastal svou roli s grácií a nezaškobrtl. Možná na tom svou roli bude mí i režisérka. Velmi se mi na seriálu líbilo, že si šel tak nějak svou cestou a nezatěžoval se stereotypy. Možná jen lehce, ale velmi přirozeně. No a potom... už do nich spadl. Naštěstí hlavní dvě postavy nejsou hloupé a člověk je musí mít rád. Dialogy byly dobré, různé vztahy jak byly nastavené, člověka zaujaly. Hodně dlouho jsem věřila, že to bude seriál za 4*, ale ten konec. Ne že by byl vysloveně špatný, ale prostě to, co se dělo, bylo zdlouhavé, roztáhlé do několika dílů, aby se to v posledním tak nějak vyřešilo a nevím proč, celé toto procesí mi zanechalo pachuť v ústech. Seriál s velkým potenciálem zabitý největším stereotypem v žánru slavná osoba vs obyčejný smrtelník. I tak ale určitě doporučuji, protože je to nakonec příjemná oddychovka, Japonci nějak makají a házejí do éteru samé jejich romantiky a některým se dokonce daří „bořit mýty“ – spolubydlení muže a ženy zásadně po svatbě! Lepší 3*. Přeloženo. ()

Vavča

Bankovní úřednice Asuka (Maria Nišiuči) se chce vdát a do cesty jí přijde hard-core odpůrce manželství Nanase (Rjúta Jamamura), který je populární TV hlasatel. Ačkoliv romantické komedie mají obvykle dost zúžený prostor přijít s něčím výrazně novým, tak tady se to částečně daří, docela čerstvý vítr. Maria Nišiuči je živel, bezprostřední, kus kočky, přesně ten typ herečky, co umí vyrazit dech, okouzlit. Určitě může být ikonou a hvězdou, pokud dá přednost herectví, před hudební kariérou. Fakt neskutečně krásná a charismatická, esence kočkovikosti, elegance, je naprosto jiná než před 4 lety v Yamada and Seven Witches. Její charakter Asuka se rozhodne k strategickému útoku a postupnému vysvětlování výhod manželství, Nanase Ryu má na krku nejen starou známost s kolegyní, ale tradičně i soupeře. Rjúta Yamamura si tímto debutem ostudu rozhodně neudělal, podal přesvědčivý výkon, navíc má moc pěkný hlas, zvládl roli cool moderátora, který se musí rozhodnout, zda překoná svůj strach, nebo se zachová jako obvykle. Romantiky je akorát dost, aby nikdy neotravovala, lehký konverzační a někdy situační humor, perfektní ending song, vynikající atmosféra, chemie mezi hlavní dvojkou nemá chybu, 3,5 hvězdy, zatím pro mě pár japonské sezóny. ()