Vo vilovej štvrti je nájdená pobodaná žena, atraktívna manželka podnikateľa zo susedstva. Špecialisti rozpletajú zložitú sieť susedských vzťahov. Vraždil žiarlivý manžel alebo vydieraný milenec? (TV Markíza)

honajz

Být na místě produkce, tak ten seriál zruším, dokud je čas. Nový tým je nesympatický až na půdu, prďola Erftemeijer, který na všechny podezřelé kouká zdola a snaží se o drsný kukuč, začíná být spíše k smíchu, Leimbergerová má za úkol se asi celou dobu tvářit, jako když zrovna spolkla jehelníček, Dejdar svou roli přehrává neskutečně a Hána se tam už jen občas mihne. A chybí tomu nadhled a aspoň ty pokusy o humor, které tu kdysi bývaly v podobě špičkování mezi Štáfkem a Zadražilem. K samotnému dílu. Už zase! Tihle policajti by se neuživili ani hlídáním hraček ve školce. Policistka jde dům od domu a nezkontroluje si občanky (!), ten chlap, co se chová vystresovaně, jí nepřijde podezřelý (to i moje žena si myslela, že ta policistka si toho všimla, že to přece není jinak možné), opět se nepodívali třeba do katastrů (a to tam mají asi pět baráků v tom Klánovickém lese), zahradníkům věří úplně vše, než jim ke konci konečně dojde, že by zahradníci mohli lhát, jako prvního podezřelého hned berou manžela (mimochodem, Vacek ho zahrál velmi dobře, aspoň nějaké pozitivum - jinak výkon třeba zahradníků nebo sousedky byl otřesný, na hraně parodie a amatérského filmu), no povím vám, partička poldů k pohledání. Kdyby se takhle fakt vyšetřovalo, většina činů zůstane neobjasněných. ()

GeusX

Au, to bolelo... Pokus o jakési herecké výkony v podání mladých herců ve vedlejších rolích mne úplně deptal. To bylo hrozně přehrávané. (Hm, koukám, že nejsem sám...) Z průměrného dílu tak může herecký (ne)výkon udělat nezáživnou podívanou. ()

sorrow odpad!

V tomto dílu bylo možné vybírat pachatele ze tří možností: manžel, milenec, podivná sousedka, která snad jako jediná byla v celém širém okolí policií jako svědek vytěžena. Již brzy muselo divákovi dojít, že manžel to neudělal, milenec také ne (ten byl v cizině, navíc by si asi nedával vražednou zbraň k sobě do skříně). Snad nikdy jsem v kriminálce neobjevil vraha tak brzy. Linku s podivnými zahradníky (muž + žena), kteří mají u domu udělat zahradní úpravy a v domě se chovají jako doma (uvaří si, vezmou si víno, následně prohledají celý dům, policistce nijak nevyvrací, že si je spletla s majiteli domu) a následně vydírají majitele domu jsem úplně nepochopil a přišla mně trochu jako fantasy nebo totální parodie, zejména to zakončení, když klukovi rupnou nervy a vše jde vysypat policii. Ale dobře, že to udělal, protože jinak by ta banda čtyř špecialistů případ snad ani nerozlouskla. Eva Leimbergerová, která obleze snad všechny české seriály jako policistka opravdu krajně nesympatická. ()

Peabody

špatně špatně. Tak za prvé scénář. PO době dost slabé se zdá se mi objevili nějací Němci nebo kdo, komu se vcelku podařilo to oživit. S novou sérií to jde ale do kelu, to už pomalu i Bezouška píše lépe a že to je co říci. Za druhé casting. Když vyměnili Prachaře za Dejdara, zdálo se mi to celkem pozitivní, nevypadá jako vosková figurína. Zadražil pryč a přišel Hána, měl jsem obavy, ale zapadl docela dobře a nakonec jsem velmi spokojen. Pak ale souběžně odešli Kajnarová se Štáfkem a noví jsou naprosto tragičtí. Štáfek sice frajírka hrál rutinně, ale on to zvládá velmi dobře a bylo to uvěřitelné, čtveřice fungovala docela jako parta. Tady dva noví nefungují nijak, jen se naznačuje nějaký vztah mezi nimi, ale ani jeden se nechová moc jako kriminalista. Ne ()